SPÓŁKA: CEDC

 • Wielka ucieczka inwestorów z CEDC, spółka znika z Nasdaq Omawiane walory:

  W piątek inwestorzy bezwzględnie pozbywają się akcji producenta i dystrybutora alkoholi. Przecena to efekt decyzji o wykluczeniu spółki z obrotu na amerykańskiej giełdzie. Podobny krok może niebawem wykonać warszawska GPW. Po blisko dwóch godzinach sesji na warszawskim parkiecie kurs CEDC traci już niemal 65 proc.

 • GPW odpoczywa po szybkich wzrostach, w grze TPSA, PZU i CEDC Omawiane walory: , , ,

  Piątkowy poranek przebiega na GPW pod znakiem spadków, ale nie zmienia to faktu, że warszawska giełda radzi sobie w ostatnich dniach całkiem nieźle. Spadek rentowności polskich obligacji skarbowych, umocnienie złotego oraz wzrosty indeksów GPW potwierdzają, że kapitał obrał kurs na Polskę.

 • GPW ma już dość spadków, w grze KGHM, CEDC i Polimex Omawiane walory: , , ,

  Programy stymulacyjne banków centralnych wyciągają indeksy w USA i Japonii na nowe szczyty. Daleko w tyle pozostają europejskie giełdy, trapione przeceną od połowy marca. Całkiem nieźle na tym tle radzi sobie warszawski parkiet, który kontynuuje starania o odwrócenie negatywnej tendencji. Informacją dnia będzie decyzja RPP w sprawie stóp procentowych.

 • Kurs CEDC stacza się na dno po wniosku o upadłość Omawiane walory:

  Właściciel Żubrówki oficjalnie wystąpił do sądu z wnioskiem o upadłość. Biała flaga wcale nie oznacza, że spółka zaraz zniknie z rynku. Na początku kwietnia CEDC porozumiało się z obligatariuszami w sprawie programu restrukturyzacji. Jeśli plan wypali, 100-proc. akcji trafi do Roust Trading kierowanego przez Rustama Tariko.

 • Kapitał znowu płynie do Polski, w grze Hawe, CEDC i Gant Omawiane walory: , , ,

  Ostatnie sesje na GPW są znacznie lepsze niż na zachodnich giełdach. Sygnałów poprawy sytuacji z dnia na dzień przybywa. W poniedziałek warszawski parkiet kontynuuje wzrosty z ubiegłego tygodnia. Potwierdzeniem zwyżki jest zachowanie rentowności polskich obligacji skarbowych, które aktualnie są najniższe w historii.

 • Dramat na Cyprze wystraszył rynki, w grze CEDC, Eurocash i Gant Omawiane walory: , , ,

  Zgodnie z warunkami pakietu pomocowego, Cypr ma pobrać jednorazowo do 10 proc. z depozytów bankowych ludności. Oburzyło to nie tylko bezpośrednio dotkniętych tym cięciem, ale również wywołało strach na rynku. Giełdy czekają na rezultat dzisiejszego głosowania w sprawie przyjęcia pakietu.

 • Mark Kaufman zszedł poniżej progu 5 proc. w CEDC Omawiane walory:

  Mark Kaufman dotychczas był drugą największą siłą w akcjonariacie producenta i dystrybutora alkoholi. Jednak ostatnie wydarzenia w spółce sprowokowały go do zmniejszenia swojego udziału. W piątek w obawie przed drastycznym rozwodnieniem sprzedał blisko połowę swoich akcji podczas sesji w USA.

 • Rynki robią przerwę we wzrostach, w grze Petrolinvest, CEDC i GTC Omawiane walory: , , ,

  W poniedziałek rano europejskie indeksy notują nieznaczne spadki. Piątkowa sesja w USA okazała się lepsza niż sądzili inwestorzy w Europie, więc indeksy mają trochę zaległości do nadrobienia. Znacznie gorsze informacje makro napłynęły z Azji. Swoje trzy gorsze dorzuciła agencja ratingowa Fitch, która ścięła ocenę wiarygodności kredytowej Włoch.

 • Giełdy odchorowują włoskie wybory, w grze Monnari, CEDC i PGE Omawiane walory: , , ,

  Spora przecena na europejskich indeksach w ostatnich dniach to efekt rozstrzygnięć wyborczych we Włoszech. Mimo to udało się utrzymać ważne wsparcia, a aktualnie obserwujemy lekkie odreagowanie. Pomagają w tym dobre dane makro z USA i wystąpienie szefa FED Bena Bernanke.

 • Tąpnięcie na CEDC, firma nie ma środków na wykup obligacji Omawiane walory:

  Producent i dystrybutor alkoholi przyznał, że nie ma pieniędzy na wykup obligacji zapadających w marcu. Zarząd przedstawił obligatariuszom propozycje zamiany długu. Jeśli jej nie przyjmą, CEDC rozważy złożenie wniosku o upadłość.

 • Rozłam w CEDC, akcjonariusze czekają na termin walnego Omawiane walory:

  Skomplikowana rozgrywka o władzę i kierunek restrukturyzacji w CEDC trwa w najlepsze. Jeden ze znaczących akcjonariuszy nie zawahał się wystąpić przeciw spółce na drogę sądową, aby wymusić na niej ustalenie terminu rocznego walnego. Mimo braku nowych informacji kurs zyskuje w piątek ponad 14 proc.

 • CEDC walczy o utrzymanie akcji w obrocie na amerykańskiej giełdzie Omawiane walory:

  Producent i dystrybutor alkoholi odwołał się od poniedziałkowej decyzji Nasdaq. Losy obecności na amerykańskim rynku akcji są teraz w rękach przedstawicieli giełdy. CEDC wciąż nie podało terminu zaległego WZA.

 • Kapitał ucieka z Polski, w grze KOV, Sadovaya i CEDC Omawiane walory: , , ,

  Prezes EBC na czwartkowej konferencji zasygnalizował, że sytuacja w strefie euro nie jest dramatyczna i nie wymaga natychmiastowej obniżki stóp procentowych. W efekcie apetyt na ryzyko wzrósł, euro umocniło się do dolara, a amerykański S&P500 jest najwyżej od 2007 r. Poprawa nastrojów nie pomaga jednak polskiemu rynkowi, który osuwa się w korekcie.

 • Amerykańska giełda zagroziła CEDC wycofaniem akcji z obrotu Omawiane walory:

  Przedstawiciele Nasdaq przypomnieli producentowi alkoholi o zaległym rocznym WZA. Spółka musi nadrobić obowiązek, inaczej zniknie z amerykańskiej giełdy. We wtorek kurs CEDC liże rany po poniedziałkowej przecenie.

 • Zaognia się konflikt na linii CEDC i Roust Trading Ltd. Omawiane walory:

  Czterech dyrektorów alkoholowej spółki podpisało się pod listem, który w gorzkich słowach ujawnia szczegóły współpracy z rosyjskim partnerem. Komitet CEDC nie zgadza się na pełną kontrolę Tariko nad procesem restrukturyzacji, zwracając uwagę na konflikt interesów.

 • Giełda po wynikach: ranking najbardziej zadłużonych spółek Omawiane walory: , , , , , , , , , , , , , ,

  Dług giełdowych spółek niebezpiecznie rośnie. Na koniec III kwartału zadłużenie odsetkowe wzrosło o blisko 18 mld zł w ujęciu rocznym, a zadłużenie netto o prawie 16 mld zł. Zobacz jakie spółki aż uginają się od ciężaru zobowiązań.

 • Rynek walczy o utrzymanie przyczółka, w grze KGHM i Petrolinvest Omawiane walory: , , , ,

  W środę brakuje paliwa do wzrostów, a główną tego przyczyną jest impas w rozmowach ws. pomocy dla Grecji. Atmosferę podgrzał Ben Bernanke, który stwierdził, że FED dysponuje jedynie narzędziami do łagodzenia skutków możliwej zapaści finansowej. Indeksy walczą jednak o utrzymanie status quo, co świadczy o sile rynku.

 • Obrót CEDC ponownie zawieszony za brak raportu kwartalnego Omawiane walory:

  Producent i dystrybutor alkoholi nadal ma problemy z ustaleniem ostatecznych wyników za ubiegłe kwartały. Przekształcanie poprzednich sprawozdań trwa, a tymczasem Giełda ponownie zawiesza obrót akcjami CEDC na miesiąc.

 • Nowa emisja akcji rozcieńczy akcjonariat CEDC Omawiane walory:

  Producent i dystrybutor alkoholi planuje walne zgromadzenie, gdzie głównym punktem będzie głosowanie nad emisją kierowaną do rosyjskiego inwestora. Decyzja należy do akcjonariuszy, ale wiele wskazuje na to, że muszą się pogodzić z kolejnym rozwodnieniem.

 • Duże zagraniczne fundusze chcą odszkodowania od CEDC Omawiane walory:

  Jak donoszą zagraniczne media, szereg inwestorów instytucjonalnych złożyło pozwy przeciwko dystrybutorowi alkoholi o odszkodowanie z tytułu nierzetelnego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

 • Odwieszony kurs CEDC leczy kaca po słabych wynikach Omawiane walory:

  Po ponad miesięcznym zawieszeniu ruszyły giełdowe notowania producenta i dystrybutora alkoholi. Na starcie poniedziałkowej sesji kurs nie może się zdecydować, w którą stronę podążyć. Źródłem zmartwień są gigantyczne straty za I półrocze.

 • Potwierdzono zmiany we władzach CEDC, handel nadal zawieszony Omawiane walory:

  Popołudniowy komunikat spółki zajmującej się produkcją i dystrybucją alkoholi m.in. w Polsce i w Rosji potwierdził wcześniejsze plotki. Stery firmy obejmuje rosyjski miliarder Rustam Tariko wraz ze swoimi ludźmi, który w ten sposób właśnie przypieczętował wrogie przejęcie CEDC w białych rękawiczkach.

 • CEDC, PBO Anioła i Drewex nie przekazały raportów półrocznych Omawiane walory: , ,

  Z prezentacją wyników nie wyrobiły się trzy spółki notowane na rynku głównym. W odpowiedzi na to zarząd Giełdy zawiesił ich notowania do czasu wywiązania się z obowiązku informacyjnego. StockWatch.pl zbadał co dzieje się z raportami tych spółek oraz kiedy trafią na rynek.

 • CEDC w dół z powodu ryzyka naruszenia umowy obligacyjnej Omawiane walory:

  Spółka produkująca i dystrybuująca alkohole sygnalizuje ryzyko opóźnienia publikacji raportu kwartalnego. Ponieważ naruszy to obowiązki wynikające z umowy obligacji, zaproponowała obligatariuszom wynagrodzenie za przymknięcie oka na możliwe złamanie kowenantu. Reakcja na komunikat była paniczna, w Stanach spadki były dwucyfrowe, a na warszawskim parkiecie w piątek rano przecena chwilami sięgała 20 proc.

 • Rosyjscy producenci wódek gromadzą zapasy na cięższe czasy Omawiane walory:

  Notowany na warszawskim i nowojorskim parkiecie producent alkoholi CEDC zwiększył produkcję wódki w Rosji. Nie oznacza to jednak skokowego wzrostu spożycia. Większe zapasy to efekt zapowiedzi rządu dotyczących podniesienia akcyzy na trunki wysokoprocentowe.

 • Kurs CEDC pijany ze szczęścia po rezygnacji prezesa Omawiane walory:

  O ponad 24 proc. wzrósł na poniedziałkowej sesji kurs CEDC po tym, jak na rynek trafiła seria istotnych komunikatów. Na naszych oczach faktem staje się przejęcie polsko-amerykańskiej spółki przez Rosjan.

 • Co dalej z kursem CEDC – analiza techniczna Omawiane walory:

  Kurs dystrybutora i producenta alkoholi stracił równowagę i znalazł się na historycznym dnie. Teraz walczy w okolicach dolnego ograniczenia średnioterminowego kanału spadkowego. Zdaniem eksperta od analizy technicznej, szansa na korekcyjne odbicie jest całkiem spora. 

 • Na GPW stoicki spokój, w grze m.in. PBG i Rovese Omawiane walory: , ,

  Seria silnych wzrostów na polskiej giełdzie nie mogła trwać wiecznie i na wczorajszej sesji rynek znalazł równowagę. W końcówce tygodnia na zachowanie rynku oddziaływać będzie rozliczenie czerwcowej serii kontraktów terminowych oraz emocje związane z niedzielnymi wyborami w Grecji.

 • Co dalej z kursami CEDC i Eko Export – analiza techniczna Omawiane walory: ,

  Ostatnie dni sprzyjają odrabianiu strat dzięki pozytywnym informacjom makroekonomicznym. Z trwającego powiewu optymizmu skorzystały także kursy Eko Exportu i CEDC. StockWatch.pl sprawdził, jak na dalsze zachowanie notowań tych spółek zapatrują się eksperci od analizy technicznej.

 • Tariko chce pakietu kontrolnego w CEDC Omawiane walory:

  Rosyjski inwestor w wywiadzie potwierdził, że jego celem jest uzyskanie kontroli nad polskim producentem i dystrybutorem alkoholi. Tymczasem CEDC do realizacji kwietniowego porozumienia potrzebuje zgody akcjonariuszy na emisję 13,3 mln szt. akcji. Pozyskane w ten sposób środki mają wystarczyć na spłatę kolejnych długów. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR