Pepees ze skokową poprawą zysków w I kwartale. Kurs akcji wystrzelił

Omawiane walory:

Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego Pepees ma za sobą świetny początek roku. Według wstępnych danych, przychody podskoczyły r/r o 50 proc. do 57 mln zł, a skonsolidowany zysk netto o ponad 100 proc. do 5,3 mln zł.

Inwestorzy euforycznie zareagowali na najnowszy komunikat grupy Pepees. Według wstępnych wyników, w I kwartale 2017 roku przychody ze sprzedaży wzrosły o połowę do 56,92 mln zł. Na poziomie zysków dynamiki były jeszcze wyższe. Zysk z działalności operacyjnej podskoczył r/r o 114 proc. do 8,24 mln zł, a netto netto przypadający akcjonariuszom spółki o ponad 100 proc. do 5,36 mln zł.

Na poziomie jednostkowym wstępne wyniki finansowe Pepeesu za I kwartał 2017 roku również okazały się dużo lepsze niż przed rokiem. Przychody ze sprzedaży podskoczyły r/r z 28,4 mln zł do 38,88 mln zł. Zysk z działalności operacyjnej urósł blisko 70 proc. do 5,45 mln zł, a zysk netto o 52 proc. do 3,86 mln zł. >> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom Pepeesu

– Odnotowany w I kwartale 2017 roku znaczny wzrost zysku wystąpił m.in. dzięki większej sprzedaży nie tylko w podmiocie dominującym, ale również w spółkach zależnych. W spółce PPZ BRONISŁAW wzrost sprzedaży wyniósł 76 proc. i odnotowano ponad pięciokrotny wzrost wyniku netto. W spółce ZPZ LUBLIN wzrost sprzedaży wyniósł 29 proc. oraz nastąpiła znacząca poprawa wyniku – w ubiegłym roku spółka poniosła stratę netto, w roku bieżącym wynik jest dodatni. – czytamy w komunikacie.

Ostateczne wyniki finansowe za I kwartał 2017 roku spółka opublikuje 15 maja 2017 r. Poniedziałkowy komunikat wywołał euforyczne wzrosty. Około 13:00 akcje Pepeesu rosną o 11 proc. do 1,48 zł. Warto jednak zauważyć, że w szczytowym momencie akcje kosztowały nawet 1,57 zł/szt.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o pepees)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR