Polska domena Amazon może ruszyć 1 marca

Omawiane walory:

Sprzedawcy, którzy chcą oferować swoje towary na polskim Amazonie, zostali poinformowani, że polska domena może ruszyć już 1 marca, wynika z informacji portalu Money.pl.

(Fot. Amazon)

– Cały czas czekamy na oficjalną datę otwarcia sklepu. Gigant zapytany przez nas odparł, że na ten moment nie ma żadnych informacji do przekazania. Jednak według przedstawicieli branży e-commerce, stanie się to już niedługo. Jak wynika z naszych informacji, sprzedawcy, którzy chcą oferować swoje towary na polskim Amazonie, mieli usłyszeć, że polska domena może ruszyć już 1 marca – czytamy w artykule.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Pod koniec stycznia br. Amazon poinformował, że rozpoczął prace nad uruchomieniem w Polsce serwisu Amazon.pl.

Jak wówczas podano, serwis zapewni polskim klientom nowy wymiar zakupów, a lokalnym biznesom umożliwi dotarcie do większej liczby odbiorców zarówno w Polsce, jak i na świecie. Od 27 stycznia przedsiębiorcy, planujący sprzedaż za pośrednictwem Amazon w Polsce oraz globalnie, mogą rejestrować swoje konta po polsku na https://sell.amazon.pl w ramach przygotowań do premiery serwisu.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. i zatrudnia ponad 18 000 osób w dziewięciu centrach logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku. W 2021 r. uruchomione zostanie 10. centrum w Świebodzinie, gdzie powstanie ponad 1 000 etatów.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o amazon)

 • Unity Group: Amazon może nie być tak dopasowany do polskiego rynku jak Allegro

  Ponieważ Polska jest dla AMAZONa jednym z wielu rynków, na których działa, a dla Allegro to rynek pierwszy, można więc spodziewać się, że AMAZON nie będzie tak dopasowany do potrzeb polskiego rynku, jak dedykowane Polsce Allegro, uważa managing partner w Unity Group Grzegorz Rudno-Rudziński.

 • Mocna przecena na akcjach Allegro. Amazon powalczy o polski rynek e-commerce

  Spełnia się zły sen akcjonariuszy Allegro. Amerykański gigant szykuje się do wejścia na polski rynek. Według doniesień, trwają prace nad serwisem AMAZON.pl.

 • Koronawirus krezusów nie tyka. Najbogatsi w czasie pandemii stali się jeszcze bogatsi

  Na przestrzeni roku 8 z 10 najbogatszych ludzi na świecie powiększyło swoje majątki o blisko 220 mld dolarów, mimo iż w międzyczasie globalna gospodarka doznała pandemicznego szoku. Najwięcej zyskał Jeff Bezos, którego majtek urósł o ponad 80 mld dolarów. Wśród największych przegranych jest Warren Buffett, któremu w portfelu ubyło blisko 11 mld dolarów.

 • Amazon otworzy siódme centrum logistyczne w Polsce

  AMAZON ogłosił plany otwarcia nowego centrum logistyki o powierzchni ponad 60 tys. m2 w Okmianach, k. Bolesławca, w którym w ciągu najbliższych 18 miesięcy ma powstać ponad tysiąc nowych miejsc pracy. Jest to już trzecia inwestycja AMAZONa na Dolnym Śląsku i siódma w Polsce.

 • Komentarz posesyjny: Zmierzch tytanów?

  Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, czwartkowe odbicie na Wall Street okazało się równie krótkotrwałe jak ubiegłotygodniowe. Jeden z głównych czynników, które leżały u jego źródeł, a mianowicie nadzieja na kolejne szokująco dobre wyniki AMAZONa, odszedł w niebyt, gdy ukazało się sprawozdanie drugiej do wczoraj najważniejszej spółki świata (dziś jej miejsce zajmie zapewne Microsoft).Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR