Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Nowe rekomendacje dla 8 banków z warszawskiej GPW

Opublikowano: 2018-02-14 20:47:09

Omawiane walory: , , , , , , ,

Haitong Bank w raporcie z 13 lutego zaktualizował rekomendacje dla ośmiu banków notowanych na GPW. Faworytami analityków w branży są obecnie Pekao i Alior.

Alior Bankkupuj z ceną docelową 94,90 zł za akcję

Cena docelowa w najnowszym raporcie Haitong Banku jest o 14-proc. wyższa od rynkowej. Zdaniem biura, stosunkowo szybkie przejęcie Banku BPH powinno przynieść efekty synergii już w 2018 r., podczas gdy koszty integracji są już uwzględnione w wynikach za zeszły rok. Wskaźnik C/Z dla Alior Banku na 2018 r. wynosił w chwili wydania rekomendacji 13,7, co dało największe, bo aż 15-proc. dyskonto w stosunku do konkurencji. Zdaniem analityków Haitong Banku, jest to w dużej mierze skutek sceptycyzmu rynku wobec potencjalnej fuzji z Pekao. Analitycy prognozują, że zysk netto spółki w 2018 r. wyniesie 787 mln zł (+56 proc. r/r) i 938 mln zł w roku 2019 (+19 proc. r/r).

notowania

>> Artyści Rynków – bezpłatne szkolenia i konferencje CMC Markets Sprawdź harmonogram w swoim mieście

Bank Pekaokupuj z ceną docelową 158,10 zł za akcję

Biuro podtrzymało zalecenie kupna akcji banku z wyceną o 22 proc. wyższą od rynkowej. W ostatnim czasie akcje Pekao radziły sobie najgorzej spośród wszystkich banków analizowanych przez Haitong Bank. W ciągu ostatniego roku wzrosły o zaledwie 1,7 proc. Autorzy rekomendacji dali kredyt zaufania strategii nowego zarządu, zgodnie z którą zysk spółki w 2020 roku ma wynieść 3 mld zł. Atutem Pekao jest niewielkie zaangażowanie w kredyty frankowe oraz silny bufor kapitałowy, który będzie można wykorzystać na wypłatę dywidendy. W 2018 roku stopa dywidendy może sięgnąć 5,9 proc. Oczekiwany zysk netto Pekao za 2017 rok to 2,4 mld zł (+7 proc. r/r), 2,22 mld w 2018 r. (+7 proc. r/r po wyłączeniu transakcji z Pioneerem w 2017 r.) i 2,65 mld w roku 2019 (+19 proc. r/r).

notowania

>> Siła polskiego żubra – omówienie wyników oraz sytuacji finansowej Banku Pekao po III kw. 2017 r.

PKO BPneutralnie z ceną docelową 44,80 zł za akcję

Haitong Bank utrzymał neutralne podejście do akcji branżowego giganta. Cena docelowa jest niemal identyczna jak rynkowa. Analitycy docenili ekspozycję banku na sektor detaliczny oraz wrażliwość wyników finansowych na ew. podwyżki stóp procentowych. Wzrost kursu akcji o 41 proc. w ciągu ostatniego roku był najwyższym wśród notowanych na GPW banków i praktycznie zdyskontował pozytywny dla spółki scenariusz makro. Analitycy Haitong Bank oczekują, że zysk netto w 2017 r. wyniesie 3,11 mld zł (+8 proc. r/r), w 2018 r. – 3,47 mld zł (+12 proc. r/r) oraz 3,99 mld zł w 2019 r. (+15 proc. r/r).

notowania

Bank Zachodni WBKneutralnie z ceną docelową 432,60 zł za akcję

Neutralne podejście biuro utrzymało także względem akcji BZ WBK. Cena docelowa jest wyższa od rynkowej o ok. 6 proc. Analitykom spodobały się atrakcyjnie wyceniane fuzje i przejęcia w historii spółki. W tym ostatnie przejęcie aktywów Deutsche Banku przy wskaźniku P/TB na 2017 r. w wysokości zaledwie 0,6, które powinno zacząć generować wartość dla spółki już w 2019 roku. Problemem może być jednak napięta pozycja płynnościowa BZ WBK, która w krótkim terminie może wywierać presję na marżę odsetkową netto. Dodatkowym czynnikiem ryzyka jest możliwość przeceny walorów banku z powodu finalizacji ustawy frankowej. Haitong Bank prognozuje, że zysk netto BZ WBK w 2018 r. wyniesie 2,49 mld zł (+13 proc. r/r) i 2,82 mld zł w roku 2019 (+13 proc. r/r).

notowania

ING Bank Śląskineutralnie z ceną docelową 211,50 zł za akcję

Analitycy pozytywnie ocenili wzrost organiczny dochodów banku, połączony z pozyskiwaniem rynku przy ograniczonym ryzyku. Zarząd ING BSK koncentruje się na zwiększaniu wolumenu, co znajduje odzwierciedlenie w obniżeniu rekomendowanej dywidendy do 30 proc. z wcześniejszych 50 proc. Twórcy rekomendacji sądzą, iż bank będzie mniej konkurencyjny na rynku depozytowym, co w krótkim terminie może odbić się na marżach. Główną obawą analityków jest wygórowany konsensus rynkowy oraz wymagająca wycena C/Z na poziomie 17,4 w momencie wydania rekomendacji.

notowania

Bank Handlowyneutralnie z ceną docelową 84 zł za walor

Wycena Haitong Banku jest zaledwie o 2 proc. wyższa od rynkowej. Biuro doceniło niski profil ryzyka i atrakcyjną stopę dywidendy, która powinna wynieść 4,9 proc. w 2018 roku. Mankamentem jest jednak niski wzrost akcji kredytowej w stosunku do potencjału. Powszechnie oczekiwane ożywienie w polskich inwestycjach powinno pozytywnie wpłynąć na wyniki banków zaangażowanych w segment korporacyjny, w tym Banku Handlowego. Analitycy Haitong Bank sądzą, że Handlowy przesunął zaangażowanie w kierunku segmentu blue-chipów, który wygeneruje niższą marżę w porównaniu z oczekiwaną dynamiką w segmencie małych i średnich spółek. Twórcy rekomendacji oczekują, że zysk netto spółki w 2017 r. wyniesie 531 mln zł (-12 proc. r/r), 602 mln zł w 2018 r. (+13 proc. r/r) i 688 mln zł w roku 2019 (+14 proc. r/r).

notowania

mBanksprzedaj z ceną docelową 431 zł za akcję

Biuro sceptycznie podchodzi do inwestycji w akcje Banku. Cena docelowa wyznaczona w najnowszym raporcie jest o 12 proc. niższa niż na GPW. Rok 2017 był dla spółki dobry, jeżeli chodzi o przychody. Jednak zdaniem analityków, konsensus oczekiwań na lata 2018-2019 jest zbyt wysoki, głównie pod względem wzrostu marży i niskich kosztów ryzyka. Dodatkowym czynnikiem mogącym sprowokować przecenę akcji banku jest kwestia wprowadzenia ustawy frankowej. Haitong Bank prognozuje, że zysk netto mBanku w 2018 r. wyniesie 1,21 mld zł (+12 proc. r/r) i 1,41 mld zł w roku 2019 (+16 proc. r/r).

notowania

Bank Millenniumsprzedaj z ceną docelową 8,10 zł za walor

Chłodne podejście z wyceną o 12 proc. niższą od rynkowej to efekt mocnych wzrostów z poprzednich miesięcy. Akcje banku w ciągu roku podrożały aż o 55 proc., co stanowiło najlepszy wynik w sektorze. Rajd był głownie zasługą poprawy marży odsetkowej netto w 2017 roku i umocnienia złotego. Największe z analizowanych banków zaangażowanie Millennium w kredyty frankowe (30 proc. całego portfela) powoduje, że bilans oraz marże spółki są podatne na zmiany kursów walutowych jak i rozwiązanie kwestii regulacji dot. „frankowiczów”. Zagrożenie wystąpieniem potencjalnych strat w razie przewalutowania kredytów hipotecznych jest największe ze wszystkich notowanych na GPW banków.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Alior, bzwbk, handlowy, ingbsk, mBank, Millennium, Pekao, pkobp)

 • Poziom 2.300 pkt. staje się problemem, Orlen i PKO BP na czerwono

  Przecena spółek paliwowych, PKO BP i Cyfrowego Polsatu ściąga w dół warszawską giełdę. Swoje pięć gorszy dokładają rynki zagraniczne, gdzie też dominuje kolor czerwony. Gwiazdą dnia jest Primetech, który mocno rośnie w następstwie wezwania przez Famur.

 • PKO BP ruszył z pracami nad tokenizacją oraz smart kontraktami

  PKO Bank Polski wspólnie z Politechniką Warszawską zrealizuje projekt badawczo-rozwojowy, którego celem jest zdobycie kompetencji w zakresie emisji i obrotu tokenami oraz usług wykorzystujących smart kontrakty i technologię blockchain. Jego wartość wynosi 13,4 mln zł, z czego 6,6 mln zł to środki z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 • 10 znanych spółek, które sypną groszem na wakacje

  W najbliższych tygodniach kilkadziesiąt spółek z GPW podzieli ubiegłoroczne zyski, a kilkanaście z nich jeszcze przed wakacjami wypłaci gotówkę. StockWatch.pl z czerwcowego kalendarium wybrał 10 ciekawych propozycji, które pomogą sfinansować wymarzony urlop. 

 • 3 najlepsze fundusze za ostatnie 3 lata wg Analizy Online

  Według rankingu funduszy Analiz Online, najwięcej funduszy z najwyższą oceną (4a lub 5a) w horyzoncie 36-miesięcznym miały następujące towarzystwa: Skarbiec TFI (15 funduszy), PKO TFI (13) i Santander (12). Średnie oceny tych funduszy na koniec maja br. wyniosły odpowiednio: 4,4; 3,5 oraz 3,4.

 • SEG nagrodziło 4 najlepsze spółki w konkursie Złota Strona Emitenta XII

  5 czerwca br. podczas XI Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG odbyła się ceremonia wręczenia statuetek Laureatom XII edycji konkursu Złota Strona Emitenta. Nagrodzone spółki to LUG, Agora, MBANK oraz Powszechny Zakład Ubezpieczeń.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku