StockWatch.pl

Nowe rekomendacje dla akcji Rafako i Neuki

Omawiane walory: ,

DM BOŚ obniżył wycenę Rafako do 4,70 zł, nadal rekomenduje trzymaj. Z kolei Neuka dostała dwie rekomendacje z wycenami na 296 zł i 249 zł.

Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ w raporcie z 9 listopada obniżyli cenę docelową akcji Rafako do 4,70 zł z 7,10 zł i podtrzymali zalecenie trzymaj. W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 4,24 zł. W piątek rano za jedną akcję płacono 4,09 zł.

– W Rafako trwa wewnętrzna restrukturyzacja, która powinna skutkować redukcją kosztów rzędu około 20-25 mln zł rocznie oraz poprawą efektywności. Pomimo trudnych warunków na rynku krajowym spółka poszukuje nowych dróg rozwoju w postaci na przykład (i) ekspansji zagranicznej, (ii) wprowadzenia nowych produktów oraz (iii) rozwoju innowacyjnych technologii. Niemniej dotychczasowe działania Rafako skłaniają nas do ostrożnego podejścia do planów spółki – czytamy w komunikacie.

notowania

>> Nie masz czasu samodzielnie inwestować? Powierz pieniądze ekspertom – sprawdź nasze wyniki >>

Aż dwie rekomendacje odtajniono dla Neuki. Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ podnieśli zalecenie z trzymaj do kupuj i podtrzymali wycenę na poziomie 296 zł. W piątek rano za jeden walor dystrybutora farmaceutyków płacono 253 zł.

– Wyniki finansowe spółki za III kw. 2017 roku były przeciętne, a zysk netto spadł 22 proc. r/r. W okresie I-III kw. br. raportowany/powtarzalny zysk netto wyniósł 64 mln zł/69 mln zł, co implikuje, że w IV kwartale Neuca powinna wygenerować ok. 31 mln zł powtarzalnego zysku netto (+15 proc. r/r), by zrealizować docelową (obniżoną) prognozę zarządu na 2017 rok w wysokości 100 mln zł. Naszym zdaniem, Neuca jest silnie zdeterminowana, by ten cel zrealizować – czytamy w raporcie.

Natomiast analitycy Domu Maklerskiego PKO BP w raporcie z 10 listopada podwyższyli rekomendację dla Neuki do trzymaj ze sprzedaj i jednocześnie obniżyli cenę docelową akcji spółki do 249 zł z 300 zł.

– Po spadku kursu akcji spółki od naszej ostatniej rekomendacji ‚sprzedaj’ o blisko 26 proc., a po lepszych niż oczekiwaliśmy zaraportowanych wynikach za III kw. 2017 zmieniamy nasze nastawienie do spółki na neutralne. Bieżąca wycena uwzględnia już spadek marży brutto w grupie, a wyższe koszty nowych projektów oraz wzrost kosztów wynagrodzeń zostały uwzględnione w naszej prognozie. W konsekwencji spodziewamy się, że wynik netto (bez zdarzeń jednorazowych) za 2017 r. będzie zbliżony do obniżonej prognozy. Pozytywnej kontrybucji ze strony biznesów pacjenckich (badania kliniczne, telemedycyna) spodziewamy się dopiero od 2019 r. Podwyższamy rekomendację do ‚trzymaj’ z ceną docelową 249 zł na akcję – czytamy w raporcie.

Analitycy DM PKO BP prognozują, że zysk netto Neuki wyniesie 94 mln zł w br. i spadnie do 93 mln zł w 2018 r.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT NEUCA, rafako, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Konsorcjum ARP i Rafako wystartowało w konkursie NCBR na opracowanie e-autobusu

  Agencja Rozwoju Przemysłu, RAFAKO oraz RAFAKO Ebus wystartowały w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na opracowanie i dostawę innowacyjnych pojazdów bezemisyjnego transportu publicznego. Dzięki utworzeniu konsorcjum spółki mają większą szansę na zakwalifikowanie się do kolejnego etapu konkursu NCBR.

 • Zmarł Jerzy Wiśniewski, prezes PBG i Rafako

  Zmarł Jerzy Wiśniewski, założyciel, prezes i główny akcjonariusz PBG oraz szef RAFAKO.

 • 6 znanych spółek, które zbierają laury za tegoroczne wyniki

  Koniunktura w pierwszym kwartale tego roku nie rozpieszczała, a mimo to kilku spółkom udało się z impetem pokonać rynkowe konsensusy. StockWatch.pl znalazł 6 spółek, które w tym tygodniu popisały się skokową poprawą wyników i zasłużyły na wzrosty kursów akcji.

 • 8 ekspresowych dywidend do zgarnięcia w maju

  W maju jest szansa nie tylko na szybkie, ale też pokaźne dywidendy. StockWatch.pl znalazł 8 spółek, które w przyszłym miesiącu podzielą i błyskawicznie wypłacą akcjonariuszom ubiegłoroczne zyski.

 • 13 najhojniejszych propozycji dywidendowych marca

  Przymiarki do tegorocznego sezonu dywidendowego trwają w najlepsze. Tylko w marcu konkretne propozycje przedstawiło blisko 40 spółek z GPW, a kolejnych kilkanaście zasygnalizowało zamiar ogłoszenia rekomendacji w najbliższych tygodniach. Wśród nich jest aż 13, gdzie stopa dywidendy przekracza 5 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR