Polskie gry na gamescom 2019 [ZDJĘCIA]

Omawiane walory: , ,

W Kolonii trwa okrągła 10. edycja targów elektronicznej rozrywki gamescom. Redakcja StockWatch.pl odwiedziła polskie stoiska z najciekawszymi grami.

gamescom, kolonia, gry, gamedev, cyberpunk

Gwiazdą tegorocznego gamescomu jest oczywiście Cyberpunk.

Targi w Kolonii odbywają się od 2009 roku i co roku przyciągają rzesze fanów elektronicznej rozrywki z całego świata. Przez ubiegłoroczną edycję przewinęło się blisko 400 tys. osób. W tym roku organizatorzy spodziewają się podobnej frekwencji, co patrząc na tłumy przy stoiskach jest ostrożną prognozą.

Gamescom to także bardzo ważne wydarzenie biznesowe. W kuluarach i części biznesowej (zamkniętej dla odwiedzających) toczą się rozmowy i negocjacje na temat wielu gier, o których świat zapewne usłyszy dopiero za jakiś czas. Z Polski na targi oficjalnie wybrało się ponad 40 firm. W sumie przez Kolonię przewinie się ponad 60 polskich gier.

Gwiazdą tegorocznego gamescomu jest oczywiście Cyberpunk. Tuż przed otwarciem imprezy Google ogłosił, że w 2020 roku gra CD Projektu będzie dostępna w usłudze streamingowej Stadia. Polski gigant elektronicznej rozrywki ogłosił również w trakcie konferencji datę premiery gry Wiedźmin 3 Dziki Gon na konsolę Nintendo Switch i zaprezentował trailer z fragmentami rozgrywki.

CD Projekt ma potężne stoisko w części biznesowej oraz ogólnej, gdzie deweloperzy na żywo prezentują grę. Przed stoiskiem dostępnym dla wszystkich odwiedzających nieustannie widać długą kolejkę fanów. Charakterystyczne logo Cyberpunka widoczne jest nie tylko w halach targowych, ale także poza nimi. Cyberpunk trafił m.in. na plakaty reklamujące imprezę w Kolonii.

gamescom, kolonia, gry, gamedev, cyberpunk

Stoisko Cyberpunka w części biznesowej.

gamescom, kolonia, gry, gamedev, cyberpunk

Logo Cyberpunka można zobaczyć niemal wszędzie.

gamescom, kolonia, gry, gamedev, cyberpunk

Stoisko Cyberpunka w części dostępnej dla wszystkich odwiedzających.

gamescom, kolonia, gry, gamedev, cyberpunk

Stoisko Cyberpunka w części ogólnej

Polskich akcentów jest oczywiście dużo więcej. Najciekawsze z nich opisaliśmy niedawno tutaj.

Z nowości warto odnotować zapowiedź One More Level. Studio zaprezentowało swoją najnowszą produkcję, zatytułowaną Ghostrunner, której premiera jest zaplanowana na II kw. 2020 r. Z kolei Bloober Team podgrzał atmosferę przed premierą swojego horroru Blair Witch prezentując nowy trailer. Studio poinformowało również, że debiutująca 30 sierpnia produkcja będzie także dostępna w abonamencie Xbox Game Pass na konsoli Microsoftu oraz komputerach osobistych.

Poniżej krótka fotorelacja z wizyty na targach w Kolonii.

gamescom, kolonia, gry, gamedev

Kliknij, aby powiększyć.

gamescom, kolonia, gry, gamedev

Kliknij, aby powiększyć.

gamescom, kolonia, gry, gamedev

Kliknij, aby powiększyć.

gamescom, kolonia, gry, gamedev, cyberpunk

Kliknij, aby powiększyć.

gamescom, kolonia, gry, gamedev, watchdogs

Kliknij, aby powiększyć.

gamescom, kolonia, gry, gamedev

Kliknij, aby powiększyć.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BLOOBER, CDPROJEKT, ONEMORE, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Gorąco na CD Projekcie i JSW, spokojnie na indeksach

  Akcje CD Projektu nadal pozostają najbardziej gorącą spółką na GPW, co stoi w kontrze do niewielkich zmian indeksów i ogólnego spokoju na innych europejskich giełdach. Po publikacji szacunkowych danych gorąco jest też m.in. na JSW i Mercatorze.

 • CD Projekt zatapia WIG20, tracą też inne spółki gamingowe

  Piątkowa sesja w Warszawie ma tylko jednego bohatera i to niestety negatywnego. Jest nim CD Projekt. Informacja o przesunięciu premiery gry Cyberpunk2077 wywołała tąpnięcie kursu spółki. Przy okazji tracą inne spółki gamingowe. Dobrą wiadomością jest to, że CD Projekt prawdopodobnie najgorsze ma już za sobą.

 • Premiera „Cyberpunk 2077” przełożona na 17 września 2020 r. Kurs akcji CD Projekt zanurkował

  W czwartek po sesji spółka poinformowała o przesunięciu premiery gry "Cyberpunk 2077" z 16 kwietnia na 17 września 2020 roku. Na otwarciu piątkowej sesji kurs spółki spadał o blisko 12 proc. 

 • Mocny początek roku na GPW, chiński wzrost JSW

  GPW z animuszem wkroczyła w rok 2020. Szczególnie duże spółki. Kursy akcji w górę ciągnie nie tylko noworoczny optymizm, ale też luzowanie polityki pieniężnej w Chinach i oczekiwanie na podpisanie umowy handlowej między Chinami a USA.

 • To był słaby rok dla GPW, CD Projekt jedną z nielicznych gwiazd

  To był słaby rok dla GPW. Nie pierwszy i niestety nie ostatni. Szczególnie dla największych spółek. Podczas gdy indeksy na Wall Street, pomimo obaw związanych z wojami handlowymi i spadkiem zysków spółek, systematycznie poprawiały swoje rekordy, WIG20 prawdopodobnie zamknie rok spadkiem o 5 proc., a WIG nieco powyżej zera. Na szczęście były takie spółki jak CD Projekt, które dały inwestorom sporo zarobić.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR