Relacja z czatu inwestorskiego z zarządem TelForceOne

Omawiane walory:

Na poniedziałkowym spotkaniu on-line z przedstawicielami zarządu spółki zajmującej się m.in. produkcją i dystrybucją urządzeń mobilnych stawiło się blisko 230 uczestników. Dyskusję zdominowały pytania o najnowsze wyniki finansowe, strategię i nowe produkty spółek z grupy TelForceOne.

Grupa TelForceOne jest liderem rynku akcesoriów do urządzeń mobilnych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej (m.in. marek własnych Forever i GreenGo) oraz producentem elektroniki użytkowej (myPhone, myTAB). W 2013 roku udanie zadebiutowały jej nowe produkty, m.in. smartfony myPhone oraz e-papierosy FOOF i Tabaque. Telefony myPhone dominują w sektorze aparatów GSM o uproszczonej obsłudze. W portfolio grupy są również produkty z branży oświetlenia LED oraz alternatywne materiały eksploatacyjne do drukarek. W jej skład wchodzi m.in. spółka Teletorium – specjalistyczna sieć sprzedaży detalicznej. Grupa Kapitałowa TelForceOne obecna jest w 32 krajach.

Wiesław Żywicki, wiceprezes zarządu TelForceOne SA

W poniedziałek inwestorzy mieli możliwość rozmowy on-line z zarządem spółki. Udział w czacie wziął Wiesław Żywicki, wiceprezes TelForceOne oraz przedstawiciele spółek z grupy: Adam Kowalski, członek zarządu TelForceOne, Paweł Jankowski, prezes spółek Teletorium Sp. z o.o. i RedDog Sp. z o.o. oraz Radosław Trzeba, wiceprezes myPhone Sp. z o.o. Tematem spotkania były wyniki za 2013 rok oraz plany i nowe produkty grupy.

W 2013 roku przychody grupy urosły o 28,3 proc. w ujęciu r/r i wyniosły 155,7 mln zł. To przełożyło się na ponad 67-proc. wzrost zysku EBITDA do 11,5 mln zł i 83-proc. progres na poziomie EBIT (9,6 mln zł). Na czysto zarobek powiększył się o 238 proc. do 4,2 mln zł. TelForceOne planuje zachować w 2014 roku dwucyfrową dynamikę wzrostu przychodów grupy oraz utrzymać kilkadziesiąt proc. dynamiki wzrostu zysku EBIDTA oraz zysku netto. W kontekście przyszłych wyników, inwestorzy chcieli wiedzieć, czy zawirowania polityczne na Ukrainie będą miały negatywny wpływ na wyniki w kolejnych kwartałach.

– Udział sprzedaży produktów na rynku ukraińskim jest marginalny i spółka nie zakłada negatywnego wpływu. Nie mamy wpływu na makroekonomiczny aspekt. W chwili ograniczenia importu produktów z Rosji na rynek ukraiński, spółka i jej produkty mogą być alternatywą. – ocenił Radosław Trzeba w rozmowie na żywo z użytkownikami StockWatch.pl

>> Przebieg całego spotkania on-line z Wiesławem Żywickim, wiceprezesem TelForceOne oraz przedstawicielami spółek z grupy >> znajdziesz na specjalnej stronie czatu w serwisie StockWatch.pl

W zeszłym roku spółka debiutowała w segmencie e-papierosów, które zaczęto sprzedawać w drugim półroczu. Inwestorzy chcieli poznać założenia spółki na 2014 rok w tym segmencie.

– Konkurencja na rynku e-papierosów jest bardzo silna, jednak podjęte działania pozwoliły na wprowadzenie naszych e-papierosów na stałe lub w postaci akcji gazetowych w wielu sieciach m.in. Selgros, Kaufland, Auchan, Polo Market, Biedronka, co dało bardzo satysfakcjonujące wyniki. W obecnym roku chcemy znacznie powiększyć nasz udział w rynku, ale o prognozach tego udziału na razie nie chcemy się wypowiadać, ponieważ grupa nie publikowała prognoz. – odpowiadał Paweł Jankowski.

Uczestnicy spotkania on-line chcieli poznać też plany dotyczące tabletów. Zdaniem jednego z inwestorów, odświeżenie modeli jest mocno opóźnione w stosunku do konkurencji, co może sugerować, iż firma odpuszcza ten segment.

– Spółka zdecydowała się na realizację indywidualnych zamówień z poszczególnych sieci handlowych kosztem oferty na rynku open marketowym. Taki rodzaj współpracy gwarantuje odbiorcy bardzo atrakcyjną cenę, a spółce niskie ryzyko stocku magazynowego. Już w II półroczu 2014 r. produkty wyprodukowane przez spółkę pojawią się w sieciach handlowych. – wyjaśniał Radosław Trzeba.

>> Wskaźnik C/WK spółki to 0,43 przy średniej dla sektora 1,13. >> Zobacz jak zmieniły się pozostałe wskaźniki TelForceOne po wynikach za IV kwartał.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT tfone, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Jest nowe wezwanie na TelForceOne po 3,10 zł za akcję

  Cena w nowym wezwaniu na akcje producenta i dystrybutora elektroniki użytkowej jest identyczna jak w poprzednim. W dalszym ciągu znacznie odbiega od wartości księgowej, która wynosi około 9,30 zł na akcję.

 • Komentarz giełdowy: Rynek w zawieszeniu

  Na rynkach akcyjnych nie obserwujemy dzisiaj dynamicznych ruchów. Widać bardzo umiarkowany optymizm, który właściwie należałoby nazwać trwaniem w zawieszeniu. Najważniejszy czynnik ryzyka dla rynków akcyjnych, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych nadal przed nami, będzie to oczywiście publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej.

 • Fitch gasi resztki optymizmu na GPW, w grze TelForceOne i InPost

  W środę warszawski parkiet kontynuuje spadki. Stronę podażową wzmocniła agencja ratingowa Fitch, która obniżyła prognozę wzrostu PKB Polski w 2016 roku do 3,2 proc. i podniosła szacunki dot. deficytu sektora finansów publicznych do 2,8 proc.

 • Jest wezwanie na TelForceOne z 35-proc. przebitką, ale poniżej WK

  Proponowana cena za akcje producenta i dystrybutora elektroniki użytkowej w pierwszej części wezwania wynosi 3,10 zł, a w drugiej 2,95 zł. Jednak i tak znacznie odbiega od wartości księgowej, która na jedną akcję wynosi 9,40 zł.

 • Komentarz giełdowy: Słabe dane nie zaburzają spokoju na giełdach

  Poniedziałkowa sesja nie przynosi dużych zmian na indeksach giełdowych. Nieco mniejsza zmienność na rynku finansowym jest spowodowana przede wszystkim nieobecnością inwestorów z Wielkiej Brytanii, gdzie obchodzone jest dziś święto. Z okazji dnia pracy, nieobecni dziś byli również inwestorzy z Chin.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR