Selvita nie wyklucza zaangażowania się w prace związane z COVID-19

Omawiane walory:

Selvita nie wyklucza, że w przyszłości bezpośrednio zaangażuje się w obszar leków i terapii na koronawirusa, poinformował prezes Bogusław Sieczkowski.

selvita, koronawirus, technologie, akcje

(Fot. spółka)

– Obecnie bezpośrednio – w szczepionki, terapie [na koronawirusa] – nie jesteśmy zaangażowani. Jesteśmy dostawcą usług dla tego rynku. Ale niewykluczone, że w przyszłości podejmiemy kroki w tym kierunku – powiedział Sieczkowski podczas wideokonferencji prasowej.

Prezes podkreślił, że pandemia na samą działalność operacyjną grupy nie miała poważnego wpływu.

– Backlog daje nam dużo spokoju, na ten moment funkcjonujemy normalnie – powiedział.

– To prawda, że wielu klientów troszczy się obecnie o co innego, niż nowe kontrakty, ale wielu – np. z USA, gdzie sytuacja jest trudniejsza niż w Polsce – nawet patrzy, czy jesteśmy w stanie przejąć od nich procesy – wskazał także prezes.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Ocenił, że w związku z pandemią spółka czuje się „niepewnie, jak wszyscy”, ale w średnim i długim terminie Selvita i jej branża powinny zyskać.

– Sytuacja, z którą mierzy się teraz cały świat dobitnie pokazuje jak strategicznie ważne są prace nad nowymi lekami i terapiami. Rosnące zapotrzebowanie na badania przedkliniczne nowych leków oraz gwałtowny wzrost znaczenia sektorów farmaceutycznych i biofarmaceutycznych będzie dodatkowym długoterminowym czynnikiem wpływającym na zwiększające się zapotrzebowanie na nasze usługi – uważa Sieczkowski.

Ponadto, według niego, poszczególne państwa i organizacje międzynarodowe będą chciały być jeszcze bardziej samodzielne w obszarze leków i terapii, dlatego outsourcing badań i usług do Azji będzie mniejszy, a spółka na tym zyska.

Akcje Selvity (wcześniej Selvita CRO) zadebiutowały w połowie października 2019 r. na rynku głównym GPW. Wcześniej sąd rejestrowy zatwierdził podział Selvity. Decyzja sądu oznaczała dla Selvity formalną finalizację procedury związanej z podziałem spółki na dwa niezależne podmioty – Selvita (wcześniej Selvita CRO) i Ryvu Therapeutics (wcześniej Selvita).

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT SELVITA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Złota lista GPW, czyli 30 spółek na historycznych szczytach

  Tylko w tym roku notowania akcji 30 spółek wyznaczyły nowe historyczne szczyty. Jeśli ktoś zamierza szukać rynkowych mistrzów, to powinien zacząć od indeksu maluchów. To właśnie z tego segmentu pochodzi aż połowa rekordzistów.

 • Zmiany w indeksach. Unimot, DataWalk i Selvita awansują

  W ramach kwartalnej korekty głównych indeksów giełdowych, jedna nowa spółka - Amrest dołączy do indeksów WIG30 i WIG30TR, a trzy nowe spółki - Unimot, Datawalk i SELVITA do indeksów sWIG80 i sWIG80TR. Portfele indeksów WIG20 i mWIG40 pozostaną bez zmian.

 • Prezes Selvity: Pierwszą akwizycję chcemy zrealizować w 2020 r.

  SELVITA chce w ciągu kilku lat znaleźć się wśród 10. największych światowych przedklinicznych CRO (ang. Contract Research Organization), poinformował prezes Bogusław Sieczkowski. Celem spółki jest dalszy wzrost organiczny w tempie ok. 30 proc. rocznie (pod względem przychodów) oraz przejęcia podmiotów krajowych oraz z Europy. Pierwszą akwizycję SELVITA chce zrealizować w przyszłym roku.

 • Lekkie wzrosty na GPW, KGHM spada w ślad za cenami miedzi

  Mocny początek sezonu wyników na Wall Street wspiera nastroje na światowych giełdach, lekko pomagając również warszawskiej giełdzie. Jednak, żeby indeksy mocniej ruszyły do góry, konieczne będą nowe impulsy. Pytanie, czy takowe się dziś pojawią?

 • Kurs akcji Selvity wzrósł o 21 proc. na debiucie

  Akcje Selvity (wcześniej SELVITA CRO) zadebiutowały na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych. Na otwarciu kurs akcji wzrósł wobec ceny odniesienia o 21,39 proc. i wyniósł 21 zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR