Movie Games otwiera nowe studio deweloperskie. Wśród inwestorów raperzy Sokół i Małolat

Omawiane walory:

Producent Drug Dealer Simulatora idzie za ciosem i zakłada nowe studio deweloperskie - True Games. Inwestorami w nowej spółce zostali znani raperzy: Wojciech "Sokół" Sosnowski oraz Michał "Małolat" Kapliński, który będzie pełnił funkcję szefa nowego studia.

true,games,sokół,małolat,movie

Movie Games otwiera studio deweloperskie True Games. Na zdjęciu od lewej Michał „Małolat” Kapliński, Wojciech „Sokół” Sosnowski i Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games (Fot. mat. prasowe)

True Games będzie zajmować się produkcją symulatorów o szeroko pojętej tematyce ulicznej, zapoczątkowanej przez świetnie przyjętego przez graczy Drug Dealer Simulatora. Jak czytamy w komunikacie, wyróżnikiem ma być realistyczne oddanie klimatu kultury ulicznej.

– Drug Dealer Simulator okazał się znaczącym sukcesem dla Movie Games. Doskonałe oceny graczy oraz wyniki sprzedażowe pokazują, że skutecznie wpasowaliśmy się w oczekiwania oraz trendy panujące w branży rozrywkowej. Chcemy dać naszym odbiorcom kolejne gry odzwierciedlające ten klimat, dlatego zdecydowaliśmy się założyć studio dedykowane produkcjom związanym z szeroko rozumianą tematyką uliczną, a jej wizytówką od wielu lat jest muzyka hip-hopowa. Dlatego inwestorami w nowej spółce zostali znani warszawscy raperzy „Sokół” oraz „Małolat” – informuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Movie Games jeszcze pod koniec kwietnia informował, że Drug Dealer Simulator sprzedał się w ponad 100 tys. kopii od premiery. Wcześniej studio informowało m.in. o zwrocie kosztów produkcji w niespełna godzinę od światowej premiery.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

„Sokół” jest aktywny na polskiej scenie hip-hopowej od 1996 roku. Znany jest również z działalności biznesowej, na rynku muzycznym i odzieżowym. W 2000 roku założył wytwórnię muzyczną Prosto Label, specjalizującą się w promowaniu wykonawców hip-hopowych, a trzy lata później stał się dyrektorem kreatywnym marki odzieżowej Prosto Wear.

– Wywodzę się z ulicznego nurtu i od samego początku działalności artystycznej koncentrowałem się na realizmie opisywanego świata. Te wartości są wspólne z twórcami Drug Dealer Simulatora – gry, która niejako dała podwaliny do powstania naszego nowego studia. Ani moje kawałki, ani gry, które będą tworzone w True Games, nie są pochwałą najciemniejszych obszarów ulicznego życia. Wręcz przeciwnie, dają możliwość zasmakowania go bez konieczności łamania prawa czy zasad społecznych. Dodatkowo, projekt ten wydaje mi się bardzo ciekawy z jeszcze jednego względu. W przeciwieństwie do muzyki, daje mi szansę sprawdzenia się nie tylko na lokalnym, ale przede wszystkim globalnym rynku – komentuje Wojciech „Sokół” Sosnowski, raper oraz współudziałowiec i ambasador True Games.

Szefem studia został Michał „Małolat” Kapliński, warszawski raper, który wsparł kampanię marketingową Drug Dealer Simulator. Jego solowy debiutancki album na beatach Ajrona – „W pogoni za lepszej jakości życiem” – ukazał się w 2005 roku nakładem Prosto Label, True Games nie jest więc pierwszą biznesową relacją obu raperów.

Movie Games jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. Inwestorami w spółce są PlayWay – producent i wydawca gier komputerowych notowany na GPW w Warszawie oraz Fundusz Stabilnego Rozwoju. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły deweloperskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, małopolskim i na Śląsku. Spółka debiutowała na NewConnect w grudniu 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT MovieGames, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR