X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Polnord wyemitował obligacje o wartości 20 mln zł

Opublikowano: 2016-07-29 14:46:02

Omawiane walory:

29 lipca 2016 r. Polnord wyemitował w ramach emisji prywatnej obligacje niezabezpieczone serii MB2, na kwotę 20 mln zł. Zostały one w całości objęte i opłacone. Środki z emisji zostaną przeznaczone w głównej mierze na nowe projekty.

Komunikat prasowy

Dzisiejsza emisja dotyczy dwuletnich obligacji o wartości 20 mln zł. Ich rentowność oparta jest o sześciomiesięczną stawkę WIBOR. Oprócz realizacji nowych projektów, środki z emisji przeznaczone zostaną na refinansowanie obecnego zadłużenia spółki.

– Kolejna zakończona pełnym sukcesem emisja obligacji jest najlepszym dowodem na zaufanie rynku kapitałowego do spółki i do przyjętej przez nas strategii rozwoju – mówi Dariusz Krawczyk, Prezes Zarządu Polnord S.A. – Jesteśmy dobrze postrzegani nie tylko przez naszych klientów, ale także przez instytucje finansowe, które doceniają współpracę z wiarygodnym partnerem posiadającym jasną i przekonującą wizję funkcjonowania i podnoszenia zyskowności – dodaje Prezes Polnordu.

Według danych ważonych udziałem Polnord w poszczególnych spółkach Grupy, w I półroczu 2016 r. Polnord sprzedał 536 lokali w porównaniu do 523 rok wcześniej. W tym okresie deweloper wprowadził do sprzedaży nowy projekt Chabrowe Wzgórze w Kowalach koło Gdańska oraz kolejne etapy osiedla Neptun w Ząbkach i Tęczowy Las w Olsztynie. Grupa przygotowuje do uruchomienia kolejne inwestycje, głównie w Trójmieście oraz Warszawie.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o polnord)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku