Ulma chce wpłacić zaliczkę na dywidendę

Omawiane walory:

Firma świadcząca usługi sprzedaży oraz dzierżawy szalunków i rusztowań, na przełomie roku chce płacić premię z tegorocznego zysku. Kurs nie reaguje na zapowiedzi Ulmy Construccion.

Spółka podała w komunikacie, że chce wypłacić zaliczkę na poczet dywidendy za rok obrotowy 2011, w łącznej wysokości 6.043.976,80 zł. To daje 1,15 zł brutto na jedną akcję i stopę dywidendy na poziomie blisko 2 proc. Do wypłaty zaliczki uprawnionych jest łącznie 5.255.632 sztuk akcji. Żadne akcje nie są uprzywilejowane co do dywidendy. Prawo do wypłaty zaliczki uzyskują akcjonariusze posiadający walory 27 grudnia 2011 roku, a wypłata nastąpi w dniu 4 stycznia 2012 roku. Na taki ruch zgodziła się w poniedziałek Rada Nadzorcza ULMA Construccion Polska.

– Rada Nadzorcza ULMA Construccion Polska SA podjęła w dniu 28 listopada 2011 r., uchwałę, w której wyraziła zgodę na wypłatę akcjonariuszom zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za rok obrotowy 2011 na warunkach zaproponowanych przez zarząd – czytamy w komunikacie spółki.

Zarząd Ulmy poinformował, że spółka posiada wystarczające środki na wypłatę zaliczki. Po trzech kwartałach tego roku zysk netto spółki wynosi ponad 29,1 mln zł. W całym zeszłym roku Ulma zarobiła na czysto prawie 27,8 mln zł. Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku akcjonariusze Ulmy Construccion zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę 8,3 mln zł z zysku za 2010 rok wynoszącego 27,8 mln zł, co daje 1,58 zł na akcję (stopa dywidendy 2,7 proc.). Dniem wypłaty jest 30 listopada.

>> Pełna analiza fundamentalna Ulmy wraz ze wskaźnikami >> dostępna jest na dedykowanej stronie w serwisie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ULMA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR