PKO Leasing ponownie ogłosił wezwanie na PCM po 23,75 zł na akcję

Omawiane walory:

PKO Leasing po raz kolejny ogłosił wezwanie na akcje Prime Car Management. Tym razem oferuje 23,75 zł za każdy walor.

Wezwanie zostało ogłoszone na wszystkie akcje PCM, tj. na 11.908.840 akcji zwykłych na okaziciela o wartości nominalnej 2 zł każda, serii A, B, C, D, E, wyemitowanych przez PCM. W wezwaniu pośredniczy Dom Maklerski PKO Banku Polskiego.

– Wzywający, jako wyłączny podmiot nabywający akcje, zamierza nabyć akcje pod warunkiem, że co najmniej 7.859.834 akcje, tj. co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji, uprawniających do co najmniej 7.859.834 głosów na walnym zgromadzeniu spółki, stanowiących co najmniej 66 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki, zostanie objętych zapisami w wezwaniu – czytamy w komunikacie.

Termin rozpoczęcia przyjmowania zapisów na akcje ustalono na 13 maja 2019 r., a termin zakończenia przyjmowania zapisów na 11 czerwca 2019 r. Wezwanie zostanie przeprowadzone w dwóch fazach: od 13 do 22 maja, przy czym przewidywany dzień transakcji nabycia akcji w ramach I fazy to 24 maja 2019 r., a rozliczenia transakcji to 27 maja 2019 r. oraz od 23 maja do 11 czerwca, przy czym przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW w ramach II fazy to 13 czerwca 2019 r., a dzień rozliczenia transakcji to 14 czerwca 2019 r.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W listopadzie ub.r. PKO Leasing ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji wyemitowanych przez PCM po cenie 11,38 zł za jedną akcję. 22 lutego PKO Leasing podwyższył cenę w wezwaniu na akcje PCM do 23 zł za walor, a 26 lutego podjął decyzję o nienabywaniu akcji PCM w związku z nieziszczeniem się niektórych warunków w wezwaniu.

Grupa Masterlease jest niezależnym podmiotem świadczącym w Polsce usługi leasingowe i usługi zarządzania flotą, tj. car fleet management. Jednostką dominująca grupy jest notowana na GPW od 2014 r. Prime Car Management (PCM).

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT pcm, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR