PKO Leasing zrezygnował z kupna akcji PCM w wezwaniu

Omawiane walory:

PKO Leasing nie kupi akcji Prime Car Management (PCM). Powodem jest nieziszczenie się niektórych warunków wezwania.

– Do końca okresu przyjmowania zapisów w odpowiedzi na wezwanie, tj. do dnia 25 lutego 2019 r., spośród warunków zastrzeżonych w treści wezwania nie ziścił się warunek zastrzeżony w punkcie 6 wezwania, tj. objęcie zapisami co najmniej 7.859.834 akcji, stanowiących co najmniej 66 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Uwzględniając powyższe, wzywający podjął decyzję o braku nabycia akcji spółki w ramach wezwania – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Wcześniej na identyczny krok zdecydował się Hitachi Capital Polska. Tu również jako oficjalny powód wskazano nieziszczenie się niektórych warunków wezwania. Oferty obu firm przebił fundusz Pollen Street Capital Limited, który podniósł cenę z 20 do 23,25 zł. Zapisy ruszą dopiero 13 marca. Zastrzeżenia do ruchów funduszu ma Komisja Nadzoru Finansowego, która wczoraj zastrzegła, że zmiany ceny dokonywane przed rozpoczęciem przyjmowania zapisów, kiedy akcjonariusze nie mają możliwości złożenia zapisu sprzedaży, mogą być oceniane jako manipulacja.

PKO Leasing w swoim wezwaniu proponował 23 zł za jedną akcję PCM. Zapisy trwały do 25 lutego.

Grupa Masterlease jest niezależnym podmiotem świadczącym w Polsce usługi leasingowe i usługi zarządzania flotą, tj. car fleet management. Jednostką dominująca grupy jest notowana na GPW od 2014 r. Prime Car Management (PCM).

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT pcm, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR