Ulma Construccion rekomenduje wypłatę 2,60 zł brutto dywidendy na akcję

Omawiane walory:

Zarząd Ulma Construccion Polska rekomenduje akcjonariuszom wypłatę dywidendy wysokości ponad 13,66 mln zł z zysku za 2019 r., tj. 2,60 zł dywidendy brutto na jedną akcję.

ulma, construccion,dywidenda,2020

Ulma Construccion rekomenduje wypłatę 2,60 zł brutto dywidendy na akcję

Zarząd spółki zaproponował podział zysku netto za rok obrotowy 2019 w kwocie 43 499 480,39 zł w następujący sposób:

 • część zysku netto wskazanego powyżej zarząd zaproponował przeznaczyć na wypłatę akcjonariuszom w formie dywidendy w kwocie 2,60 zł brutto na jedną akcję, co daje łączną kwotę 13.664.643,2 zł;
 • pozostałą cześć zysku netto wskazanego powyżej tj. kwotę 29.834.837,19 zł zarząd proponuje przeznaczyć na kapitał zapasowy.

Wysokość proponowanej dywidendy, w opinii zarządu, stanowi kompromis pomiędzy bieżącym interesem akcjonariuszy, a rzeczywistymi potrzebami emitenta dla finansowania swojej działalności operacyjnej oraz inwestycyjnej, zaznaczono.

– Zarząd spółki rekomenduje jako dzień nabycia praw do dywidendy (dzień dywidendy) minimum 6 dzień roboczy po odbyciu zwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy, a jako termin wypłaty dywidendy maksymalnie 15 dzień roboczy od dnia dywidendy – czytamy dalej.

Zarząd spółki przedłożył wniosek radzie nadzorczej spółki do oceny i akceptacji.

Grupa kapitałowa Ulma Construccion Polska działa w branży budowlanej. Przedmiotem działalności spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej jest dzierżawa i sprzedaż systemów deskowań (systemów szalunkowych) i rusztowań na potrzeby budownictwa kubaturowego oraz inżynieryjnego, wykonywanie prac konserwacyjnych oraz projektów zastosowań tych systemów, a także produkcja remonty systemów deskowań i innych akcesoriów używanych przy montowaniu systemów szalunkowych.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ULMA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 9 spółek, które w maju mogą wypłacić dywidendę

  Mimo pandemii i rynkowej zawieruchy część spółek czuje się pewnie i nie rezygnuje z dywidendy. Na ten moment w maju jest szansa na 9 wypłat. StockWatch.pl sprawdził, kto w tych trudnych czasach zamierza podreperować stan portfeli swoich akcjonariuszy.

 • 8 ekspresowych dywidend do zgarnięcia w maju

  W maju jest szansa nie tylko na szybkie, ale też pokaźne dywidendy. StockWatch.pl znalazł 8 spółek, które w przyszłym miesiącu podzielą i błyskawicznie wypłacą akcjonariuszom ubiegłoroczne zyski.

 • 14 tłustych dywidend z kwietniowych rekomendacji

  Lista spółek sygnalizujących gotowość do wypłaty dywidendy rośnie w zawrotnym tempie. W trzy tygodnie na rynek trafiło ponad 30 świeżych rekomendacji. Stopy dywidend wśród najhojniejszych propozycji zbliżają się do 9-10 proc.

 • 16 najciekawszych propozycji dywidendowych marca

  W marcu kilkadziesiąt spółek z warszawskiej giełdy przedstawiło plany podziału ubiegłorocznych zysków. Sprawdziliśmy, kto złożył najciekawsze oferty swoim akcjonariuszom.

 • Czarne konie sezonu wyników za IV kwartał 2017 r. wg DM mBanku

  DM mBanku w odtajnionym niedawno raporcie przestawił listę faworytów trwającego obecnie sezonu wyników. Według prognoz, największe dynamiki zysków pokażą spółki finansowe, deweloperskie oraz chemiczne.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR