RMF FM: Prokuratura zabezpieczyła majątek Leszka Czarneckiego.

Omawiane walory: , , ,

Według informacji RMF FM, Prokuratura Regionalna w Warszawie zajęła znaczny majątek Leszka Czarneckiego w związku z śledztwem dot. afery GetBack. W czwartek akcje spółek kontrolowanych przez milionera tracą na wartości.

leszek,czarnecki,prokuratura,banki,majątek

W czwartek akcje spółek kontrolowanych przez Leszka Czarneckiego tracą na wartości.

Prokuratura podejrzewa Leszka Czarneckiego m.in. o popełnienie oszustw na kwotę ponad 130 mln zł wobec klientów Idea Banku, którzy za jego pośrednictwem kupili feralne obligacje GetBack. Jak ustalił Krzysztof Zasada, reporter RMF FM, prokuratura zabezpieczyła „znaczny” majątek byłego miliardera.

– Prokuratorzy nie chcą jednak mówić o szczegółach. Jedyne, co usłyszeliśmy, to „kwota jest niebagatelna, robi wrażenie, jednak jest niższa, niż suma szkody wyrządzonej klientom banku” – informuje RMF FM.

Zabezpieczenie majątku stało się możliwe po wydaniu pod koniec września br. postanowienia o postawieniu zarzutów wobec Leszka Czarneckiego. Nie ma jednak informacji czy zabezpieczone zostały rachunki bankowe, nieruchomości, czy udziały w firmach. Natomiast w piątek sąd ma wydać decyzję w sprawie aresztu biznesmena, który przebywa obecnie za granicą. Jeśli sąd wyda taką decyzję, za Czarneckim zostanie wystawiony list gończy.

W sprawę zaangażowała się również Komisja Nadzoru Finansowego, która pod koniec września wystąpiła z wnioskiem o odwołanie Leszka Czarneckiego z funkcji przewodniczącego Idea Banku i Getin Noble Banku.

Mocna przecena Getin Noble Banku

Inwestorzy nerwowo zareagowali na doniesienia ws. Czarneckiego. Notowania banków kontrolowanych przez byłego miliardera świeca na czerwono. Największą przecenę zalicza Getin Noble Bank, którego akcje w południe tanieją o 5,44 proc. W tym samym czasie notowania Getinu zniżkowały o 2 proc. do 0,72 zł, a Idea Banku o 0,15 proc. do 1,32 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o getback, getin, Getinoble, Ideabank)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR