QubicGames wyszedł z inwestycji w Drageus Games na sporym plusie

Omawiane walory: ,
Między 2 a 13 lipca QubicGames sprzedał cały pakiet akcji Drageus Games po średnim kursie 8,46 zł za walor. Spółka obejmowała akcje Drageus Games w cenie nominalnej 0,10 złotego za sztukę.
QubicGames,sprzedał,akcje,Drageus,Games

QubicGames sprzedał 150 tys. akcji Drageus Games za średnio 8,46 zł/szt.

W wyniku transakcji QubicGames wygenerował 662 tys. zł zysku w porównaniu do wyceny akcji Drageus Games do wartości godziwej z końca marca 2020 roku, uwzględnionej w raporcie kwartalnym za I kwartał 2020 roku. Zysk w wysokości blisko 400 tys. zł zostanie zaksięgowany w raporcie za II kwartał, jako niezrealizowany zysk z wyceny akcji, oraz w wysokości 264,5 tys. zł w raporcie za III kwartał 2020 roku, jako zrealizowany zysk ze sprzedaży akcji.

QubicGames sprzedał wszystkie dotychczas posiadane akcje Drageus Games i tym samym zakończył inwestycję w to studio. Obaj deweloperzy deklarują kontynuację współpracę operacyjnej.

We wtorek rano kurs akcji Drageus Games rośnie o 2 proc. do 7,75 zł. Natomiast kurs akcji Qubic Games spada o 7,5 proc. Kwadrans po 10:00 za jeden walor płacono 7,92 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT drageus, QUBICGMS, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Untold Tales przedstawiło swoją strategię

  Portfolio Untold Tales, spółki powołanej przez QubicGames, będzie skupiać się przede wszystkim na tytułach dla jednego gracza (zawierających tryb singleplayer). Jak zaznacza studio, gry mają opowiadać wyjątkowe historie. Zespół Untold Tales chce skoncentrować się na wydawaniu kilku produkcji rocznie na wybrane platformy.

 • QubicGames miał 3,58 mln zł zysku netto w I połowie roku

  Przy przychodach na poziomie 5,82 mln zł (wzrost o 36 proc. r/r), QubicGames wypracował w pierwszej połowie roku 3,58 mln zł zysku netto (wzrost o 29 proc. r/r). W poniedziałek po południu kurs akcji studia rośnie o ponad 10 proc. 

 • QubicGames: Przychody z gry Dex przekroczyły koszty wydania i marketingu

  Przychody ze sprzedaży gry "Dex" w wersji cyfrowej uzyskane w przedsprzedaży oraz pierwszych trzech tygodniach sprzedaży przekroczyły łączne poniesione koszty wydania oraz marketingu gry na platformę Nintendo Switch oraz sumę wypłaconego minimum gwarancyjnego dla dewelopera gry. Kurs akcji studia rośnie dziś o 8,92 proc., a za jedna akcję płacono 7,08 zł.

 • Kurs QubicGames wystrzelił po zapowiedzi podbicia rynku japońskiego

  QubicGames planuje wydać ponad 25 tytułów na Nintendo Switch w Japonii do 31 marca 2021 roku. Trzy z nich zadebiutują jeszcze w tym miesiącu, a najbliższa odnosząca ogromne sukcesy sprzedażowe gra Pocket Mini Golf pojawi się na japońskiej konsoli już w najbliższy czwartek. Kurs akcji studia wystrzelił o blisko 15 proc. Za jedną akcje w poniedziałkowy poranek zapłacimy 6 zł.

 • Vivid Games/Qubic Games: Sprzedano ok. 115 tys. sztuk Pocket Mini Golf na Switch

  Sprzedaż gry "Pocket Mini Golf" na konsoli Nintendo Switch przekroczyła 115 tys. kopii w ciągu miesiąca od premiery w Ameryce Północnej i Europie, podały Vivid Games i Qubic Games we wspólnym komunikacie. Gra na licencji Vivid Games jest dotychczas najszybciej sprzedającym się tytułem wydanym przez QubicGames na platformie Nintendo Switch, a przychody ze sprzedaży gry przekroczyły 12-krotność poniesionych kosztów produkcji gry w wersji na platformę Nintendo.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR