PBG chce sprzedać pakiet akcji Rafako, dający 33,32 proc. głosów na walnym

Omawiane walory: ,

PBG zamierza sprzedać pakiet akcji uprawniający do 33,32 proc. głosów na walnym Rafako. We wtorek kurs akcji producenta kotłów rośnie o ponad 30 proc. do 1,09 zł.

pbg, rafako, sprzedaż, akcje,

PBG chce sprzedać pakiet akcji Rafako, dający 33,32 proc. głosów na walnym

Na sprzedaż trafiło 7,67 mln akcji Rafako należących do PBG oraz 34,8 mln akcji należących do Multaros Trading Company Ltd.

– Sprzedaż pakietu PBG powinna zostać dokonana zgodnie z założeniami planu restrukturyzacyjnego spółki. Zarządca PBG wyraził oczekiwanie, że władze Rafako podejmą decyzję o rozpoczęciu procesu pozyskania inwestora strategicznego dla Rafako, w tym o zatrudnieniu doradcy transakcyjnego i powierzeniu mu przygotowania struktury transakcji uwzględniającej aktualną wycenę rynkową akcji Rafako i ewentualne potrzeby gotówkowe Rafako. Wybór inwestora powinien zostać dokonany w transparentnym procesie, w który zaangażowani będą główni akcjonariusze Rafako, w tym Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych zarządzany przez PFR TFI, oraz w którym nastąpi ustalenie długofalowej wartości Rafako w interesie ogółu akcjonariuszy spółki – czytamy w komunikacie.

Grupa PBG świadczy specjalistyczne usługi budowlane w zakresie instalacji do wydobycia gazu ziemnego, ropy naftowej i paliw oraz generalne wykonawstwo inwestycji z zakresu budownictwa energetycznego. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,32 mld zł w 2018 r.

Rafako jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PBG, rafako, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • PBG miało 27 mln zł straty netto z dział. kontynuowanej w III kw. 2020 r.

  PBG w restrukturyzacji odnotowało 27,09 mln zł skonsolidowanej straty netto z działalności kontynuowanej w III kw. 2020 r. wobec 39,6 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • Zarząd Rafako zatwierdził propozycje układowe dla wierzycieli

  Zarząd RAFAKO w restrukturyzacji w toku uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego zatwierdził propozycje układowe dla wierzycieli. Wyodrębniono 7 grup wierzycieli. Propozycje dla Grupy II zakładają m.in. konwersję 20 proc. wierzytelności głównej na akcje RAFAKO w drodze emisji do 50 mln nowych akcji serii L po cenie emisyjnej wysokości 2 zł z wyłączeniem prawa poboru.

 • Rafako Engineering otwiera postępowanie o zatwierdzeniu układu

  RAFAKO Engineering złożyło wniosek w Monitorze Sądowym i Gospodarczym celem obwieszczenia o otwarciu postępowania o zatwierdzenie układu.

 • Rezerwy i odpisy ciągną w dół kurs akcji Rafako

  RAFAKO utworzyło rezerwy związane z identyfikacją ryzyk realizacji kontraktów oraz odpisy aktualizujące wartość aktywów w łącznej wysokości 166,54 mln zł. Kurs akcji spółki spada kwadrans po godz. 9 o 3,5 proc.

 • Rafako wchodzi w uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne

  Zarząd RAFAKO podjął decyzję o otwarciu uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego, składając oświadczenie do Monitora Sądowego i Gospodarczego. RAFAKO podkreśla, że liczy na wypracowanie, w możliwie krótkim terminie, porozumienia, które będzie satysfakcjonujące dla wszystkich interesariuszy.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR