X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

MOL proponuje 142,5 HUF dywidendy na akcję z zysku za 2018 rok

Opublikowano: 2019-03-15 10:05:22

Omawiane walory:

Zarząd MOL zarekomendował przeznaczenie na wypłatę dywidendy łącznie 107.284.482.158 HUF z zysku za 2018 rok. Oznacza to w sumie 142,5 HUF na każdą akcję.

– Biorąc pod uwagę wyniki za 2018 rok, siłę naszego bilansu, przyszłe plany inwestycyjne oraz niepewne warunki zewnętrzne, zarząd proponuje podnieść bazowy poziom dywidendy o 11,8 proc. do ok. 95 HUF na akcję, w porównaniu do 85 HUF na akcję rok temu, co kontynuuje dotychczasowy trend stopniowego zwiększania bazowej dywidendy. Dodatkowo, podobnie jak rok temu, zarząd proponuje również podzielenie się z akcjonariuszami silnymi przepływami gotówkowymi za 2018 rok w formie specjalnej dywidendy, zwiększającej poziom dywidendy bazowej o 50 proc., czyli o 47,5 HUF na akcję – czytamy w komunikacie spółki.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Łącznie oznacza to wypłatę w formie dywidendy 107,28 mld HUF i taką rekomendację przedstawi zarząd walnemu zgromadzeniu spółki.

Węgierski koncern MOL prowadzi działalność w zakresie wydobycia i przerobu ropy naftowej (aktywa produkcyjne ma w 8 krajach, posiada też 4 rafinerie i 2 jednostki petrochemiczne). Od 2004 r. jest notowany na warszawskiej giełdzie.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o mol)

 • 14 spółek, które w tym sezonie mogą sprawić niespodziankę

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał spółki, które w tym sezonie raportowym mogą pochwalić się dużo lepszymi od konsensusu rynkowego wynikami. Wśród czarnych koni dominują przedstawiciele sektora przemysłowego, paliwowego oraz medialnego.

 • 4 nowe rekomendacje dla gigantów z branży paliwowej

  DM mBanku w raporcie z 29 czerwca zaktualizował zalecenia i ceny docelowe dla czterech najważniejszych spółek z branży paliwowej. Biuro w swoim scenariuszu makro rekomenduje przeważanie spółek z ekspozycją na segment E&P, a więc PGNiG i MOL-a, kosztem Orlenu.

 • Dane inflacyjne z USA w centrum uwagi. Gorąco na JSW i CCC

  Rano w centrum uwagi warszawskich inwestorów znalazły się wyniki finansowe JSW i CCC. Losy wtorkowej sesji wciąż jednak są otwarte. O kierunku indeksów w Polsce i na świecie zdecydują popołudniowe dane inflacyjne z USA.

 • Symptomy końca hossy w sektorze rafineryjnym

  Analitycy DM mBanku zwracają uwagę na kolejne symptomy odwrócenia koniunktury wokół giełdowych rafinerii. Biuro w raporcie z 29 listopada nieznacznie obniżyło ceny docelowe dla Orlenu i Lotosu i podtrzymało zalecenia sprzedaży akcji.

 • Faworyci DM mBanku na październik

  Dobre momentum makro w światowej gospodarce, napływ nowego kapitału do funduszy akcyjnych ETF i rosnąca relatywna atrakcyjność wycen spółek z EM vs. rynki rozwinięte to główne argumenty biura przemawiające za pozytywnym nastawieniem do rynku akcji. Na październikowej liście DM mBank umieścił blisko 30 spółek.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku