Photon Energy miał 1,62 mln euro straty netto w III kwartale 2020 r.

Omawiane walory:

Photon Energy odnotował 1,62 mln euro skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 3 mln euro zysku rok wcześniej.

(Fot. Pexels)

Zysk operacyjny wyniósł 1,09 mln euro wobec 0,73 mln euro zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 3,77 mln euro wobec 3,09 mln euro rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 8,97 mln euro w III kw. 2020 r. wobec 10,27 mln euro rok wcześniej.

– W III kwartale 2020 r. Photon Energy wypracował 8,965 mln euro przychodów ze sprzedaży, co oznacza spadek rok do roku o 12,7 proc. W raportowanym okresie przychody z produkcji energii w ramach portfela elektrowni własnych wzrosły jednak rok do roku o 19 proc., do 5,896 mln euro, co zrekompensowało spadek hurtowej sprzedaży technologii oraz wzrost kosztów operacyjnych – czytamy w komunikacie.

– Po zbudowaniu solidnej bazy w pierwszej połowie bieżącego roku, w trzecim kwartale osiągnęliśmy jeszcze lepsze wyniki finansowe, czyniąc znaczący postęp we wszystkich liniach biznesowych, potwierdzające solidne fundamenty naszej firmy, mimo wymagającego otoczenia rynkowego w związku z pandemią COVID-19 – skomentował prezes Georg Hotar.

Wytwarzanie energii elektrycznej wzrosło o 63 proc. r/r do 25,3 GWh.

W I-III kw. 2020 r. spółka miała 4,26 mln euro skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 1,96 mln euro zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 23,16 mln euro w porównaniu z 22,41 mln euro rok wcześniej.

Photon Energy dostarcza rozwiązania z zakresu energii słonecznej. Spółka jest notowana na NewConnect (od 2013 r.), a także na giełdzie w Pradze.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o photon)

 • Photon Energy przeskoczył z NewConnect na GPW Kurs akcji PHOTON Energy wzrósł o 1,3 proc. na debiucie na rynku głównym GPW. Wcześniej akcje spółki były notowane na rynkach nieregulowanych NewConnect w Warszawie i Free Market w Pradze.
 • Akcje Photon Energy wejdą do obrotu na rynku głównym z dniem 5 stycznia

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zdecydowała o wprowadzeniu akcji serii A PHOTON Energy do obrotu na rynku głównym z dniem 5 stycznia.

 • Photon Energy otworzy biznes w Polsce

  PHOTON Energy ogłosiło zamiar wejścia na polski rynek i powołanie Macieja Górskiego na stanowisko country head. Kurs akcji spółki rośnie w poniedziałek rano o 12,82 proc., a za jedną akcję trzeba zapłacić 17,60 zł.

 • Photon Energy złożył prospekt w AFM w zw. z planem przejścia na rynki główne

  PHOTON Energy złożył prospekt emisyjny do holenderskiego urzędu regulującego rynek finansowy (AFM) w związku z zamiarem przeniesienia notowań akcji z NewConnect na rynek regulowany Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka zamierza także wejść na główny parkiet giełdowy w Czechach, tj. Praską Giełdę Papierów Wartościowych, zmieniając rynek obrotu z Free Market. Zmianie rynków notowań nie będzie towarzyszyć emisja akcji. Kurs akcji spółki wystrzelił w czwartek rano o 15,50 proc., a za jedną akcję płacono 14,90 zł.

 • Photon Energy złoży prospekt w ciągu kilku tygodni

  PHOTON Energy złoży prospekt związany z przeniesieniem notowań na główne rynki giełd w Warszawie i Pradze w ciągu najbliższych tygodni, poinformował prezes Georg Hotar.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR