Movie Games coraz bliżej głównego rynku GPW

Omawiane walory:

Movie Games na 23 września zwołał walne, na którym będzie głosowany projekt uchwały ws. rozpoczęcia procesu przejścia z NewConnect na rynek główny.

Fot. fb/Movie Games

– Ostatnie sukcesy wydawnicze oraz atrakcyjne portfolio przełożyły się na wzrost wyceny spółki oraz zainteresowania inwestorów. W szczególności w ostatnich tygodniach widzimy większe zainteresowanie zagranicznych inwestorów instytucjonalnych, dla których obecność na rynku regulowanym jest istotna. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, przyspieszamy proces zmiany rynku notowań – powiedział prezes Mateusz Wcześniak.

>> Copy-paste mode ON – omówienie sytuacji fundamentalnej Movie Games po II kw. 2020 r.

Rada nadzorcza spółki, po zapoznaniu się z rekomendacją zarządu wskazującą na portfolio nadchodzących tytułów, obecną kapitalizację oraz ostatnio rosnące zainteresowanie Movie Games ze strony zagranicznych podmiotów, przychyliła się do rekomendacji i umieszczenia w porządku walnego zgromadzenia akcjonariuszy uchwały o wyrażenie zgody na rozpoczęcie procesu o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

– Nasza ostatnia aktywność, w tym zawarcie nowych umów o współpracy oraz publikacje w międzynarodowych mediach obiły się szerokim echem również wśród zagranicznych inwestorów, którzy zainteresowali się spółką – dodał Wcześniak.

Movie Games jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. Inwestorami w spółce są PlayWay – producent i wydawca gier komputerowych notowany na GPW w Warszawie oraz Fundusz Stabilnego Rozwoju. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły deweloperskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, małopolskim i na Śląsku. Spółka debiutowała na NewConnect w grudniu 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT MovieGames, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR