MOL proponuje 142,5 HUF dywidendy na akcję z zysku za 2018 rok

Omawiane walory:

Zarząd MOL zarekomendował przeznaczenie na wypłatę dywidendy łącznie 107.284.482.158 HUF z zysku za 2018 rok. Oznacza to w sumie 142,5 HUF na każdą akcję.

– Biorąc pod uwagę wyniki za 2018 rok, siłę naszego bilansu, przyszłe plany inwestycyjne oraz niepewne warunki zewnętrzne, zarząd proponuje podnieść bazowy poziom dywidendy o 11,8 proc. do ok. 95 HUF na akcję, w porównaniu do 85 HUF na akcję rok temu, co kontynuuje dotychczasowy trend stopniowego zwiększania bazowej dywidendy. Dodatkowo, podobnie jak rok temu, zarząd proponuje również podzielenie się z akcjonariuszami silnymi przepływami gotówkowymi za 2018 rok w formie specjalnej dywidendy, zwiększającej poziom dywidendy bazowej o 50 proc., czyli o 47,5 HUF na akcję – czytamy w komunikacie spółki.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Łącznie oznacza to wypłatę w formie dywidendy 107,28 mld HUF i taką rekomendację przedstawi zarząd walnemu zgromadzeniu spółki.

Węgierski koncern MOL prowadzi działalność w zakresie wydobycia i przerobu ropy naftowej (aktywa produkcyjne ma w 8 krajach, posiada też 4 rafinerie i 2 jednostki petrochemiczne). Od 2004 r. jest notowany na warszawskiej giełdzie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT mol, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • MOL miał 41,5 mld HUF straty netto w II kwartale 2020 r.

  MOL odnotował 41,5 mld HUF skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 77,8 mld HUF zysku rok wcześniej.

 • Węgierski koncern paliwowy odwołał walne z powodu koronawirusa

  MOL odwołał walne zgromadzenie zaplanowane na 16 kwietnia br., którego przedmiotem miał być m.in. podział zysku netto za 2019 r.

 • Prognozy wyników za IV kwartał DM mBanku

  Sezon publikacji wyników za IV kwartał i cały 2019 r. powoli się rozkręca. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak końcówka minionego roku wypadła w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.

 • 13 najhojniejszych propozycji dywidendowych marca

  Przymiarki do tegorocznego sezonu dywidendowego trwają w najlepsze. Tylko w marcu konkretne propozycje przedstawiło blisko 40 spółek z GPW, a kolejnych kilkanaście zasygnalizowało zamiar ogłoszenia rekomendacji w najbliższych tygodniach. Wśród nich jest aż 13, gdzie stopa dywidendy przekracza 5 proc.

 • 14 spółek, które w tym sezonie mogą sprawić niespodziankę

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał spółki, które w tym sezonie raportowym mogą pochwalić się dużo lepszymi od konsensusu rynkowego wynikami. Wśród czarnych koni dominują przedstawiciele sektora przemysłowego, paliwowego oraz medialnego.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR