Sąd zdecydował o upadłości likwidacyjnej spółki TimberOne

Los biłgorajskiej spółki został przesądzony. Obligatariusze muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać na wyznaczenie kuratora, który będzie reprezentował ich prawa. Kurs obligacji TBR1013 wynosi jedynie 40 proc. nominału.

TimberOne jest czwartym bankrutem na rynku Catalyst. (fot. stockwatch.pl)

Sąd w Zamościu potwierdził bankructwo spółki TimberOne. Upadłość likwidacyjna zostanie opublikowana w Monitorze Sądowym i Gospodarczym w przyszłym tygodniu. Syndykiem jest radca prawny Zbigniew Okoniewski.

Decyzja jest pokłosiem kwietniowego wniosku zarządu spółki o upadłość obejmującą likwidację majątku. Wierzyciele mają teraz trzy miesiące na zgłaszanie wierzytelności. Po Budostalu-5, Religa Development i spółce Fojud jest to czwarta upadłość na Catalyst. >> Użytkownicy portalu StockWatch.pl na bieżąco śledzą wydarzenia w spółce.

– 25 czerwca odbyło się ogłoszenie postanowienia o upadłości. W przypadku obligacji będzie wyznaczony kurator dla obligatariuszy. Syndyk masy upadłościowej po zapoznaniu się z dokumentacją spółki złoży stosowny wniosek do sądu upadłościowego. Wniosek pojawi się w najszybszym możliwym terminie. Syndyk będzie się kontaktował z zarządem i obejmował cały majątek spółki. Zarząd spółki z momentem ogłoszenia upadłości stracił prawo do zarządzania majątkiem. – mówi przedstawicielka zamojskiego sądu.

Biłgorajska spółka na Catalyst wprowadziła dwie serie obligacji: TBR1013 o wartości 1,86 mln zł i TBR0713 – 3,16 mln zł. Obie serie papierów są zabezpieczone hipoteką na dwóch działkach, na których miał powstać zakład (powierzchnia 11,88 ha). Zgodnie z wyceną rzeczoznawcy z marca 2011 roku, wartość rynkowa obu nieruchomości to 19,69 mln zł. Nieruchomość nie posiada innych obciążeń. Zarząd TimberOne w kwietniowym liście skierowanym do obligatariuszy zapowiedział, że sposobem jedynym sposobem na spłacenie zobowiązań jest sprzedaż nieruchomości.>> O szczegółach informowaliśmy tutaj.

Obligatariusze muszą teraz poczekać na wyznaczenie kuratora, który będzie reprezentował ich prawa. Proces odzyskiwania zainwestowanych pieniędzy rozpocznie się automatycznie. Kurator będzie odpowiedzialny m.in. za złożenie zbiorczego zgłoszenia ze wskazaniem poszczególnych z wierzytelności z obligacji oraz należnych odsetek.

>> Upadłości i niewypłacalność emitentów obligacji stały się chlebem powszednim. >> Szkoła przetrwania – co robić gdy ogłoszono upadłość emitenta obligacji.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR