Starward Industries: Dodatkowy czas pozytywnie wpłynie na minimalizację ryzyka błędów w finalnej wersji gry

Omawiane walory:

Gośćmi piątkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl byli przedstawiciele Starward Industries: Marek Markuszewski i Dawid Sękowski. Głównym tematem spotkania było przesunięcie terminu premiery gry The Invincible na 2022 rok.

Starward Industries to studio, które od 2018 r. pracuje nad grą fabularną na licencji jednej z powieści Stanisława Lema. Projekt budzi wielkie emocje wśród fanów książek, graczy i inwestorów. W tym tygodniu spółka ogłosiła, że premiera gry odbędzie się w 2022 r., czyli rok później niż pierwotnie planowano.. Powody zmiany terminu są dwa. Przede wszystkim Starward Industries pozyskało środki z nowej emisji akcji. Fundusz Action Master Fund zainwestował 2,7 mln zł, które studio chce przeznaczyć na rozbudowę gry i jej marketing.

– Naszą główną motywacją jest rozszerzenie zawartości gry, ale należy przyznać, że wystąpiły pomniejsze problemy produkcyjne, które przy okazji aktualizacji harmonogramu i budżetu zostały zaadresowane, a ryzyka z nich wynikające zminimalizowane – powiedzieli przedstawiciele Starward Industries.

– Nad projektem pracuje obecnie 16 osób w wewnętrznym zespole oraz grupa stałych zewnętrznych współpracowników. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak przebiega rozwój zespołu kreatywnego – powiedzieli Marek Markuszewski i Dawid Sękowski.

– Jesteśmy na etapie, w którym bugów jest mnóstwo, a sama gra jest niekompletna. Nie jest to czynnik wpływający na naszą decyzję. Na pewno dodatkowy czas pozytywnie wpłynie na minimalizację ryzyka z występowaniem błędów w finalnej wersji gry – dodali twórcy.

>> Gaming na Giełdzie VI: seria czatów inwestorskich i konferencja finałowa

Twórcy zapowiedzieli jednak, że jeszcze w tym roku ruszy kampania promocyjna. Studio chce wykorzystać fakt, że rok 2021 jest Rokiem Stanisława Lema do zbudowania zainteresowania tytułem.

– W naszej ocenie dużo korzystniej jest zaktualizować harmonogram. Wielokrotnie podkreślaliśmy, że premiera w Roku Lema ma bardzo sentymentalny charakter i nie jest mocną wytyczą, która wpływałaby w znaczący sposób na globalny sukces gry – zaznaczyli przedstawiciele studia.

Według deklaracji, pierwsze trailery pojawią się jeszcze w tym roku. Spółka nie planuje natomiast wydania dema gry ani premiery gry w trybie wczesnego dostępu.

– Zdajemy sobie sprawę, zarówno z pozytywnych jak i negatywnych efektów wrzucania gry w EA. W przypadku Green Hell ta decyzja była jak najbardziej korzystna, co wynika bezpośrednio z jej gatunku. W naszym przypadku oceniamy, że EA mogłoby raczej negatywnie wpłynąć na nasz projekt – powiedzieli przedstawiciele studia.

Twórcy dodali także, że gra wyjdzie na PC-ty i najnowszą generacje konsol. Możliwość pojawienia się na konsolach starej generacji spółka pozostawia do testów i finalnej decyzji.

Starward Industries skupia się na The Invinvcible, ale myśli już o kolejnych projektach. Twórcy będą rozwijać markę Niezwyciężony, ale nie wykluczają pójścia w gry oferujące tryby kooperacyjne czy multiplayerowe.

– Niezwyciężony jest pierwszym projektem w ramach budowania marki parasolowej, którą nazywamy na ten moment atompunkowym uniwersum. Nasze działania długofalowe będą rozwijać to uniwersum oraz zakładamy również stworzenie kolejnej marki parasolowej – powiedzieli przedstawiciele Starward Industries.

– Nie mamy jeszcze decyzji co do tego, jaki to będzie tytuł. Prace związane z analizą rynku, stworzeniem wizji, budżetu i szkicu planu produkcyjnego, planujemy zrealizować jeszcze przed premierą Niezwyciężonego – powiedzieli Marek Markuszewski i Dawid Sękowski.

– Tak, coop/multiplayer leżą w obszarze naszych rozważań. Jeżeli zdecydujemy się na taki kierunek, to będziemy chcieli zaoferować coś unikalnego, nie odchodząc za bardzo od tego co zrealizujemy w Niezwyciężonym – dodali.

Pojawiły się pytania o to czy przesunięcie terminu wydania Niezwyciężonego wpłynie na przesunięcie terminów lock-up`ów.

– Lock-upy dla serii A upływają po 12 miesiącach od debiutu, te lock-upy nie ulegają zmianie. Lock-upy dla serii B, to akcje członków zespołu deweloperskiego, które uzależnione są od daty premiery gry i dlatego zostaną przesunięte w czasie – powiedzieli przedstawiciele Starward Industries.

>> Zapis całego spotkania z przedstawicielami Starward Industries Markiem Markuszewskim i Dawidem Sękowskim znajdziesz tutaj

Starward Industries to niezależne studio tworzące gry komputerowe Premium Indie. Pomysłodawcą firmy, prezesem oraz szefem pierwszego projektu jest Marek Markuszewski – w przeszłości m.in. senior producer w CD Projekt Red oraz współzałożyciel krakowskiego oddziału tej firmy. W skład zespołu produkcyjnego wchodzą bardzo doświadczeni twórcy, którzy odegrali istotną rolę przy produkcjach takich firm, jak CD Projekt RED, Reality Pump, Bloober Team czy Techland. W piątek kurs akcji Starward Industries spadł o 10,6 proc. do 89,20 zł, czyli najniższego poziomu od września 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Starward)

 • Starward Industries przełożył premierę gry The Invincible na 2022 r.

  Debiutancki projekt STARWARD Industries nie ukaże się w roku, w którym przypada 100. rocznica urodzin Stanisława Lema. Studio ogłosiło właśnie, że na dokończenie gry The Invincible potrzebuje nieco więcej czasu. W piątek kurs akcji spółki spada o blisko 10 proc. do 89 zł.

 • Fundusz Acion Partners zainwestował w Starward Industries 2,7 mln zł

  Krakowskie studio deweloperskie, pracujące obecnie nad grą wideo będącą adaptacją powieści Stanisława Lema, zakończyło emisję prywatną skierowaną do zagranicznego inwestora instytucjonalnego. Fundusz zarządzany przez Acion Partners objął całą nową emisję o wartości 2,7 mln zł. Strony podpisały już umowę objęcia akcji, a wpłata została zaksięgowana na koncie STARWARD Industries.

 • Plany wydawnicze 5 producentów gier na 2021 r. [GPW Innovation Day]

  Podczas GPW Innovation Day, wydarzenia organizowanego przez przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, cc group oraz Strict Minds, nie zabrakło notowanych na rynku spółek gamingowych. O powstających grach i planach na przyszły rok mówili przedstawiciele 5 znanych firm.

 • Starward Industries: Niezwyciężony zbiera pochlebne opinie na całym świecie

  We wrześniu STARWARD Industries ujawnił szczegóły swojego debiutanckiego projektu. Oprócz tytułu gry, spółka ujawniła wątek przewodni fabuły, pierwsze screenshoty z przebiegu rozgrywki oraz fragmenty oprawy muzycznej. Ogłoszenie odbiło się bardzo szerokim echem w Internecie, a gra została błyskawicznie zauważona przez największe media branżowe i przyjęta z ogromnym entuzjazmem.

 • Starward Industries wyda pierwszą grę pt. Niezwyciężony w 2021 r.

  Potwierdziły się pierwotne przypuszczenia dotyczące powieści, na której oparta będzie gra krakowskiego studia. Debiutancki projekt nosi nazwę Niezwyciężony. Zapowiedź ujrzała światło dzienne przy okazji obchodów 99. urodzin światowej sławy pisarza Stanisława Lema.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR