Śledczy apelują, aby pokrzywdzeni w sprawie Bitmarket.pl zgłaszali się do prokuratury w Suwałkach

Omawiane walory:

Do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie wciąż spływają zawiadomienia od osób poszkodowanych o możliwości popełnienia przestępstwa. Prokuratura przypomina, że w 17 lipca śledztwo zostało przekazane do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach.

– Osoby, które czują się pokrzywdzone z związku z działalnością wskazanej giełdy bitcoinowej, proszone są o kierowanie zawiadomień o przestępstwie bezpośrednio do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach – czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Zaraz po upadku giełdy Bitmarket.pl i wybuchu afery sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Olsztynie, która wszczęła śledztwo pod kątem doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem klientów giełdy bitcoinowej. Straty oszacowano na co najmniej 2.300 bitcoinów, czyli ok. 100 mln zł. Początkowo sprawa otrzymała sygnaturę PO II Ds.44.2019. Jednak tydzień później śledczy zdecydowali o przekazaniu jej do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach i zarejestrowaniu pod sygn. PO I Ds. 91.2019.

Bitmarket.pl zostawił na lodzie kilka tysięcy inwestorów. Dokładna liczba poszkodowanych nie jest jeszcze znana. Na Facebooku powstała grupa Bitmarket – poszkodowani, która liczy już ponad 3,2 tys. osób.

Pod koniec lipca o sprawie zrobiło się głośno po śmierci jednego z współwłaścicieli giełdy Bitmarket.pl. Ciało Tobiasza Niemiry z raną postrzałową głowy znaleziono nad jednym z olsztyńskich jezior.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Bitmarket, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR