Sanok Rubber sygnalizuje niższą dywidendę niż przed rokiem

Omawiane walory:

Zarząd Sanok Rubber będzie chciał rekomendować akcjonariuszom wypłatę dywidendy, ale jej poziom - który zostanie określony w późniejszym terminie - będzie raczej niższy, niż ubiegłoroczny, zapowiedział prezes Piotr Szamburski.

– Jeżeli będziemy widzieli dobrą perspektywę akwizycji, będziemy chcieli przekonać akcjonariuszy, żeby zdecydowali o zatrzymaniu większej części zysku w spółce – powiedział Szamburski na konferencji prasowej.

Przypomniał, że ostatnie dwa lata charakteryzowały się rekordowymi poziomami wypłaconej dywidendy dla akcjonariuszy. W poprzednim roku spółka wypłaciła z zysku za 2017 rok 3 zł dywidendy na akcję.

– Konkretny poziom rekomendacji przekażemy rynkowi bliżej terminu walnego zgromadzenia spółki, czyli w maju lub czerwcu – zaznaczył prezes.

Kalendarium dywidend Sanok Rubber

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Sanok Rubber Company to zajmuje się produkcją wyrobów gumowych, gumowo-metalowych oraz kombinacji gumy z innymi tworzywami. Spółka jest producentem mieszanek gumowych posiadającym bogatą ofertę produktową dla motoryzacji, budownictwa, rolnictwa, farmacji i AGD. Jest notowana na GPW od 1997 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT sanok, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR