SPÓŁKA: WIG

 • WIG i WIG20 – analiza techniczna na życzenie
  WIG i WIG20 – analiza techniczna na życzenieSTREFA PREMIUM Omawiane walory: ,
 • WIG i WIG20 – analiza techniczna
  WIG i WIG20 – analiza techniczna Omawiane walory: ,
 • Rok 2018 będzie rokiem małych spółek i wezwań
  Rok 2018 będzie rokiem małych spółek i wezwań Omawiane walory: , , ,

  Przyszły rok na warszawskiej giełdzie będzie stał pod znakiem polowania na okazje inwestycyjne wśród małych spółek. Katalizatorem wzrostów będą kolejne wezwania na atrakcyjnie wyceniane maluchy. 

 • Czy warszawskie indeksy podążą za siłą WIG20 – analiza techniczna
  Czy warszawskie indeksy podążą za siłą WIG20 – analiza techniczna Omawiane walory: , , ,

  Dobra passa warszawskiej giełdy z pewnymi potknięciami trwa od poczatku roku. Siła indeksu WIG20, w porównaniu do zagranicznych rynków, rozpala w ostatnich dniach wyobraźnię inwestorów. StockWatch.pl sprawdził, co od strony technicznej dzieje się obecnie na wykresach głównych wskaźników GPW.

 • Portfel StockWatch.pl „Cztery fazy rynku” zakończył I półrocze na 18-proc. plusie
  Portfel StockWatch.pl „Cztery fazy rynku” zakończył I półrocze na 18-proc. plusie Omawiane walory: , , , , ,

  Pierwsze półroczne bieżącego roku było udane dla prowadzonego na portalu Stockwatch.pl portfela "Cztery Fazy Rynku". W tym czasie udało się dotrzymać kroku silnie rosnącemu WIGowi i osiągnąć 18-proc. stopę zwrotu.

 • Co dalej z hossą na głównych indeksach GPW – analiza techniczna
  Co dalej z hossą na głównych indeksach GPW – analiza technicznaSTREFA PREMIUM Omawiane walory: , , ,

  Inwestorzy z warszawskiej giełdy zachodzą w głowę, czy poniedziałkowa przecena to tylko chwilowa korekta, czy też może sygnał zakończenia czteromiesięcznej hossy. StockWatch.pl sprawdził, co od strony technicznej dzieje się obecnie na wykresach głównych wskaźników GPW.

 • Komentarz giełdowy – rynek akcyjny reaguje na możliwość podwyżek stóp procentowych Omawiane walory: , ,

  Rynek akcyjny dostał kubłem zimnej wody po odnotowaniu ostatnich wzrostów, a w przypadku indeksów w Stanach Zjednoczonych nowych historycznych maksimów. 

 • Prognozy dla rynków akcji i surowców po Brexicie Omawiane walory:

  Brexit długo będzie odbijał się czkawką rynkom finansowym. Pytanie czy dla portfeli inwestorów jest to szansa na zarobek i dokupienie tanich akcji, czy długoterminowe zagrożenie. Z pomocą eksperta z SGH sprawdziliśmy sytuację techniczną głównego indeksu warszawskiej giełdy oraz notowań najbardziej płynnych surowców - ropy naftowej i złota.

 • Wynik referendum w UK zimnym prysznicem dla rynków Omawiane walory: ,

  Brexit - dla jednych zaskoczenie, dla innych duży zarobek. Gwałtowne ruchy na rynkach finansowych po ogłoszeniu wyników referendum w Wielkiej Brytanii to jednak dopiero początek dużych przetasowań globalnego kapitału, który na razie woli chować się w bezpiecznych przystaniach.

 • Co dalej z indeksami WIG, WIG20, mWIG40 i sWIG80 – analiza techniczna Omawiane walory: , , ,

  Spadające indeksy warszawskiej giełdy przebiły ważne wsparcia, a cały rynek jest w kolejnym trudnym momencie. Trwa solidny odwrót od akcji - w ciągu dwóch sesji tego tygodnia z rynku wyparowało aż 23 mld zł. Uciekać czy łapać dołki z nadzieją na szybki zysk? Z pomocą eksperta z SGH sprawdziliśmy, co mówi analiza techniczna o perspektywach czterech głównych indeksów GPW.

 • Komentarz walutowy – świąteczny spokój na rynku Omawiane walory: , , ,

  Ze względu na święto, światowy rynek finansowy działa dziś na mocno zwolnionych obrotach. Niemal wszystkie najważniejsze giełdy na są dziś zamknięte, a obrót na rynku walutowym jest zdecydowanie mniejszy. Mimo to, za nami bardzo ciekawy tydzień na rynkach. Upłynął on pod znakiem silnego dolara, który odrobił sporą część strat po zeszłotygodniowym, gołębim posiedzeniu FED.

 • BREXIT Monitor: terroryści tematem przewodnim kampanii Omawiane walory: ,

  Dzisiejsze, tragiczne wydarzenia w Brukseli, na rynku finansowym wywarły największy wpływ na notowania funta szterlinga. Inwestorzy obawiają się wykorzystania dzisiejszych ataków jako argumentu przemawiającego za odejściem z Unii Europejskiej. Argument kontroli granic i ograniczenia napływu imigrantów jest jedną z najczęściej omawianych kwestii w trakcie bieżącej kampanii w sprawie odejścia Wielkiej Brytanii z Unii.

 • Komentarz giełdowy: terroryści atakują po raz kolejny Omawiane walory: , , , , ,

  Dzisiejsze informacje rynkowe zostały całkowicie przyćmione przez tragiczne wydarzenia w Brukseli. Po listopadowych atakach w Paryżu, tym razem terroryści obrali za cel stolicę Unii Europejskiej. Zamachy bombowe nie przełożyły się na paniczną reakcję rynków akcyjnych, gdzie mieliśmy do czynienia w mocną reakcję spadkową na informacje, jednak straty zostały szybko odrobione. 

 • Komentarz giełdowy: Spokojny początek tygodnia Omawiane walory: , , , ,

  Nowy tydzień przynosi niewielką zmienność na rynkach finansowych. Na giełdach przeważa kolor czerwony, jednak skala spadków jest na tyle niewielka, iż można mówić o względnej stabilizacji. W tym samym czasie, na rynku walutowym swoich ostatnich strat nie jest w stanie odrobić dolar amerykański. 

 • Analiza techniczna indeksów WIG, WIG20 i WIG-Banki Omawiane walory: , ,

  Tegoroczna odwilż giełdowa znacząco poprawiła układ techniczny na wykresach indeksów WIG, WIG20 i WIG-Banki. Ekspert z SGH specjalnie dla StockWatch.pl nakreślił newralgiczne poziomy do pokonania i potencjalny zasięg wzrostów otwierający się przed polskim rynkiem.

 • Analiza: Co dalej z odbiciem na warszawskiej giełdzie Omawiane walory: ,

  Eksperci rynkowi zgodnie twierdzą, że lutowa odwilż na giełdzie to coś więcej niż zwykła korekta wzrostowa. Za kontynuacją wzrostów przemawia ciekawy układ techniczny warszawskich indeksów, atrakcyjne wyceny sporej części akcji oraz pokusa gry pod działania stymulacyjne banków centralnych.

 • Giełda rozpoczyna tydzień na zielono, rośnie Polwax, Amica i Echo Omawiane walory: , , , , ,

  Początek nowego tygodnia na GPW przynosi kontynuację piątkowego odbicia, ale przed kupującymi stoi to samo zadanie, któremu nie podołali na finiszu ubiegłego tygodnia - zamknięcie luk bessy powstałych podczas czwartkowej sesji.

 • Nad rynkiem wisi korekta, w grze Ciech i GPW Omawiane walory: , ,

  Od połowy sierpnia na warszawskim parkiecie królował dynamiczny trend wzrostowy, któremu towarzyszyły rosnące obroty. Niestety, ustanowienie przez WIG nowych rekordów cenowych zbiegło się z pogorszeniem nastrojów na światowych rynkach, co może oznaczać początek korekty spadkowej.

 • Euforia na rynkach po doniesieniach o zwieszeniu broni na Ukrainie Omawiane walory:

  Środowa rozmowa telefoniczna prezydentów Rosji i Ukrainy dała mocny impuls dla europejskich rynków akcji. Petro Poroszenko powiedział, że udało się wypracować porozumienie trwałego pokoju w Donbasie. Informacji oficjalnie nie potwierdziła strona rosyjska.

 • Giełda rośnie na fali globalnego optymizmu, w grze Bakalland i PGNiG Omawiane walory: , , , ,

  Konflikty zbrojne i polityczne szkodzą rynkom akcji, ale poniedziałek inwestorzy w Europie mają chwilę przerwy od tych czynników. Wzrosty z początku tygodnia można tłumaczyć m.in. korzystną sytuacją techniczną na wykresach, która zachęca do przynajmniej krótkoterminowego odreagowania.

 • Wojna handlowa bije w polską giełdę, w grze Alior, Kęty i Sygnity Omawiane walory: , , , ,

  Po trzydniowym odreagowaniu warszawska giełda powraca do spadków. Powodem jest pogarszająca się kondycja polskiej gospodarki i jej głównych partnerów handlowych oraz trwająca wojna – ta zbrojna i handlowa. Po południu uwaga inwestorów skupi się na konferencji prezesa EBC.

 • Giełda łapie oddech po przecenie, w grze Boryszew, mBank i Pekao Omawiane walory: , , , ,

  Bardzo dobre zachowanie rynku w piątek wygenerowało krótkoterminowy sygnał kupna i przyczyniło się do pozytywnego otwarcia sesji w poniedziałek. Niestety, zarówno czynniki fundamentalne, jak i sytuacja techniczna w szerszej perspektywie sprzyjają spadkom.

 • WIG roztrzaskał dwuletni trend wzrostowy, w grze Ergis i Eurocash Omawiane walory: , , , , ,

  W ostatnich komentarzach wskazywałem, że większość negatywnych informacji jest już zdyskontowana w cenach i polski rynek może powoli poruszać się na północ wspierany przez linię długoterminowego trendu wzrostowego. Niestety, nowe sankcje nałożone na Rosję okazały się wystarczającym pretekstem do wyprzedaży akcji i przełamania tego wsparcia.

 • Rynek łapie równowagę, gorąco na PKO BP, Orlenie i Eurocashu Omawiane walory: , , , ,

  Konflikt na Ukrainie oraz demontaż OFE to czynniki doskonale znane inwestorom i od dawna uwzględnione w cenach. Rynek porusza się dość płasko, ale z symboliczną tendencją poprawy dzięki pomocy długoterminowej linii trendu wzrostowego. Bez silnego negatywnego impulsu ten stan może utrzymać się jeszcze przez jakiś czas.

 • Rynek broni się na twardych wsparciach, w grze Orange i Energa Omawiane walory: , , , ,

  W ostatnim czasie szereg czynników fundamentalnych takich jak konflikt na Ukrainie, czy demontaż OFE prowadził konsekwentnie do spadku wycen akcji oraz aktywności inwestorów na rynku. Aktualnie dochodzi do tego jeszcze okres wakacyjny, ale WIG dotarł do silnych wsparć technicznych, które nawet teraz spełniają swoją rolę.

 • GPW odchorowała fatalny start sezonu wyników, w grze Orlen i Famur Omawiane walory: , , ,

  Warszawska giełda w kiepskim stylu rozpoczęła sezon publikacji wyników finansowych, ale silna przecena PKN Orlen nie popsuła obrazu rynku w szerszym horyzoncie czasowym. Technicznie indeksy wyglądają coraz lepiej, co sprzyja kontynuacji zwyżki. W czwartek w centrum uwagi będą wskaźniki PMI.

 • Giełda nadal balansuje na krawędzi, w grze Energa, Rafako i Cormay Omawiane walory: , , , ,

  Spekulacje dotyczące programu stymulacyjnego w Chinach doprowadziły do silnych wzrostów na giełdach w Azji, a rano obserwujemy również zielone otwarcie w Europie. Głównymi czynnikami, które będą oddziaływać na polską giełdę w najbliższym czasie będą sankcje dla Rosji, rozpoczynający się sezon publikacji wyników oraz sytuacja techniczna na wykresach.

 • Wojna na Ukrainie ostudziła zapał do wzrostów, w grze Cormay i EGB Omawiane walory: , , ,

  W ostatnich komentarzach wskazywałem, że indeksy warszawskiej giełdy znalazły się w dogodnym miejscu do zapoczątkowania nawet silniejszego odbicia. Niestety, czynnikiem hamującym kolejny raz okazuje się otoczenie zewnętrzne. Gdy wydawało się, że temat konfliktu na Ukrainie zszedł na dalszy plan, zestrzelenie malezyjskiego samolotu uruchomiło falę wyprzedaży na rynkach.

 • Rynek wyprowadził wzrostową kontrę, w grze Hawe, PZU i Trakcja Omawiane walory: , , , , , , ,

  W ostatnich dniach europejskie giełdy notują przecenę, ale końcówka ubiegłego tygodnia przyniosła znaczące umocnienie na polskim rynku. Z punktu widzenia analizy technicznej rynek odbił się od bardzo silnej strefy długoterminowych wsparć, co może doprowadzić do silniejszego ruchu na północ.

 • Giełda walczy o kontynuację wzrostów, gorąco na JSW, Gancie i Netii Omawiane walory: , , ,

  Odbicia na warszawskiej giełdzie nie zatrzymała nawet przecena na rynkach zagranicznych. Mankamentem jest fakt, że ostrożnym wzrostom towarzyszą niskie obroty. Jeżeli kapitał będzie płynął na rynki wschodzące, możemy być świadkami kontynuacji zwyżki, ale możliwy jest również bezwładny powrót do wsparć.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR