Usterka w Zakładach Chemicznych Police. Spółka zawiesiła produkcję mocznika do 11 sierpnia

Omawiane walory:

W wyniku wykrycia usterki w instalacji Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police, nastąpiło czasowe wyłączenie instalacji Syntezy Amoniaku oraz Syntezy Mocznika. Uszkodzenie spowodowane nieciągłościami połączeń spawanych kotłów, skutkuje całkowitym wyłączeniem produkcji mocznika do 11 sierpnia.

(Fot. spółka)

– W związku z wykryciem usterki kotłów znajdujących się na Instalacji Przygotowania Gazu Syntezowego, w dniu 4 lipca 2019 roku otrzymał stanowisko Urzędu Dozoru Technicznego, zgodnie z którym spółka powinna przeprowadzić badania dla kwalifikowania technologii spawania złączy spawanych – próbnych, wykonanych z materiałów pobranych z eksploatowanego urządzenia. Określenie technologii spawania umożliwi skuteczne wykonanie naprawy i przywrócenie produkcji w drugim tygodniu sierpnia 2019 roku – czytamy w komunikacie.

Podczas przeprowadzonego planowanego w okresie od 4 kwietnia do 11 czerwca br. postoju remontowego w Jednostce Biznesowej Nitro, została wykryta usterka kotłów znajdujących się na Instalacji Przygotowania Gazu Syntezowego.

– W wyniku wykrycia usterki, począwszy od dnia 06.05.2019 r. nastąpiło czasowe wyłączenie instalacji Syntezy Amoniaku oraz Syntezy Mocznika. Uszkodzenie spowodowane nieciągłościami połączeń spawanych kotłów, skutkuje całkowitym wyłączeniem produkcji mocznika do 11 sierpnia 2019 roku – czytamy dalej.

>> Akcja dywersyfikacja – omówienie raportu finansowego ZCh Police po I kw. 2019 r.

Usterka nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Spółka jest producentem mocznika o zdolnościach produkcyjnych 400 tys. ton/rok.

– Szacowane skutki finansowe czasowego wyłączenia instalacji spowodowanego usterką emitent przekaże odrębnym raportem bieżącym w późniejszym terminie – podano także.

Grupa Azoty Police, wchodząca w skład Grupy Azoty, jest producentem wieloskładnikowych nawozów mineralnych oraz bieli tytanowej. Zatrudnia ok 3,5 tys. osób. Od 2006 r. jest notowana na GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Police, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR