Sanok Rubber sygnalizuje niższą dywidendę niż przed rokiem

Omawiane walory:

Zarząd Sanok Rubber będzie chciał rekomendować akcjonariuszom wypłatę dywidendy, ale jej poziom - który zostanie określony w późniejszym terminie - będzie raczej niższy, niż ubiegłoroczny, zapowiedział prezes Piotr Szamburski.

– Jeżeli będziemy widzieli dobrą perspektywę akwizycji, będziemy chcieli przekonać akcjonariuszy, żeby zdecydowali o zatrzymaniu większej części zysku w spółce – powiedział Szamburski na konferencji prasowej.

Przypomniał, że ostatnie dwa lata charakteryzowały się rekordowymi poziomami wypłaconej dywidendy dla akcjonariuszy. W poprzednim roku spółka wypłaciła z zysku za 2017 rok 3 zł dywidendy na akcję.

– Konkretny poziom rekomendacji przekażemy rynkowi bliżej terminu walnego zgromadzenia spółki, czyli w maju lub czerwcu – zaznaczył prezes.

Kalendarium dywidend Sanok Rubber

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Sanok Rubber Company to zajmuje się produkcją wyrobów gumowych, gumowo-metalowych oraz kombinacji gumy z innymi tworzywami. Spółka jest producentem mieszanek gumowych posiadającym bogatą ofertę produktową dla motoryzacji, budownictwa, rolnictwa, farmacji i AGD. Jest notowana na GPW od 1997 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o sanok)

 • Giełdy dyskontują odmrażanie gospodarek, w grze Sanok i Work Service

  Dobre nastroje na europejskich parkietach, wspierane już nie tylko doniesieniami nt. szczepionek, ale też nadziejami na powolne znoszenie restrykcji w grudniu, pchają w górę warszawskie indeksy. W centrum uwagi znalazły się spółki SANOK, Work Service i Agora.

 • Czarne konie sezonu wyników za III kwartał Na warszawskiej giełdzie ruszyła karuzela raportów za III kwartał, czyli okres, w którym gospodarka podnosiła się w wielkiego lockdownu. StockWatch.pl sprawdził, które branże oraz spółki najlepiej poradziły sobie w tym trudnym okresie i mogą sprawić niespodziankę w najnowszych sprawozdaniach.
 • Sanok Rubber nadal analizuje inwestycje w Niemczech i w Chinach

  SANOK Rubber Company w dalszym ciągu analizuje potencjalne inwestycje na terenie Niemiec i Chin, ale decyzje w tej sprawie raczej nie zapadną w tym roku, poinformował prezes Piotr Szamburski.

 • Czarne konie sezonu wyników za II kwartał

  Historycznie to będzie jeden z najciekawszych sezonów raportowych od lat. Tylko nieliczne spółki z GPW pokażą pozytywne niespodzianki w sprawozdaniach. StockWatch.pl sprawdził, kto zdaniem ekspertów może okazać się czarnym koniem sezonu wyników za II kwartał.

 • Sanok RC nie wyklucza dezinwestycji w segmencie motoryzacji

  SANOK Rubber Company nie wyklucza dezinwestycji w segmencie motoryzacji, przy czym w pierwszej kolejności pod uwagę brane byłyby aktywa grupy w Chinach oraz Niemczech, poinformował prezes Piotr Szamburski.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR