Projprzem Makrum rekomenduje 0,60 zł dywidendy na akcję z zysku za 2019 r.

Omawiane walory:

Projprzem Makrum zarekomendowało akcjonariuszom przeznaczenie na dywidendę 3,59 mln zł z zysku netto za 2019, co oznacza wypłatę w wysokości 0,60 zł na akcję.

projprzem,dywidenda,2020, akcje

Projprzem Makrum rekomenduje 0,60 zł dywidendy na akcję z zysku za 2019 r.

– Zarząd spółki postanowił przedstawić radzie nadzorczej spółki w celu jej rekomendacji do zatwierdzenia zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu spółki, propozycję w sprawie przeznaczenia zysku netto spółki za 2019 rok w kwocie 7.080 tys. zł na wypłatę dywidendy w kwocie 3.589.629,6 zł, tj. 0,60 zł na akcję, w pozostałej zaś części zysku na kapitał zapasowy spółki – czytamy w komunikacie.

W ub. roku akcjonariusze Projprzem Makrum zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę 3,59 mln zł z zysku za 2018 r., co oznaczało wypłatę w wysokości 0,60 zł na akcję.

Projprzem Makrum odnotował 5,56 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2019 r. wobec 11,05 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2019 r. wyniósł 7,08 mln zł wobec 7,16 mln zł zysku rok wcześniej.

Działalność Projprzem Makrum realizowana jest w trzech obszarach: produkcji konstrukcji stalowych, budownictwie komercyjnym i systemach przeładunkowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 272 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o PROJPRZEM)

 • 13 najhojniejszych propozycji dywidendowych marca

  Przymiarki do tegorocznego sezonu dywidendowego trwają w najlepsze. Tylko w marcu konkretne propozycje przedstawiło blisko 40 spółek z GPW, a kolejnych kilkanaście zasygnalizowało zamiar ogłoszenia rekomendacji w najbliższych tygodniach. Wśród nich jest aż 13, gdzie stopa dywidendy przekracza 5 proc.

 • Projprzem Makrum rekomenduje 0,60 zł dywidendy na akcję z zysku za 2018 rok

  Zarząd PROJPRZEM Makrum zarekomendował przeznaczenie 3,59 mln zł z zysku netto za 2018 rok na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 0,60 zł na akcję. Przy obecnym kursie stopa dywidendy wynosi 3 proc.

 • 4 ciekawe spółki, które jeszcze przed końcem wakacji hojnie sypną groszem

  Do końca wakacji pozostało już niespełna dwa tygodnie. Na ostatniej prostej sierpnia dywidendą podzieli się jeszcze 8 spółek, z czego 4 oferują całkiem okazałe stopy.

 • 12 najciekawszych propozycji dywidendowych maja

  Z tygodnia na tydzień rośnie lista spółek chętnych do podzielenia się ubiegłorocznym zyskiem. W pierwszej połowie maja swoje plany w tym zakresie przedstawiło ponad 40 spółek z warszawskiego rynku. Wśród najnowszych propozycji jest garść ofert z dwucyfrową stopą dywidendy.

 • Giełdowe gepardy 2018 roku – spółki i branże cz. II

  W poprzedniej edycji giełdowych gepardów szukaliśmy sektorów, które będą rosły zdecydowanie szybciej niż cały rynek. Tym razem skupiliśmy się na spółkach z różnych branż, które na fali inwestycji rozwojowych zanotują fundamentalny skok.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR