Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: mol

 • 01 kwietnia 2019

  13 najhojniejszych propozycji dywidendowych marca

  Przymiarki do tegorocznego sezonu dywidendowego trwają w najlepsze. Tylko w marcu konkretne propozycje przedstawiło blisko 40 spółek z GPW, a kolejnych kilkanaście zasygnalizowało zamiar ogłoszenia rekomendacji w najbliższych tygodniach. Wśród nich jest aż 13, gdzie stopa dywidendy przekracza 5 proc.

 • 15 marca 2019

  MOL proponuje 142,5 HUF dywidendy na akcję z zysku za 2018 rok

  Zarząd MOL zarekomendował przeznaczenie na wypłatę dywidendy łącznie 107.284.482.158 HUF z zysku za 2018 rok. Oznacza to w sumie 142,5 HUF na każdą akcję.

 • 07 lutego 2019

  14 spółek, które w tym sezonie mogą sprawić niespodziankę

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał spółki, które w tym sezonie raportowym mogą pochwalić się dużo lepszymi od konsensusu rynkowego wynikami. Wśród czarnych koni dominują przedstawiciele sektora przemysłowego, paliwowego oraz medialnego.

 • 05 lipca 2018

  4 nowe rekomendacje dla gigantów z branży paliwowej

  DM mBanku w raporcie z 29 czerwca zaktualizował zalecenia i ceny docelowe dla czterech najważniejszych spółek z branży paliwowej. Biuro w swoim scenariuszu makro rekomenduje przeważanie spółek z ekspozycją na segment E&P, a więc PGNiG i MOL-a, kosztem Orlenu.

 • 13 marca 2018

  Dane inflacyjne z USA w centrum uwagi. Gorąco na JSW i CCC

  Rano w centrum uwagi warszawskich inwestorów znalazły się wyniki finansowe JSW i CCC. Losy wtorkowej sesji wciąż jednak są otwarte. O kierunku indeksów w Polsce i na świecie zdecydują popołudniowe dane inflacyjne z USA.

 • 06 grudnia 2017

  Symptomy końca hossy w sektorze rafineryjnym

  Analitycy DM mBanku zwracają uwagę na kolejne symptomy odwrócenia koniunktury wokół giełdowych rafinerii. Biuro w raporcie z 29 listopada nieznacznie obniżyło ceny docelowe dla Orlenu i Lotosu i podtrzymało zalecenia sprzedaży akcji.

 • 12 października 2017

  Faworyci DM mBanku na październik

  Dobre momentum makro w światowej gospodarce, napływ nowego kapitału do funduszy akcyjnych ETF i rosnąca relatywna atrakcyjność wycen spółek z EM vs. rynki rozwinięte to główne argumenty biura przemawiające za pozytywnym nastawieniem do rynku akcji. Na październikowej liście DM mBank umieścił blisko 30 spółek.

 • 13 marca 2017

  MOL w ramach tegorocznej dywidendy proponuje 625 HUF na akcję

  Zarząd MOL rekomenduje przeznaczenie na dywidendę za 2016 r. ok. 58 mld HUF, co da wypłatę w wysokości 625 HUF na akcję.

 • 28 lutego 2017

  DM PKO BP podniósł ceny docelowe dla akcji MOL, Lotosu, PKN Orlen i PGNiG

  Faworytem biura w branży paliwowej jest węgierski MOL, z targetem 27.181 HUF za walor. Na drugim miejscu znalazł się gdański Lotos, z zaleceniem kupuj i ceną docelową podniesioną z 28,10 zł do 52 zł.

 • 20 października 2015

  Prognozy fundamentalne dla czterech gigantów paliwowych

  W tym roku akcje spółek paliwowych przyniosły inwestorom stopy zwrotu przekraczające 50 proc. Teraz rynkowi eksperci przypominają o pasach bezpieczeństwa i wskazują na ryzyka związane z mniej łaskawym otoczeniem makroekonomicznym. StockWatch.pl sprawdził, jak zapowiadają się kolejne kwartały dla czterech branżowych liderów.

 • 24 sierpnia 2015

  Rynkom udzieliła się panika w Chinach, mocno tanieje Bogdanka i KGHM

  W rynkowych komentarzach dotyczących poniedziałkowej sesji najczęściej pojawiające się słowa to krach i panika. Warszawskiej giełdzie w skali globalnej szkodzą około 8-proc. spadki na giełdach w Azji i sześcioletnie minima na kursach kluczowych surowców. W skali lokalnej kotwicą okazało się spięcie między Eneą a Bogdanką.  

 • 08 maja 2015

  Inwestorzy ustawiają się pod dane z USA, w grze AmRest i Uniwheels

  W pierwszych godzinach piątkowej sesji uwaga krajowych inwestorów skupia się na spółkach prezentujących sprawozdania za I kwartał oraz udanym debiucie Uniwheels. Nastroje w dalszej części dnia podyktują popołudniowe dane z amerykańskiego rynku pracy.

 • 14 kwietnia 2015

  Węgierski BUX zostawia w tyle WIG20, gorąco na MOL-u i PBG

  Inwestorzy w Europie z zazdrością spoglądają na hossę na węgierskim rynku akcji. Indeks BUX po wzroście o ponad 5 proc. we wtorek dokłada do tego kolejne 1,2 proc. Graczom znad Wisły pozostaje liczyć, że prędzej czy później inwestorzy zagraniczni skierują swój kapitał na nasz rynek.

 • 15 stycznia 2015

  11 dużych spółek cierpiących przez kursy surowców i walut

  Po wyprzedaży wywołanej przeceną ropy i miedzi, w czwartek rynkami zatrząsł Narodowy Bank Szwajcarii. Zmiana polityki walutowej spowodowała silne umocnienie franka do polskiego złotego i od razu odbiła się na kursach banków. Sprawdziliśmy, jak największe polskie spółki poradzą sobie z narastającą zawieruchą.

 • 15 grudnia 2014

  Giełda zatańczy w rytm danych makro, w grze PKN Orlen i Energa

  Po słabym zakończeniu poprzedniego tygodnia początek poniedziałkowej sesji do odrabiania strat wykorzystują blue chipy. Inwestorzy z większymi zakupami wstrzymują się do czasu publikacji ważnych danych makro, których w najbliższych dniach będzie pod dostatkiem.

 • 24 czerwca 2013

  Giełda po wynikach: Ranking najbardziej zadłużonych spółek

  Zadłużone=zagrożone? Niekoniecznie, ale warto mieć świadomość, że zadłużenie odsetkowe giełdowych firm szybko rośnie. Jego wartość przez rok skoczyła o 42 mld zł. Sprawdziliśmy, którym spółkom dług zaczyna niebezpiecznie ciążyć.

 • 18 czerwca 2013

  Giełda po wynikach: Ranking spółek z największą gotówką

  Stan kasy giełdowych spółek systematycznie spada. Po I kwartale było to 42,7 mld złotych, o 7 mld mniej niż rok wcześniej. Sprawdziliśmy co się z nią stało i kto ma aktualnie największą poduszkę gotówkową do spokojnego snu.

 • 27 lutego 2012

  Kolejna spółka naftowa zawiesza działania w Syrii

  Wojna i chaos ogarniające Syrię spowodowały wstrzymanie działań w tym kraju przez spółkę zależną węgierskiego koncernu MOL.

 • 26 stycznia 2012

  Negatywne rekomendacje dla spółek paliwowych

  Espirito Santo Investment Bank rozpoczął wydawanie rekomendacji dla trzech spółek paliwowych. Niestety dla każdej ma negatywne zalecenie i mało optymistyczne prognozy.

 • 12 grudnia 2011

  Fatalny moment na sprzedaż Lotosu, nie wiadomo czy będą chętni

  Został tylko tydzień na składanie ofert kupna większościowego pakietu Grupy Lotos. Eksperci są jednak sceptyczni i twierdzą, że ta próba prywatyzacji zakończy się fiaskiem. Tymczasem giełdowa wycena spółki dalej spada.

 • 05 grudnia 2011

  20 spółek, które siedzą na gotówce

  Na kontach giełdowych spółek było na koniec września 44 mld zł, z czego 75 proc. zakumulowało pierwsze dwadzieścia firm w rankingu. Z taką kasą można nie tylko przetrwać kryzys, ale także inwestować lub tanio kupić konkurenta. StockWatch.pl sprawdził, kto może spokojnie spać dzięki pełnemu skarbcowi.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku