Przed kursem akcji CD Projektu ważny moment

Omawiane walory:

To będzie gorąca końcówka tygodnia dla akcjonariuszy CD Projektu. Już w czwartek wieczorem odbędzie się Night City Wire, czyli specjalne wydarzenie poświęcone grze Cyberpunk 2077. Mniej więcej w tym samym czasie w sieci pojawią się też pierwsze recenzje dziennikarzy, którzy mieli okazję osobiście przetestować wersję demonstracyjną gry.

CDProjekt, Cyberpunk, akcje, gra

(Fot. CD Projekt)

Night City Wire to event transmitowany online, którym CD Projekt chce wypełnić lukę po targach E3 w Los Angeles. Przypomnijmy, że największe wydarzenie branży growej odwołano w związku z pandemią koronawirusa. Sam event CD Projektu również uległ przesunięciu z powodu masowych protestów w Stanach Zjednoczonych. Studio uchyliło dziś rąbka tajemnicy w kwestii wydarzenia. Według najnowszych doniesień, wieczorem 25 czerwca CD Projekt zaprezentuje nowy trailer oraz świeży materiał z rozgrywki. Twórcy gry omówią też jedną z funkcji gry – „braindance”.

Co jeszcze możemy zobaczyć? W ubiegłym roku gwoździem programu okazał się Keanu Reeves, który wcielił się w jedną z postaci w grze. Niewykluczone że i w tym roku Redzi zaangażują znane nazwisko do promocji gry.

To jednak nie koniec. W czwartek wieczorem wygasa embargo informacyjne na recenzje gry. W sieci pojawi się wysyp opinii branżowych dziennikarzy, którzy w tym tygodniu mieli okazję osobiście przetestować wersję demonstracyjną Cyberpunka. Ich opinie z pewnością będą bacznie śledzone przez inwestorów i uwzględniane w wycenie akcji. To oznacza emocjonującą końcówkę tygodnia na kursie CD Projektu.

Na wykresie branżowego giganta już od pewnego czasu jest bardzo ciekawie. Na początku czerwca notowania spółki ustaliły szczyt na poziomie 417 zł, a następnie poddały się dość łagodnej korekcie. Ważnym testem było przesunięcie premiery Cyberpunka na listopad. Pierwsza reakcja rynku – zgodnie z przewidywaniami – była negatywna i… bardzo krótka. Notowania na starcie sesji traciły 3,5 proc., ale jeszcze tego samego dnia wyszły na plus. Obecnie akcje CD Projektu są wyceniane na ok. 410 zł. Atak na nowe szczyty może nastąpić w każdej chwili.

>> Co dalej z kursem akcji CD Projektu – analiza techniczna na życzenie

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin”, obecnie trwają prace nad „Cyberpunk 2077”.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR