Ursus ma kolejne zamówienie z Etiopii na maszyny rolnicze

Omawiane walory:

Giełdowy producent maszyn rolniczych zawarł aneks do umowy z Ethiopian Sugar Corporation na dostawę dodatkowej partii maszyn rolniczych. Wartość zamówienia opiewa na nieco ponad 5 mln USD.

Ethiopian Sugar Corporation (ESC) zamówił u giełdowego Ursusa kolejną partię maszyn rolniczych. Zamówienie obejmuje 27 ciągników, 54 przyczep do transportu trzciny cukrowej oraz części zamienne. W sumie wartość zamówienia opiewa na 5,02 mln USD. Ursus dokona wysyłki powyższych towarów w III kwartale 2016 r.

Najnowsze porozumienie zawarto w formie aneksu do ubiegłorocznej umowy, w której Ursus zobowiązał się do dostawy maszyn na łączną kwotę 30,67 mln USD. W sumie wartość całego zamówienia w przeliczeniu na polską walutę urosła do ponad 135 mln zł (wg. NBP z 17 marca 1 USD = 3,8037).>> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom Ursusa

Etiopia to coraz mocniejszy przyczółek Ursusa w Afryce. W maju ubiegłego roku polska spółka uruchomiła tam montownię ciągników, na potrzeby realizacji dużego kontraktu z 2013 r. Drugim afrykańskim rynkiem, na który podbija polska spółka jest Tanzania. Pod koniec 2015 roku spółka podpisała z National Service Corporation Sole (SUMA JKT) umowę na dostawę 2.400 ciągników, oprzyrządowania i części zamiennych, a także wyposażenie hali montażowej i centrów serwisowych.

W czwartek akcje Ursusa rosną o 3,2 proc., a jeden walor wyceniany jest na 2,55 zł. Od początku stycznia notowania lubelskiego producenta maszyn rolniczych urosły już o 5,5 proc. W skali roku akcje przyniosły stratę przekraczającą 6 proc.

wykres_ursus

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ursus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR