14 najciekawszych polskich akcentów na targach gamescom

Na największych targach gier w Europie zobaczymy ponad 40 oficjalnych stoisk z polskimi grami. Dziesiątki kolejnych firm do Kolonii jedzie na zakulisowe spotkania biznesowe. Wśród nich spora grupa spółek związanych z GPW. StockWatch.pl przygotował zestawienie 14 najciekawszych polskich akcentów na tegorocznym gamescomie.

Gamescom, CD Projekt, CI Games, 11 bit studios, targi, gaming

Organizatorzy Gamescom promują imprezę w Kolonii m.in. grafiką z polskiej gry Cyberpunk 2077 (Fot. Gamescom/fb)

Już za tydzień Kolonia zamieni się w światową stolicę cyfrowej rozrywki. Na największych targach gier w Europie nowości zaprezentują tacy giganci jak Sony, Xbox Game Studios, 2K, Activision, EA, Epic Games, Google Stadia czy Ubisoft. Jedną z głównych gwiazd okrągłej 10. edycji będzie CD Projekt i jego Cyberpunk 2077. Organizatorzy, mając na uwadze jak wielką popularnością cieszy się polska produkcja, jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia przypomnieli o imprezie, korzystając z grafiki z głównym bohaterem. To oczywiście szczegół, ale doskonale pokazuje, co będzie jedną z największych atrakcji całych targów.

CD Projekt po ogromnym sukcesie na E3 w Los Angeles wkracza w najgorętszy okres przed premierą. Na Gamescom od środy (21 sierpnia) studio będzie pokazywać Cyberpunka w akcji. Tytuł będzie prezentowany na żywo przez deweloperów. Pokazy rozgrywki dla przedstawicieli prasy oraz partnerów biznesowych będą miały miejsce od 20 do 22 sierpnia. Oprócz tego w czasie targów odbędą się kwalifikacje do konkursu cosplay Cyberpunka 2077. Zwycięzca całego konkursu zgarnie 30 tys. dolarów. Warto również przypomnieć, że dwa tygodnie później CD Projekt będzie obecny na targach PAX West w Waszyngtonie. Zgodnie z zapowiedziami twórców, światło dzienne ujrzy wtedy fragment rozgrywki, który był prezentowany za zamkniętymi drzwiami mediom podczas E3.

Targi w Niemczech zapowiadają się bardzo pracowicie także dla Techlandu. Po udanym występie na E3 studio rozkręca maszynę marketingową gry Dying Light 2. Na Gamescomie pojawi się 30-minutowy gameplay, prezentowany jeszcze na E3. Jak podkreśla Karol Bach, CFO Techlandu, w demie gracze będą mogli zobaczyć wszystkie nowości dotyczące mechaniki rozgrywki oraz autorski system wyborów moralnych.

Gamescom to największe targi branży growej w Europie, na które jeździmy z naszymi tytułami już od wielu lat. W tym roku pojawimy się na stoisku Koch Media, naszego długoletniego partnera. Gamescom to kolejny ważny krok w kampanii promocyjnej Dying Light 2 – najambitniejszej do tej pory produkcji Techlandu, która ukaże się wiosną 2020 r. – poinformował StockWatch.pl Karol Bach, CFO Techlandu.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Ważnym punktem na mapie targów będą stoiska Bloober Team i Forever Entertainment. Pierwsze studio niedawno skupiło na sobie uwagę całej branży zapowiedzią gry Blair Witch. Skrywana w tajemnicy do ostatniej chwili produkcja trafi na rynek 30 sierpnia. Nic więc dziwnego, że studio na tydzień przed premierą chce jeszcze podgrzać atmosferę wokół gry. Spółka pokaże nowe fragmenty horroru, który ukaże się 20 lat po premierze filmu Blair Witch Project. Z kolei o Forever Entertainment zrobiło się głośno za sprawą Panzer Dragoon Remake, zaprezentowanego podczas czerwcowych targów E3. Premiera unowocześnionej wersji hitu z 1995 roku zaplanowana jest na zimę tego roku. Ale to nie jedyne co spółka pokaże w Kolonii. Na targach obecne będą również gry: Hollow 2, Rise Eterna oraz The Mansion. Oprócz tego studio będzie promować technologię Sterio, która służy do digitalizacji rzeczywistej scenografii nieożywionej za pomocą metody stereofotogrametrii.

Do Kolonii wybiera się także CI Games. Przypomnijmy, że studio z premierą najnowszej odsłony swojej sztandarowej serii Sniper: Ghost Warrior wciąż celuje w 2019 rok. Na początku lipca spółka poinformowała, że kończy prace nad trybem multiplayer, a data premiery zostanie ogłoszona w ciągu kilku tygodni. Możliwe, że poznamy ją właśnie na targach w Niemczech. CI Games zaprezentuje także dwie produkcje z serii United Label, czyli Roki oraz Eldest Soul. Gry były już prezentowane na targach E3 w Los Angeles i otrzymały kilka nominacji do nagród. Natomiast na targach na pewno zabraknie drugiej części Lords of the Fallen. Przypomnijmy, że po wypowiedzeniu w maju umowy studiu Defiant, produkcją gry miał zająć się wewnętrzny zespół CI Games z pomocą zewnętrznych podwykonawców.

Na targach nie zabraknie twórców This War of Mine i Frostpunka. Przedstawiciele 11 bit studios w Kolonii będą obecni, ale tylko w części biznesowej, bez otwartego stoiska, na którym chętni mogliby testować gry. W kuluarach będą zapewne toczyć się rozmowy na temat gry Children of Morta, której studio jest wydawcą. Premiera produkcji zaplanowana jest na 3 września tego roku.

– Dwie sale/boxy, które wynajęliśmy będą służyły do spotkań (umówionych) z partnerami biznesowymi. Temat „Projektu 8” nie będzie poruszany w Kolonii – poinformował redakcję StockWatch.pl Dariusz Wolak, IR Manager 11 bit studios.

Warszawska Giełda Gamingowa. Do debiutu szykuje się 20 producentów gier wideo >>> CZYTAJ WIĘCEJ

W podobnym charakterze na targach obecni będą jeszcze BoomBit oraz 7Levels. Obie spółki do Kolonii jadą w celach biznesowych. Przedstawiciele BoomBit podobnie jak w zeszłym roku będą spotykać się ze studiami deweloperskimi, z którymi potencjalnie mogą nawiązać współpracę. Natomiast reprezentanci studia 7Levels liczą na owocne spotkanie z europejskim oddziałem Nintendo.

Spośród wielu notowanych na NewConnect spółek obecność na gamescomie zasygnalizowały jeszcze cztery studia: The Farm 51, Artifex Mundi, Varsav Game Studios i One More Level. Pierwsze z nich na targach zaprezentuje Chernobylite, czyli survival horror, którego akcja rozgrywa się w tzw. strefie wykluczenia wokół elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Gra w części jest finansowana ze zbiórki na platformie Kickstarter. Twórcom udało się zebrać 206 tys. dolarów, czyli dwa razy więcej niż cel minimalny zbiórki. Studio udostępniło na razie krótkie demo gry. Natomiast na targach gracze z całego świata będą mogli sami zagrać i zwiedzić budynki elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Premiera gry planowana jest na jesień tego roku.

Artifex Mundi na targach będzie promował swoją najnowszą produkcję Hot Shot Burn, gra inspirowana popularnym serialem Rick and Morty. Tytuł od 15 sierpnia będzie dostępny w tzw. wczesnym dostępie na platformie Steam. Premiera pełnej wersji planowana jest na początek 2020 roku na PC-tach i konsolach. Varsav Game Studios w Kolonii zaprezentuje dwie gry. Pierwszą będzie dobrze już znany Bee Simulator, czyli zręcznościowo-przygodowa gra edukacyjna o życiu pszczół (premiera IV kwartał br.). Natomiast drugim tytułem jest świeżo zapowiedziana gra akcji Giants Uprising. W produkcji gracze wcielą się w olbrzyma, który budzi się po 200 latach snu i próbuje odzyskać tereny olbrzymów zawłaszczone przez ludzi oraz odnaleźć swoich pobratymców. Oficjalną listę giełdowych reprezentantów zamyka One More Level. Studio pojawi się na targach z zapowiedzią nowej gry (FPP) na silniku Unreal Engine 4. Wydawcą jest All In! Games, który zgłosił tytuł do plebiscytu Gamescom Awards 2019 w aż pięciu kategoriach.

Z ustaleń StockWatch.pl wynika, że na targi wybiera się też kilka spółek z długiej listy kandydatów do debiutu na GPW. Wśród nich warto zwrócić uwagę na Carbon Studio i Klabatera. Firma z Gliwic zaprezentuje The Wizard – Dark Times, w której gracz wciela się w czarodzieja oraz DREAMO, grę logiczno-eksploracyjną. W wypadku drugiego tytułu Carbon Studio jest wydawcą, a w Kolonii odbędzie się pierwszy pokaz przed szeroką publicznością. Stworzona przez studio Hypnotic Ants gra będzie dostępna na komputerach osobistych oraz w osobnej wersji na platformie PC VR.

Duże nadzieje z gamescomem wiąże Klabater. Studio na targach zaprezentuje aż trzy gry. Najważniejszym tytułem, z jakim do Kolonii jedzie warszawska firma, jest Crossroads Inn, czyli symulator karczmy.

– Crossroads Inn to nasz najważniejszy tytuł w 2019 roku. Przygotowaliśmy dla graczy dwa zupełnie odrębne tryby gry – Sandbox, skierowany głównie do fanatyków gier symulacyjnych oraz tryb Kampanii, który oferuje rozgrywkę rozbudowaną o elementy znane z klasycznych produkcji RPG. Jako fani zawsze chcieliśmy zagrać w grę, która umiejętnie połączy te dwa gatunki, myślę, że udało nam się stworzyć taki właśnie produkt – informuje Michał Gembicki, członek zarządu Klabatera.

Dwie kolejne gry to Skyhill: Black Mist, izometryczna gra akcji z elementami RPG oraz Help Will Come Tomorrow. Dla drugiego tytułu targi w Niemczech będą pierwszą okazją do prezentacji. Jak podkreślają przedstawiciele Klabatera, Help Will Come Tomorrow jest duchowym następcą We. The Revolution. Fabuła gry będzie się toczyć w przededniu rewolucji bolszewickiej w Rosji, a zadaniem gracza będzie przetrwanie w tych niełatwych czasach.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o 11bit, 7levels, Artifex, BLOOBER, BoomBit, CARBONSTU, CDPROJEKT, CIgames, farm51, foreveren, klabater, ONEMORE, techland, varsav)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR