QubicGames wyszedł z inwestycji w Drageus Games na sporym plusie

Omawiane walory: ,
Między 2 a 13 lipca QubicGames sprzedał cały pakiet akcji Drageus Games po średnim kursie 8,46 zł za walor. Spółka obejmowała akcje Drageus Games w cenie nominalnej 0,10 złotego za sztukę.
QubicGames,sprzedał,akcje,Drageus,Games

QubicGames sprzedał 150 tys. akcji Drageus Games za średnio 8,46 zł/szt.

W wyniku transakcji QubicGames wygenerował 662 tys. zł zysku w porównaniu do wyceny akcji Drageus Games do wartości godziwej z końca marca 2020 roku, uwzględnionej w raporcie kwartalnym za I kwartał 2020 roku. Zysk w wysokości blisko 400 tys. zł zostanie zaksięgowany w raporcie za II kwartał, jako niezrealizowany zysk z wyceny akcji, oraz w wysokości 264,5 tys. zł w raporcie za III kwartał 2020 roku, jako zrealizowany zysk ze sprzedaży akcji.

QubicGames sprzedał wszystkie dotychczas posiadane akcje Drageus Games i tym samym zakończył inwestycję w to studio. Obaj deweloperzy deklarują kontynuację współpracę operacyjnej.

We wtorek rano kurs akcji Drageus Games rośnie o 2 proc. do 7,75 zł. Natomiast kurs akcji Qubic Games spada o 7,5 proc. Kwadrans po 10:00 za jeden walor płacono 7,92 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT drageus, QUBICGMS, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Kurs QubicGames wystrzelił po zapowiedzi podbicia rynku japońskiego

  QubicGames planuje wydać ponad 25 tytułów na Nintendo Switch w Japonii do 31 marca 2021 roku. Trzy z nich zadebiutują jeszcze w tym miesiącu, a najbliższa odnosząca ogromne sukcesy sprzedażowe gra Pocket Mini Golf pojawi się na japońskiej konsoli już w najbliższy czwartek. Kurs akcji studia wystrzelił o blisko 15 proc. Za jedną akcje w poniedziałkowy poranek zapłacimy 6 zł.

 • Vivid Games/Qubic Games: Sprzedano ok. 115 tys. sztuk Pocket Mini Golf na Switch

  Sprzedaż gry "Pocket Mini Golf" na konsoli Nintendo Switch przekroczyła 115 tys. kopii w ciągu miesiąca od premiery w Ameryce Północnej i Europie, podały Vivid Games i Qubic Games we wspólnym komunikacie. Gra na licencji Vivid Games jest dotychczas najszybciej sprzedającym się tytułem wydanym przez QubicGames na platformie Nintendo Switch, a przychody ze sprzedaży gry przekroczyły 12-krotność poniesionych kosztów produkcji gry w wersji na platformę Nintendo.

 • Qubic Games wspiera walkę z pandemią COVID-19

  QubicGames przekaże część przychodów osiągniętych ze sprzedaży gier w II kwartale 2020 r. na walkę z pandemią COVID-19. Pozyskana suma zostanie rozdzielona pomiędzy międzynarodowe organizacje i fundacje prowadzące walkę z pandemią COVID-19, w tym WHO, a polskie szpitale. Wydawca działający w Warszawie, Rzeszowie i Wrocławiu już teraz wesprze polską służbę zdrowia poprzez przekazanie im 22.000 szt. certyfikowanych, profesjonalnych maseczek o wartości wynoszącej ponad 300 tysięcy złotych.

 • Analiza techniczna 10 rakiet z NewConnect

  W niemal kompletnej ciszy główny indeks NewConnect podskoczył o 30 proc., a na akcjach wielu małych spółek odnotowano rekordowe obroty. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził techniczne możliwości 10 spółek, których kursy akcji mocno poszybowały w górę w ostatnim czasie.

 • Kurs Qubic Games rośnie o blisko 22 proc. Wg szacunków spółka osiągnęła 3,2 mln zł sprzedaży w IV kw. 2019 r.

  Qubic Games odnotował 3,2 mln zł przychodów ze sprzedaży gier i praw do gier w IV kw. 2019 r. i łącznie 9,2 mln zł w całym 2019 r. według oficjalnych danych sprzedażowych za okres styczeń-listopad i szacunków zarządu. Kurs akcji producenta gier rośnie o blisko 22 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR