Ten Square Games miał 23,4 mln zł zysku netto w I półroczu 2019 r.

Omawiane walory:

Ten Square Games odnotował 23,41 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I poł. 2019 r. wobec 12,53 mln zł zysku rok wcześniej. W środę kurs akcji producenta gier rośnie o ponad 2 proc.

Ten, Square, Games, wyniki

Maciej Popowicz (po lewej) i Arkadiusz Pernal (po prawej), założyciele Ten Square Games.

Zysk operacyjny wyniósł 28,43 mln zł wobec 15,01 mln zł zysku rok wcześniej. Natomiast EBITDA w I poł. 2019 r. wyniosła 28,9 mln zł wobec 15,3 mln zł w roku poprzednim.

Z kolei skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 95,18 mln zł w I poł. 2019 r. wobec 38,27 mln zł rok wcześniej.

– Pierwsze półrocze 2019 to przesunięcie przychodów z „Fishing Clash” na nowy, wyższy poziom w związku z rozwojem gry i zapowiadanym skalowaniem budżetów marketingowych. Konsekwentnie stosujemy politykę stopniowego, umiarkowanego wzrostu wydatków. Jesteśmy zadowoleni z poziomu zwrotów z inwestycji i z perspektywy ostatnich kilku miesięcy uważamy to podejście za optymalne. Wysokie przychody z „Fishing Clash” wygenerowane w ostatnich miesiącach, w tym w lipcu, są tego najlepszym przykładem. Gra jest przez nas cały czas rozwijana i uatrakcyjniana, m.in. poprzez wprowadzanie nowych elementów, funkcjonalności oraz działaniami związanymi z live-ops – powiedział wiceprezes Arkadiusz Pernal.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

– Prowadzimy także prace nad uruchomieniem gry „Fishing Clash” na rynku chińskim – na przełom sierpnia i września br. planowana jest pierwsza aktywność na tym rynku. Jesteśmy przygotowani do soft launchu na platformie iOS, jednak decyzja o takiej aktywności zależy w całości od naszego partnera na rynku chińskim, firmy Netease – dodał Pernal.

Zespół Ten Square Games pracuje obecnie nad czterema różnymi produkcjami. Już w IV kwartale br. planowany jest soft launch gry hobbystycznej. Kolejny projekt – nowa produkcja spółki – gra Golf Rush (soft launch w kwietniu br.) przechodzi aktualnie weryfikację parametrów i optymalizację rozgrywki. Zespół odpowiedzialny za ten projekt wprowadza obecnie zmiany w modelu gry, mechanice oraz designie. Gra jest dostępna na 6 rynkach (Polska, Włochy, Australia, Brazylia, Indonezja oraz Indie). Poza tym, Ten Square Games planuje wprowadzenie na rynek dwóch produkcji z obszaru gier dla kobiet – na chwilę obecną powstały grywalne wersje obu gier, a prace nad ich rozwojem prowadzone są zgodnie z założonym harmonogramem.

– Dzięki dobrze poukładanej organizacji, wszystkie cztery nowe projekty są realizowane równolegle i zgodnie z założeniami. Różnorodność produkcji wynika z wnikliwego researchu – do nowych projektów podchodzimy w przemyślany, analityczny sposób. Tą wiedzą staramy się dzielić na organizowanych przez nas imprezach branżowych jak np. Free2Play meetup. Odpowiadając na coraz większe zapotrzebowanie rynku staramy się tworzyć społeczność gamingową lokalnie – już w dniach 13-15 września zapraszamy pasjonatów na organizowane przez nas Fifty-Fifty Game Jam we Wrocławiu – dodał Arkadiusz Pernal.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2019 r. wyniósł 23,01 mln zł wobec 13,09 mln zł zysku rok wcześniej.

Ten Square Games to jeden z największych w Polsce producentów i wydawców gier mobilnych oraz przeglądarkowych. Spółka została założona w 2011 roku przez Macieja Popowicza i Arkadiusza Pernala – twórców serwisu społecznościowego Nasza Klasa (nk.pl), którzy wprowadzili do niego gry w modelu free-to-play. Spółka zadebiutowała na GPW w maju 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT TSGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Ten Square Games podwoił przychody i potroił zyski Wrocławski producent gier wykorzystał okres lockdownu do mocnej promocji swojego sztandarowego tytułu. Efekty są imponujące. W I kwartale 2020 r. Ten Square Games zanotował 95 mln zł przychodów ze sprzedaży i 35 mln zł zysku netto. W ujęciu rocznym to wzrost odpowiednio o 110 proc. i 240 proc.
 • Prognozy wyników za I kwartał wg BM mBanku

  To będzie wyjątkowo trudny i nierówny sezon wynikowy, a motywem przewodnim będą pierwsze efekty pandemii koronawirusa. BM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak poszczególne branże poradziły sobie w czasie kryzysu oraz wykazał garść spółek, które mogą sprawić pozytywną niespodziankę.

 • Topnieje polska reprezentacja w indeksie MSCI Standard

  Wraz z końcem maja aż trzy polskie spółki pożegnają się z miejscem w indeksie MSCI Standard. Roszady obejmą też MSCI Small Cap, gdzie dwie kontrolowane przez Skarb Państwa spółki zostaną zastąpione przez Bank Handlowy i Ten Square Games.

 • 4 spółki gamingowe, które wypłacą dywidendę w 2020 r.

  Pandemia koronawirusa i związany z nią kryzys gospodarczy zmuszają spółki do zaciśnięcia pasa. Jednak sektor gamingowy wydaje się być odporny na te problemy, a kilku deweloperów w tym roku planuje nawet podzielić się zyskiem z akcjonariuszami.

 • Ten Square Games dostał rekomendację z wyceną ponad 500 zł za akcję

  Konrad Księżopolski, analityk Haitong Banku w raporcie z 4 maja podtrzymał rekomendację kupuj dla Ten Square Games, jednocześnie podwyższając cenę docelową z 361,20 zł do 505 zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR