Torpol bliżej konsensusu ws. waloryzacji ‚starych’ kontraktów

Omawiane walory:

Torpol ocenia, że spółki wykonawcze na rynku robót kolejowych w Polsce zbliżają się do konsensusu z zamawiającym ws. waloryzacji tzw. starych kontraktów (zawartych głównie w latach 2016-2017) i mogą liczyć na kilkaset milionów złotych wypłat w skali całego rynku, poinformował prezes Grzegorz Grabowski.

Torpol, akcje, budownictwo,

Fot. fb/Torpol Norge

– Walka o waloryzację na starych kontraktach toczy się już od jakiegoś czasu. Myślę, że zbliżamy się do jakiegoś konsensusu. On, oczywiście, nie będzie generował dla rynku miliardowych odciążeń, mówimy – w moim odczuciu – o setkach milionów. Na pewno dla tych firm byłoby to ważne, nawet kilka ‚setek’ – powiedział Grabowski podczas konferencji prasowej.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

– Mamy pomysły, przedstawiamy je zamawiającemu już w sposób formalny. Myślę, że się zbliżymy do jakichś rozwiązań, bo w naszym (wykonawców) przekonaniu jest taka możliwość prawna, żeby wykorzystać zapisy, które mają przestrzeń do tego, żeby zgodnie z zapisami kontraktów, można było te ok. 2-procentowe wartości zapłacić w stosunku do już sprzedanych robót. To by dla nas było istotne wsparcie przy tak niewielkich marżach – wyjaśnił prezes.

Pytany o mechanizm waloryzacyjny przyjęty dla nowych kontraktów prezes wskazał, że on funkcjonuje i jest zrozumiały.

– Nowy mechanizm waloryzacyjny działa od razu. Nawet już wystąpiliśmy z jedną waloryzacją – powiedział prezes i choć zaznaczył, że przynosi niewielkie środki, to „już jest ograniczenie ryzyk w dużej mierze”.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 roku. W 2018 r. miała 1,53 mld zł skonsolidowanych przychodów.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Torpol, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR