StockWatch.pl

Usterka w Zakładach Chemicznych Police. Spółka zawiesiła produkcję mocznika do 11 sierpnia

Omawiane walory:

W wyniku wykrycia usterki w instalacji Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police, nastąpiło czasowe wyłączenie instalacji Syntezy Amoniaku oraz Syntezy Mocznika. Uszkodzenie spowodowane nieciągłościami połączeń spawanych kotłów, skutkuje całkowitym wyłączeniem produkcji mocznika do 11 sierpnia.

(Fot. spółka)

– W związku z wykryciem usterki kotłów znajdujących się na Instalacji Przygotowania Gazu Syntezowego, w dniu 4 lipca 2019 roku otrzymał stanowisko Urzędu Dozoru Technicznego, zgodnie z którym spółka powinna przeprowadzić badania dla kwalifikowania technologii spawania złączy spawanych – próbnych, wykonanych z materiałów pobranych z eksploatowanego urządzenia. Określenie technologii spawania umożliwi skuteczne wykonanie naprawy i przywrócenie produkcji w drugim tygodniu sierpnia 2019 roku – czytamy w komunikacie.

Podczas przeprowadzonego planowanego w okresie od 4 kwietnia do 11 czerwca br. postoju remontowego w Jednostce Biznesowej Nitro, została wykryta usterka kotłów znajdujących się na Instalacji Przygotowania Gazu Syntezowego.

– W wyniku wykrycia usterki, począwszy od dnia 06.05.2019 r. nastąpiło czasowe wyłączenie instalacji Syntezy Amoniaku oraz Syntezy Mocznika. Uszkodzenie spowodowane nieciągłościami połączeń spawanych kotłów, skutkuje całkowitym wyłączeniem produkcji mocznika do 11 sierpnia 2019 roku – czytamy dalej.

>> Akcja dywersyfikacja – omówienie raportu finansowego ZCh Police po I kw. 2019 r.

Usterka nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Spółka jest producentem mocznika o zdolnościach produkcyjnych 400 tys. ton/rok.

– Szacowane skutki finansowe czasowego wyłączenia instalacji spowodowanego usterką emitent przekaże odrębnym raportem bieżącym w późniejszym terminie – podano także.

Grupa Azoty Police, wchodząca w skład Grupy Azoty, jest producentem wieloskładnikowych nawozów mineralnych oraz bieli tytanowej. Zatrudnia ok 3,5 tys. osób. Od 2006 r. jest notowana na GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Police, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Chemia, czyli czarny koń sezonu wyników za II kwartał 2019 r.

  Do zamknięcia okresu rozliczeniowego pozostało jeszcze kilka tygodni, ale już teraz wiadomo, że cały II kwartał będzie wyjątkowo udany dla branży chemicznej. 

 • Zakłady Chemiczne Police zawiesiły publiczną ofertę akcji

  Zarząd spółki wycofał się z planowanego podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji z zachowaniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Swoją decyzję spółka argumentuje możliwością wystąpienia ewentualnych ryzyk dla inwestorów wynikających z aktualnego stanu prawnego dot. prawa pierwokupu akcji przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, przysługującego wobec spółek posiadających nieruchomości rolne.

 • Świetny kwartał Grupy Azoty. Zyski i przychody urosły w dwucyfrowym tempie

  Grupa Azoty ma za sobą wymarzony początek roku. Wyniki za I kwartał na wszystkich poziomach rachunku zysków i strat zanotowały wysokie dwucyfrowe dynamiki. Spółce sprzyjały m.in. spadki cen gazu oraz wzrosty stawek większości produktów w segmentach nawozy i chemia.

 • ZCh Police rekomendują niewypłacanie dywidendy z zysku za 2018 r.

  Zarząd Grupy Azoty Zakłady Chemiczne POLICE (ZCh POLICE) zarekomendował akcjonariuszom przeznaczenie zysku netto za 2018 w wysokości 29.531.767,29 zł w całości na powiększenie kapitału zapasowego.

 • Grupa Azoty ma umowę z Hyundai Engineering na realizację Polimerów Police

  PDH Polska, spółka celowa Azoty POLICE i Grupy Azoty, oraz Hyundai Engineering zawarły umowę na kompleksową realizację projektu Polimery POLICE według formuły "pod klucz". Wynagrodzenie należne wykonawcy ma charakter ryczałtowy i wynosi 992,8 mln euro netto w zakresie podstawowym.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com