Movie Games nawiązał współpracę z twórcą serii God of War

Omawiane walory:

Studio nawiązało współpracę z Davidem Jaffe, autorem i pomysłodawcą serii God of War i laureatem nagrody BAFTA. Słynny twórca został konsultantem spółki w zakresie game developmentu. Jednocześnie zgodził się on kandydować do Rady Nadzorczej spółki na najbliższym nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu.

moviegames, akcje, współpraca, gaming,

David Jaffe, twórca serii Gof o War (Fot. Movie Games)

David Jaffe to nagrodzony przez BAFTA i VGX twórca serii God of War, która, według New York Times, sprzedała się w łącznym nakładzie ponad 51 mln egzemplarzy – mimo obecności wyłącznie na platformach rodziny PlayStation. Marka God of War od 2005 r. pozostaje sztandarowym tytułem ekskluzywnym konsoli autorstwa Sony. Ponadto David Jaffe jest znany jako były creative director Sony Santa Monica, a także reżyser gier z cyklu Twisted Metal, które stały się znakiem rozpoznawczym trzech generacji konsol PlayStation.

Obecnie David Jaffe tworzy nowatorskie gry z segmentu indie oraz jest popularnym streamerem, mającym bliski kontakt ze społecznością graczy i dzielącym się eksperckimi spostrzeżeniami na temat branży gier.

– David Jaffe tworzył gry każdego rodzaju, od przebojów klasy AAA do ambitnych i innowacyjnych produkcji niezależnych. Jest także popularnym streamerem i doskonale rozumie trendy branży gier. Wyjątkowe połączenie doświadczenia deweloperskiego oraz kontaktu z branżą gier sprawia, że David potrafi doskonale oszacować prawdziwą wartość projektów i znaleźć dla nich najlepsze rozwiązania – powiedział Piotr Gnyp, CMO Movie Games.

– Jesteśmy podekscytowani, mogąc współpracować z Davidem Jaffe. To osoba, której kreatywność ukształtowała wiele z naszych gamingowych wspomnień. To także człowiek, który na lata wyznaczył kierunek dla całej branży. Wierzę, że nasza współpraca oznacza dla Movie Games krok w stronę nowych niezwykle obiecujących projektów – komentuje Mateusz Wcześniak, CEO Movie Games.

Movie Games nawiązało kontakt z Davidem Jaffe podczas premiery gry Lust from Beyond. Jaffe wyraził zainteresowanie tytułem i streamował go na swoich kanałach. Wyraził uznanie wobec jakości i nowatorskiego charakteru gry wydanej przez Movie Games.

– Z przyjemnością dołączam do rodziny Movie Games! Pomiędzy dziwnymi i piekielnie pomysłowymi grami jak Lust from Beyond, a świeżymi i innowacyjnymi tytułami jak nadchodzący War Hospital, Movie Games pokazuje, że nie boi się ryzykować. Wywarli na mnie wrażenie ożywczo, ekscytująco otwartych na badanie nowych pomysłów w grach. Prawdę mówiąc, przypomina mi to wczesne dni PlayStation, kiedy jeszcze istniało miejsce na unikalne, lecz wciąż komercyjne pomysły. Na swój sposób czuję się jakbym wrócił do domu. Co prawda to dziwna wersja domu, gdzie wszyscy poza mną mają akcent jak czarne charaktery z filmów o Bondzie. Ale wciąż – to dom! I bardzo mi się to podoba – komentuje David Jaffe.

W ramach współpracy z Movie Games p. Jaffe weźmie udział w selekcji projektów do realizacji i zapewni mentoring studiom z rodziny Movie Games. Wydawca skorzysta także z ekspertyzy p. Jaffe w obszarze marketingu i networkingu. Jednocześnie p. Jaffe zgodził się kandydować do Rady Nadzorczej spółki na najbliższym nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu. Movie Games pozostaje także otwarte na możliwość finansowania projektów autorstwa p. Jaffe.

Movie Games jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. W skład grupy kapitałowej spółki wchodzą m.in.: Road Studio, True Games, Goat Gamez czy Movie Games Mobile. Spółka debiutowała na NewConnect w grudniu 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o MovieGames)

 • Movie Games wspólnie z Platige Image powołują spółkę Image Games

  Movie Games wspólnie ze studiem produkcji i postprodukcji oraz efektów wizualnych Platige Image, założył spółkę Image Games. Podmiot będzie zajmować się produkcją gier z segmentu AA, spełniających wizualne i narracyjne standardy jakości Platige Image.

 • Movie Games sprzedał 29 tys. kopii gry Lust From Beyond w ciągu 3 dni

  Lust from Beyond, najnowsza gra Movie Games, sprzedała się w liczbie 29 tys. egzemplarzy w ciągu trzech dni od premiery.

 • Movie Games ponownie przesunął debiut gry Lust From Beyond

  Data premiery gry "Lust From Beyond" na platformie Steam została ponownie przesunięta - tym razem na 11 marca 2021 r.  Spółka wyjaśnia, że decyzja została podjęta z uwagi na zaplanowane wydarzenie marketingowe, które doprowadzi - zdaniem Movie Games - do zwiększenia zainteresowania graczy.

 • K&K Herbal zmienił nazwę na True Games Syndicate oraz powołał nową radę nadzorczą

  Movie Games jest coraz bliżej wprowadzenia na NewConnect wchodzącej w skład Rodziny MG spółki True Games, skupiającej wokół siebie projekty o tematyce ulicznej. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie akcjonariuszy spółki K&K Herbal, zadecydowało o zmianie nazwy na True Games Syndicate, zmianie profilu działalności oraz siedziby. NWZA spółki powołało również nowych członków Rady Nadzorczej. Do Rady Nadzorczej weszli Wojciech „Sokół” Sosnowski, Mateusz Wcześniak, Wojciech Iwaniuk, Maciej Nowak, Marcin Kraszewski.

 • 6 producentów gier, którzy w 2021 r. mogą wypłacić dywidendę

  Rok 2021 zapowiada się rekordowo pod względem dywidend w branży gamingowej zarówno pod względem kwot jak i liczby spółek. Z informacji zebranych przez StockWatch.pl wynika, że w tym roku zyskiem z akcjonariuszami podzieli się aż sześciu producentów gier wideo notowanych na warszawskim rynku.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR