Stalprodukt miał blisko 173 mln zł zysku netto w 2020 r.

Omawiane walory:

Stalprodukt odnotował 172,76 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 142,49 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

stalprodukt, akcje, wyniki,

Fot. fb/Stalprodukt

We wcześniejszym raporcie kwartalnym spółka podała, że jej skonsolidowany zysk netto wyniósł 162,64 mln zł w 2020 r.

Zysk operacyjny wyniósł 196,08 mln zł wobec 203,71 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 3 321,05 mln zł w 2020 r. wobec 3 816,27 mln zł rok wcześniej.

– Przychody Segmentu Blach Elektrotechnicznych spadły o 19,2 proc. w porównaniu do roku 2019, natomiast jego wynik o 26,2 proc., co było odzwierciedleniem głównie niższych wolumenów sprzedaży blach z powodu obniżonego w wyniku pandemii popytu. Udział tego segmentu w sprzedaży grupy spadł z 22,9 proc. w roku 2019 do 21,3 proc. w roku 2020. W przypadku Segmentu Profili sytuacja była odmienna. Spadki wolumenów i wartości sprzedaży w poszczególnych grupach produktowych były niższe niż w przypadku Segmentu Blach. Miało to swoje odzwierciedlenie w wyraźnej poprawie wyniku tego segmentu – ze straty na poziomie 12,7 mln zł w roku 2019 do dodatniego wyniku 13 mln zł w roku ubiegłym. Udział tego segmentu w sprzedaży grupy pozostał na poziomie roku 2019 i wyniósł 17 proc. – napisał prezes Piotr Janeczek w liście dołączonym do raportu.

– Segment Cynku najlepiej poradził sobie w tych trudnych warunkach roku 2020, dzięki czemu jego przychody spadły w relatywnie niewielkim stopniu, tj. o 9,1 proc. Należy ponadto podkreślić, iż spowodowane to było w głównej mierze spadkiem o 11,1 proc. giełdowych cen cynku. Spadek wyniku tego segmentu był wyższy i wyniósł 17,7 proc. Udział tego obszaru działalności w skonsolidowanych przychodach grupy jest najwyższy spośród wszystkich segmentów operacyjnych i stanowi obecnie 54,6 proc. – dodał prezes.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2020 r. wyniósł 54,84 mln zł wobec 92,81 mln zł zysku rok wcześniej.

Stalprodukt to producent i dystrybutor wyrobów stalowych. Akcje spółki notowane są na GPW od 1997 r. jej skonsolidowane przychody sięgnęły 3,32 mld zł w 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Stalprod)

 • Duże zmiany w indeksach. Mercator zastąpi Alior Bank w WIG20

  Potwierdziły się spekulacje dotyczące zmian w składzie prestiżowego indeksu. Po sesji 19 marca Mercator Medical zastąpi Alior Bank w WIG20. Sporo zmian zaplanowano w indeksach małych i średnich spółek.

 • Stalprodukt miał wstępnie 44 mln zł zysku netto w IV kwartale 2020 r.

  STALPRODukt według wstępnych danych odnotował 43,54 mln zł skonsolidowanego zysku netto w IV kw. 2020 r. Kurs akcji producenta wyrobów stalowych spada w piątek po południu o ponad 7 proc.

 • 26 spółek, które w lutym warto mieć na oku

  BM mBanku w comiesięcznym raporcie podtrzymało scenariusz kontynuacji trendu wzrostowego na rynku akcji i wskazało 26 spółek z GPW, które w najbliższych tygodniach mogą sprawić pozytywną niespodziankę.

 • 18 małych i średnich spółek, które warto mieć w portfelu w 2021 r.

  Jeśli banki centralne nagle nie wycofają się z obecnej polityki rekordowo niskich stóp procentowych i nie zakończą skupu aktywów, rok 2021 będzie stał pod znakiem kontynuacji wzrostów na światowych rynkach akcji. Swoje szanse ma także giełda w Warszawie, którą dodatkowo powinny napędzać środki z PPK.

 • 9 ciekawych spółek przemysłowych wg BM mBanku

  Sektor przemysłowy wciąż wraca do poziomów sprzed wybuchu epidemii COVID-19. Odbiciu sprzyjają m.in. środki w ramach tarcz antykryzysowych. BM mBanku w cyklicznym raporcie wskazało garść spółek, które lepiej niż reszta radzą sobie w trudnych warunkach.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR