Rynek nie wierzy w ocalenie DSS mimo zdecydowanych działań

Omawiane walory:

Budowlana spółka zwróciła się do sądu o zamianę upadłości likwidacyjnej na układową. W restrukturyzacji DSS mają pomóc nowe twarze, które pojawiły się w zarządzie. Wśród nich znalazł się m.in. wiceszef DM IDMSA.

Dolnośląskie Surowce Skalne poinformowały po wtorkowej sesji o złożeniu wniosku o zmianę sposobu prowadzenia postępowania upadłościowego. Spółka chce możliwości zawarcia układu zamiast trybu likwidacyjnego. Jak podaje zarząd, głównym celem złożenia wniosku jest umożliwienie dalszej działalności i rozwój, ponieważ tylko realizacja układu w najpełniejszy sposób zaspokoi żądania wierzycieli i akcjonariuszy.>> Komunikat znajdziesz tutaj.

Przypomnijmy, że 17 kwietnia spółka otrzymała od sądu postanowienie o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej.

Obecnie całkowite zadłużenie DSS wynosi 745 mln zł. Jeśli dojdzie do realizacji układu upadłościowego, zadłużenie grupy zmniejszy się do 331,3 mln zł. W obecnym zadłużeniu DSS, 144 mln zł stanowią zobowiązania handlowe. Kolejne 158 mln zł to należności z tytułu obligacji, a 153 mln zł stanowią łączne zobowiązania wobec Kredyt Banku. Kwota 119 mln zł to zobowiązania spółki zależnej – KKSM.

Pomóc w restrukturyzacji mają nowe osoby, które zasiadły we władzach DSS. Rada nadzorcza powołała do zarządu Rafała Abratańskiego i Maksymiliana Kostrzewę. Jednocześnie odwołano Małgorzatę Then i Marcina Jeżewskiego. Natomiast stanowisko prezesa zachował Mariusz Roman.

We wtorek spółka podała szacowane wyniki za 2011 rok. Skonsolidowana strata według szacunków nieaudytowanych wyniosła 194,5 mln zł. W dużej mierze zdecydowało o tym zaangażowanie w działalność drogową, która na poziomie EBITDA przyniosła 210,8 mln zl straty. Strata operacyjna wyniosła 165,4 mln zł. Przychody w tym czasie stanowiły 589,2 mln zł. Teraz DSS koncentruje się tylko na działalności podstawowej (kruszywach), a backlog na II półrocze tego roku jest obecnie zapełniony w 60 proc. Z przekazanych ostatnio informacji wynika, że spółka negocjuje ponadto na ten rok kontrakty na sprzedaż 1 mln ton kruszyw.

>> Na temat sytuacji w DSS informujemy na bieżąco. >> Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz w jednym miejscu w Serwisie StockWatch.pl

Niedawno z miesięcznym poślizgiem DSS opublikował raport za I kwartał. Spółka uzyskała w nim 32,5 mln zł przychodów wobec 76,3 mln zł wypracowanych w analogicznym okresie zeszłego roku. Zysk operacyjny wyniósł 9,99 mln zł i wzrósł o 56 proc. w ujęciu r/r. Jednak na czysto dostawca kruszyw stracił 3,57 mln zł wobec 1,65 mln zł na plusie rok wcześniej. Równolegle z raportem pojawił się komunikat o zwołaniu NWZA spółki na 13 lipca. Jednym z projektów uchwał jest podwyższenie kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego oraz emisji warrantów subskrypcyjnych. W planach jest też emisja akcji serii E spółki w drodze subskrypcji prywatnej – podwyższenie kapitału zakładowego kwotę 38.783.127 zł.

Na środowej sesji akcje DSS zyskują na wartości i tym samym kontynuują wybicie z wtorku. W poniedziałek jednak wyraźnie taniały po wznowieniu notowań i w reakcji na słabe wyniki za I kwartał.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT dss, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Giełda zawiesiła notowania akcji sześciu spółek z głównego parkietu

  Na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego zarząd Giełdy za brak raportów rocznych zawiesił obrót akcjami sześciu emitentów. Ukarane spółki od dłuższego czasu znane były z problemów finansowych oraz "groszowego" kursu akcji.

 • Przecena ropy dołuje giełdy, pod kreską KGHM i PGNiG

  Po dziewięciu kolejnych dniach wzrostów inwestorzy na europejskich giełdach zaczynają realizować zyski. Sygnał do zwrotu na rynku dała OPEC, której decyzja o utrzymaniu poziomów wydobycia uderza w notowania spółek naftowych.

 • Decyzja OPEC w centrum uwagi inwestorów, rośnie Kernel i DSS

  Choć podczas czwartkowej sesji można spodziewać się dalszego spadku aktywności inwestorów, to wcale nie musi być ona nieciekawa. Przy mniejszym zaangażowaniu dużego kapitału, można się spodziewać sporej zmienności indeksów. Szczególnie WIG20 będącego instrumentem bazowym dla kontraktów terminowych.

 • Kurs akcji DSS na deskach po niespodziewanym ciosie od banku

  BZ WBK sprawił wierzycielom spółki zależnej DSS niemiłą niespodziankę. W ostatniej chwili bank wycofał się z głosowania za układem. Rafał Abratański, prezes zarządu KKSM komentuje, że był to starannie wyreżyserowany spektakl mający doprowadzić KKSM do likwidacji.

 • Ugoda z Chińczykami okazją do odreagowania na kursie akcji DSS

  Budowlana spółka jest dziś liderem wzrostów na warszawskim parkiecie. DSS dogadał się z Covec w kwestii roszeń, wynikających z umów na budowę autostrady A2. W efekcie kurs akcji dostawcy kruszyw zyskuje nawet 35 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR