Jest kolejne wezwanie na Polnord. Spółka zniknie z GPW

Omawiane walory:

Cordia International Ingatlanfejlesztő Zártkörűen Működő Részvénytársaság ogłosiła wezwanie do sprzedaży 6 905 644 akcji Polnordu, stanowiących 7,08 proc. kapitału spółki, po cenie 3,55 zł za sztukę, podało pośredniczące w wezwaniu Biuro Maklerskie PKO BP.

polnord, wezwanie, akcje, budownictwo,

(Fot. spółka)

– (i) W wyniku wezwania wzywający zamierza osiągnąć do 100 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki, co odpowiada 97 543 127 akcjom, tj. zamierza nabyć do 6 905 644 akcji, co odpowiada ok. 7,08 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, przy czym: jeśli do dnia zakończenia przyjmowania zapisów w wezwaniu akcje serii A i B spółki nie zostaną zdematerializowane, wzywający może nabyć w wezwaniu (i) do 6 901 244 akcji zdematerializowanych, uprawniających do 6 901 244 głosów na walnym zgromadzeniu spółki, oraz (ii) w przypadku akcji serii A i B spółki – do 4 400 akcji niezdematerializowanych, uprawniających do 4 400 głosów na walnym zgromadzeniu spółki, albo

(ii) jeśli do dnia zakończenia przyjmowania zapisów w wezwaniu, akcje serii A i B spółki zostaną zdematerializowane, wzywający może nabyć w wezwaniu do 6 905 644 akcji zdematerializowanych, uprawniających do 6 905 644 głosów na walnym zgromadzeniu spółki – czytamy w informacji.

Wzywający posiada bezpośrednio 90 637 483 akcje spółki stanowiące ok. 92,92 proc. wszystkich akcji spółki oraz uprawniających do 90 637 483 głosów, tj. ok. 92,92 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Podmiotem dominującym względem wzywającego jest bezpośrednio Cordia Holding B.V. z siedzibą w Amsterdamie.

– Akcje objęte wezwaniem będą nabywane po cenie wynoszącej 3,55 zł za jedną akcję – napisano dalej.

Rozpoczęcie okresu przyjmowania zapisów zaplanowano na 21 grudnia 2020 r., jego zakończenie – na 20 stycznia 2021 r. Planowana data zawarcia transakcji nabycia akcji (zarówno zdematerializowanych, jak i niezdematerializowanych) to 25 stycznia 2021 r. Planowana data rozliczenia transakcji nabycia akcji to 28 stycznia 2021 r.

– Wzywający zamierza wystąpić o udzielenie zezwolenia na wycofanie akcji z obrotu na rynku regulowanym w trybie opisanym w art. 91 Ustawy o ofercie. Jeżeli po przeprowadzeniu wezwania i nabyciu w jego ramach akcji, wzywający, wraz z podmiotami zależnymi lub wobec niego dominującymi, osiągnie lub przekroczy 95 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki (bezpośrednio lub pośrednio), wzywający rozważy przeprowadzenie przymusowego wykupu akcji spółki należących do innych akcjonariuszy, w szczególności na zasadach określonych w art. 82 Ustawy o ofercie – czytamy także w informacji.

Polnord działa na rynku budowlanym i deweloperskim w Polsce. Jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1999 r. W 2019 r. sprzedał 323 lokale. W środę przed południem kurs akcji spółki rośnie o blisko 23 proc., a za jeden walor płacono 3,485 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o polnord)

 • Szczepionka przeciwko giełdowym spadkom, w grze Polnord i KGHM

  Giełda w Warszawie kontynuuje wzrosty. Zatwierdzenie przez Wielką Brytanię szczepionki na Covid-19 i perspektywa uchwalenia pakietu pomocowego w USA podziałała na wyobraźnię inwestorów. W centrum uwagi znalazł się KGHM, który rośnie w ślad za drożejącą miedzią, a także spółki POLNORD, Cormay i TIM.

 • Polnord zamknął III kwartał niewielką stratą netto

  POLNORD odnotował 0,2 mln zł skonsolidowanej straty netto przypadającej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 11,06 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Kurs akcji dewelopera spada w worek rano o blisko 2,5 proc., a za jeden walor płacono 2,77 zł.

 • Sprzedaż deweloperów z Catalyst spadła o 35 proc. r/r w II kwartale

  Deweloperzy obecni na rynku Catalyst zmniejszyli sprzedaż o 34,8 proc. r/r do 2.772 lokali w II kwartale 2020 roku, wynika z raportu przygotowanego przez DM Navigator.

 • Deweloperzy z Catalyst zwiększyli sprzedaż w I kwartale. W najbliższym czasie część firm zrewiduje swoje cenniki

  Według raportu DM Navigator, deweloperzy obecni na rynku Catalyst zwiększyli sprzedaż o 2,3 proc. r/r do 4.571 lokali w I kwartale 2020 roku. Punktem zwrotnym okazał się marzec, gdzie kontraktacja nowych lokali tąpnęła u niektórych nawet o ok. 70 proc. W najbliższym czasie na wielkie obniżki cen mieszkań raczej nie ma co liczyć, ale część firm chcąc ratować płynność będzie zmuszona do zrewidowania swoich cenników.

 • Cordia International ogłosił wezwanie na akcje Polnordu Węgierska Cordia International ogłosiła wezwanie na sprzedaż 33,5 mln akcji POLNORDu. Zamiarem wzywającego jest osiągnięcie do 100 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu i wycofanie spółki z obrotu. Cena oferowana w wezwaniu to 3,55 zł za akcję.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR