Prezes GPW: Zarząd zarekomenduje 2,50 zł dywidendy na akcję z zysku za 2020 r.

Omawiane walory:

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie będzie rekomendował wypłatę 2,50 zł dywidendy na akcję z zysku za 2020 rok wobec 2,40 zł na dywidendy na akcję z zysku za 2019 r., poinformował prezes Marek Dietl.

gpw,dywidenda,2020

Prezes GPW: Zarząd zarekomenduje 2,50 zł dywidendy na akcję z zysku za 2020 r.

– Zarząd będzie rekomendował 2,5 zł na akcję niezależnie czy będzie dobrze, czy nieco gorzej w naszym biznesie – powiedział Dietl podczas telekonferencji.

Zastrzegł, że ostateczną decyzję w tej sprawie podejmują akcjonariusze. 

Jak wskazał Dietl, polityka spółki zakłada stabilny, rosnący poziom dywidendy.

– Zaletą ma być właśnie to, że jest stabilna i rosnąca, co oznacza, że jest przewidywalna przy naszym bardzo nieprzewidywalnym biznesie. Dzisiaj jest dobrze w naszym biznesie, ale jutro może być trochę gorzej – dodał prezes. 

W czerwcu akcjonariusze Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę kwoty 100 732 800 zł z zysku za 2019 r., co oznaczało wypłatę w wysokości 2,40 zł na akcję. W ubiegłym roku akcjonariusze GPW zdecydowali o wypłacie 3,18 zł dywidendy na akcję z zysku za 2018 r. 

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT gpw, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • GPW chce zainwestować ok. 4 mln zł w armeńską giełdę Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie podpisała porozumienie z Centralnym Bankiem Armenii w sprawie negocjacji odkupienia 65 proc. udziałów w giełdzie armeńskiej. Jak podaje GPW, szacunkowa wartość 100 proc. udziałów AMX wynosi około 5,8 mln zł, co oznacza, że wartość potencjalnej transakcji wyniesie niecałe 4 mln zł.
 • GPW ma term sheet ws. zakupu 65 proc. udziałów Armenia Securities Exchange

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie podpisała porozumienie term sheet z Central Bank of Armenia w sprawie negocjacji zakupu pakietu większościowego stanowiącego 65 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki Armenia Securities Exchange, organizującej obrót instrumentami finansowymi oraz prowadzącej izbę depozytowo-rozliczeniową w zakresie obrotu instrumentami finansowymi w Armenii.

 • XTB i DataWalk zastąpią Bogdankę i Getin Noble Bank w indeksie mWIG40

  W wyniku kwartalnej korekty portfeli indeksów, po sesji 18 września br. X-Trade Brokers i DataWalk zastąpią Lubelski Węgiel Bogdanka oraz Getin Noble Bank w indeksie mWIG40, podała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Udział CD Projektu w indeksie WIG20 zostanie ograniczony do 15 proc.

 • Obroty na rynku głównym GPW wzrosły o 7 proc. r/r do 17,5 mld zł w sierpniu

  Łączna wartość obrotów akcjami na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wyniosła 17,49 mld zł w sierpniu 2020 r., tj. wzrosła o 6,9 proc. r/r. Kurs akcji warszawskiego parkietu spada w środę po godz. 16:00 o blisko 3 proc.

 • Warszawska giełda chce uruchomić platformę obrotu surowcami wtórnymi. Czeka na stabilne i transparentne przepisy

  W lipcu przed siedzibą GPW na Książęcej stanął recyklomat do segregacji odpadów. W najbliższych miesiącach giełda chce sprawdzić potencjał komercjalizacji tego rozwiązania i możliwość połączenia go z projektowaną właśnie platformą obrotu surowcami wtórnymi. Stworzenie takiej platformy do handlu odpadami i systemu certyfikatów recyklingowych to jedna z inicjatyw strategicznych GPW. Ma zostać uruchomiona w ciągu roku od momentu stworzenia w Polsce stabilnych i transparentnych ram prawnych dla rynku odpadów.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR