Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: WIG

 • 04 stycznia 2019

  WIG i WIG20 – analiza techniczna na życzenie

 • 29 marca 2018

  WIG i WIG20 – analiza techniczna

 • 28 grudnia 2017

  Rok 2018 będzie rokiem małych spółek i wezwań

  Przyszły rok na warszawskiej giełdzie będzie stał pod znakiem polowania na okazje inwestycyjne wśród małych spółek. Katalizatorem wzrostów będą kolejne wezwania na atrakcyjnie wyceniane maluchy. 

 • wczoraj

  Czy warszawskie indeksy podążą za siłą WIG20 – analiza techniczna

  Dobra passa warszawskiej giełdy z pewnymi potknięciami trwa od poczatku roku. Siła indeksu WIG20, w porównaniu do zagranicznych rynków, rozpala w ostatnich dniach wyobraźnię inwestorów. StockWatch.pl sprawdził, co od strony technicznej dzieje się obecnie na wykresach głównych wskaźników GPW.

 • 04 lipca 2017

  🔥 Portfel StockWatch.pl „Cztery fazy rynku” zakończył I półrocze na 18-proc. plusie

  Pierwsze półroczne bieżącego roku było udane dla prowadzonego na portalu Stockwatch.pl portfela "Cztery Fazy Rynku". W tym czasie udało się dotrzymać kroku silnie rosnącemu WIGowi i osiągnąć 18-proc. stopę zwrotu.

 • wczoraj

  Co dalej z hossą na głównych indeksach GPW – analiza techniczna

  Inwestorzy z warszawskiej giełdy zachodzą w głowę, czy poniedziałkowa przecena to tylko chwilowa korekta, czy też może sygnał zakończenia czteromiesięcznej hossy. StockWatch.pl sprawdził, co od strony technicznej dzieje się obecnie na wykresach głównych wskaźników GPW.

 • 17 sierpnia 2016

  Komentarz giełdowy – rynek akcyjny reaguje na możliwość podwyżek stóp procentowych

  Rynek akcyjny dostał kubłem zimnej wody po odnotowaniu ostatnich wzrostów, a w przypadku indeksów w Stanach Zjednoczonych nowych historycznych maksimów. 

 • 24 czerwca 2016

  Prognozy dla rynków akcji i surowców po Brexicie

  Brexit długo będzie odbijał się czkawką rynkom finansowym. Pytanie czy dla portfeli inwestorów jest to szansa na zarobek i dokupienie tanich akcji, czy długoterminowe zagrożenie. Z pomocą eksperta z SGH sprawdziliśmy sytuację techniczną głównego indeksu warszawskiej giełdy oraz notowań najbardziej płynnych surowców - ropy naftowej i złota.

 • Wynik referendum w UK zimnym prysznicem dla rynków

  Brexit - dla jednych zaskoczenie, dla innych duży zarobek. Gwałtowne ruchy na rynkach finansowych po ogłoszeniu wyników referendum w Wielkiej Brytanii to jednak dopiero początek dużych przetasowań globalnego kapitału, który na razie woli chować się w bezpiecznych przystaniach.

 • 02 czerwca 2016

  Co dalej z indeksami WIG, WIG20, mWIG40 i sWIG80 – analiza techniczna

  Spadające indeksy warszawskiej giełdy przebiły ważne wsparcia, a cały rynek jest w kolejnym trudnym momencie. Trwa solidny odwrót od akcji - w ciągu dwóch sesji tego tygodnia z rynku wyparowało aż 23 mld zł. Uciekać czy łapać dołki z nadzieją na szybki zysk? Z pomocą eksperta z SGH sprawdziliśmy, co mówi analiza techniczna o perspektywach czterech głównych indeksów GPW.

 • 25 marca 2016

  Komentarz walutowy – świąteczny spokój na rynku

  Ze względu na święto, światowy rynek finansowy działa dziś na mocno zwolnionych obrotach. Niemal wszystkie najważniejsze giełdy na są dziś zamknięte, a obrót na rynku walutowym jest zdecydowanie mniejszy. Mimo to, za nami bardzo ciekawy tydzień na rynkach. Upłynął on pod znakiem silnego dolara, który odrobił sporą część strat po zeszłotygodniowym, gołębim posiedzeniu FED.

 • 22 marca 2016

  BREXIT Monitor: terroryści tematem przewodnim kampanii

  Dzisiejsze, tragiczne wydarzenia w Brukseli, na rynku finansowym wywarły największy wpływ na notowania funta szterlinga. Inwestorzy obawiają się wykorzystania dzisiejszych ataków jako argumentu przemawiającego za odejściem z Unii Europejskiej. Argument kontroli granic i ograniczenia napływu imigrantów jest jedną z najczęściej omawianych kwestii w trakcie bieżącej kampanii w sprawie odejścia Wielkiej Brytanii z Unii.

 • Komentarz giełdowy: terroryści atakują po raz kolejny

  Dzisiejsze informacje rynkowe zostały całkowicie przyćmione przez tragiczne wydarzenia w Brukseli. Po listopadowych atakach w Paryżu, tym razem terroryści obrali za cel stolicę Unii Europejskiej. Zamachy bombowe nie przełożyły się na paniczną reakcję rynków akcyjnych, gdzie mieliśmy do czynienia w mocną reakcję spadkową na informacje, jednak straty zostały szybko odrobione. 

 • 21 marca 2016

  Komentarz giełdowy: Spokojny początek tygodnia

  Nowy tydzień przynosi niewielką zmienność na rynkach finansowych. Na giełdach przeważa kolor czerwony, jednak skala spadków jest na tyle niewielka, iż można mówić o względnej stabilizacji. W tym samym czasie, na rynku walutowym swoich ostatnich strat nie jest w stanie odrobić dolar amerykański. 

 • 10 marca 2016

  Analiza techniczna indeksów WIG, WIG20 i WIG-Banki

  Tegoroczna odwilż giełdowa znacząco poprawiła układ techniczny na wykresach indeksów WIG, WIG20 i WIG-Banki. Ekspert z SGH specjalnie dla StockWatch.pl nakreślił newralgiczne poziomy do pokonania i potencjalny zasięg wzrostów otwierający się przed polskim rynkiem.

 • 23 lutego 2016

  Analiza: Co dalej z odbiciem na warszawskiej giełdzie

  Eksperci rynkowi zgodnie twierdzą, że lutowa odwilż na giełdzie to coś więcej niż zwykła korekta wzrostowa. Za kontynuacją wzrostów przemawia ciekawy układ techniczny warszawskich indeksów, atrakcyjne wyceny sporej części akcji oraz pokusa gry pod działania stymulacyjne banków centralnych.

 • 06 października 2014

  Giełda rozpoczyna tydzień na zielono, rośnie Polwax, Amica i Echo

  Początek nowego tygodnia na GPW przynosi kontynuację piątkowego odbicia, ale przed kupującymi stoi to samo zadanie, któremu nie podołali na finiszu ubiegłego tygodnia - zamknięcie luk bessy powstałych podczas czwartkowej sesji.

 • 24 września 2014

  Nad rynkiem wisi korekta, w grze Ciech i GPW

  Od połowy sierpnia na warszawskim parkiecie królował dynamiczny trend wzrostowy, któremu towarzyszyły rosnące obroty. Niestety, ustanowienie przez WIG nowych rekordów cenowych zbiegło się z pogorszeniem nastrojów na światowych rynkach, co może oznaczać początek korekty spadkowej.

 • 03 września 2014

  Euforia na rynkach po doniesieniach o zwieszeniu broni na Ukrainie

  Środowa rozmowa telefoniczna prezydentów Rosji i Ukrainy dała mocny impuls dla europejskich rynków akcji. Petro Poroszenko powiedział, że udało się wypracować porozumienie trwałego pokoju w Donbasie. Informacji oficjalnie nie potwierdziła strona rosyjska.

 • 11 sierpnia 2014

  Giełda rośnie na fali globalnego optymizmu, w grze Bakalland i PGNiG

  Konflikty zbrojne i polityczne szkodzą rynkom akcji, ale poniedziałek inwestorzy w Europie mają chwilę przerwy od tych czynników. Wzrosty z początku tygodnia można tłumaczyć m.in. korzystną sytuacją techniczną na wykresach, która zachęca do przynajmniej krótkoterminowego odreagowania.

 • 07 sierpnia 2014

  Wojna handlowa bije w polską giełdę, w grze Alior, Kęty i Sygnity

  Po trzydniowym odreagowaniu warszawska giełda powraca do spadków. Powodem jest pogarszająca się kondycja polskiej gospodarki i jej głównych partnerów handlowych oraz trwająca wojna – ta zbrojna i handlowa. Po południu uwaga inwestorów skupi się na konferencji prezesa EBC.

 • 04 sierpnia 2014

  Giełda łapie oddech po przecenie, w grze Boryszew, mBank i Pekao

  Bardzo dobre zachowanie rynku w piątek wygenerowało krótkoterminowy sygnał kupna i przyczyniło się do pozytywnego otwarcia sesji w poniedziałek. Niestety, zarówno czynniki fundamentalne, jak i sytuacja techniczna w szerszej perspektywie sprzyjają spadkom.

 • 30 lipca 2014

  WIG roztrzaskał dwuletni trend wzrostowy, w grze Ergis i Eurocash

  W ostatnich komentarzach wskazywałem, że większość negatywnych informacji jest już zdyskontowana w cenach i polski rynek może powoli poruszać się na północ wspierany przez linię długoterminowego trendu wzrostowego. Niestety, nowe sankcje nałożone na Rosję okazały się wystarczającym pretekstem do wyprzedaży akcji i przełamania tego wsparcia.

 • 29 lipca 2014

  Rynek łapie równowagę, gorąco na PKO BP, Orlenie i Eurocashu

  Konflikt na Ukrainie oraz demontaż OFE to czynniki doskonale znane inwestorom i od dawna uwzględnione w cenach. Rynek porusza się dość płasko, ale z symboliczną tendencją poprawy dzięki pomocy długoterminowej linii trendu wzrostowego. Bez silnego negatywnego impulsu ten stan może utrzymać się jeszcze przez jakiś czas.

 • 25 lipca 2014

  Rynek broni się na twardych wsparciach, w grze Orange i Energa

  W ostatnim czasie szereg czynników fundamentalnych takich jak konflikt na Ukrainie, czy demontaż OFE prowadził konsekwentnie do spadku wycen akcji oraz aktywności inwestorów na rynku. Aktualnie dochodzi do tego jeszcze okres wakacyjny, ale WIG dotarł do silnych wsparć technicznych, które nawet teraz spełniają swoją rolę.

 • 24 lipca 2014

  GPW odchorowała fatalny start sezonu wyników, w grze Orlen i Famur

  Warszawska giełda w kiepskim stylu rozpoczęła sezon publikacji wyników finansowych, ale silna przecena PKN Orlen nie popsuła obrazu rynku w szerszym horyzoncie czasowym. Technicznie indeksy wyglądają coraz lepiej, co sprzyja kontynuacji zwyżki. W czwartek w centrum uwagi będą wskaźniki PMI.

 • 22 lipca 2014

  Giełda nadal balansuje na krawędzi, w grze Energa, Rafako i Cormay

  Spekulacje dotyczące programu stymulacyjnego w Chinach doprowadziły do silnych wzrostów na giełdach w Azji, a rano obserwujemy również zielone otwarcie w Europie. Głównymi czynnikami, które będą oddziaływać na polską giełdę w najbliższym czasie będą sankcje dla Rosji, rozpoczynający się sezon publikacji wyników oraz sytuacja techniczna na wykresach.

 • 18 lipca 2014

  Wojna na Ukrainie ostudziła zapał do wzrostów, w grze Cormay i EGB

  W ostatnich komentarzach wskazywałem, że indeksy warszawskiej giełdy znalazły się w dogodnym miejscu do zapoczątkowania nawet silniejszego odbicia. Niestety, czynnikiem hamującym kolejny raz okazuje się otoczenie zewnętrzne. Gdy wydawało się, że temat konfliktu na Ukrainie zszedł na dalszy plan, zestrzelenie malezyjskiego samolotu uruchomiło falę wyprzedaży na rynkach.

 • 14 lipca 2014

  Rynek wyprowadził wzrostową kontrę, w grze Hawe, PZU i Trakcja

  W ostatnich dniach europejskie giełdy notują przecenę, ale końcówka ubiegłego tygodnia przyniosła znaczące umocnienie na polskim rynku. Z punktu widzenia analizy technicznej rynek odbił się od bardzo silnej strefy długoterminowych wsparć, co może doprowadzić do silniejszego ruchu na północ.

 • 08 lipca 2014

  Giełda walczy o kontynuację wzrostów, gorąco na JSW, Gancie i Netii

  Odbicia na warszawskiej giełdzie nie zatrzymała nawet przecena na rynkach zagranicznych. Mankamentem jest fakt, że ostrożnym wzrostom towarzyszą niskie obroty. Jeżeli kapitał będzie płynął na rynki wschodzące, możemy być świadkami kontynuacji zwyżki, ale możliwy jest również bezwładny powrót do wsparć.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku