Vercom zadebiutował na GPW z 20-proc. przebitką

Omawiane walory:

Akcje spółki technologicznej dostarczającej chmurowe rozwiązania w modelu CPaaS (Communication Platform-as-a-Service) zadebiutowały na głównym parkiecie GPW w Warszawie. Pierwsze transakcje na akcjach Vercomu zawarto po kursie o blisko 20 proc. wyższym od ceny z IPO.

Vercom,debiut,ipo,

Vercom z sukcesem debiutuje na GPW (Fot. Vercom)

Kurs akcji na debiucie wyniósł 53,99 zł, co oznacza wzrost o blisko 20 proc. względem ceny z oferty. Po 30 minutach handlu kurs akcji wynosi 56,99 zł, co oznacza wzrost o 26,6 proc., kurs PDA Vercom (praw do akcji nowej emisji) wynosi 53,49 zł, co oznacza wzrost o 18,9 proc.

– Jesteśmy zadowoleni z udanego debiutu i pierwszych notowań naszych akcji. Dla nas jest to przełomowy moment i kolejny etap rozwoju Vercom. Dzięki środkom pozyskanym z IPO będziemy mogli jeszcze dynamiczniej rosnąć i zyskać miano lidera rozwiązań CPaaS w regionie CEE. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim akcjonariuszom za zaufanie, wierzymy, że wspólnie będziemy budować dalszą wartość Vercom. – komentuje Krzysztof Szyszka, prezes zarządu Vercom.

Wartość całej Oferty Vercom wyniosła 225 mln zł, a Spółka pozyskała kwotę 180 mln zł, którą przeznaczy w całości na akwizycje. Celem są jednokanałowe podmioty z regionu CEE, wyróżniające się znaczną bazą klientów i umiędzynarodowieniem. W transzy detalicznej inwestorzy złożyli łącznie około 5,9 tys. zapisów na 7,9 mln akcji, w wyniku czego średnia stopa redukcji wyniosła około 92,4 proc.

– Od dzisiaj jesteśmy pierwszą spółką działającą w modelu CPaaS, która notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Dla nas jest to szczególny moment i zarazem zobowiązanie wobec nowych akcjonariuszy. Oczywiście nie chcemy ich zawieść, dlatego będziemy kontynuować nasze starania budowy lidera na rynku CPaaS w regionie CEE. Środki pozyskane z Oferty z pewnością ułatwią i przyśpieszą nam ten proces. – dodaje Tomasz Pakulski, członek zarządu Vercom.

W ofercie Vercom Pekao Investment Banking S.A. pełnił rolę Globalnego Koordynatora oraz Współprowadzącego Księgę Popytu, mBank pełnił rolę Współkoordynatora oraz Współprowadzącego Księgę Popytu, Kancelaria GESSEL pełniła rolę doradcy prawnego, KPMG było audytorem spółki, a InnerValue odpowiadało za komunikację oferty.

Vercom tworzy globalne platformy komunikacyjne w chmurze (Communication Platform-as-a-Service – CPaaS), które umożliwiają firmom docieranie do klientów poprzez scentralizowaną platformę – za pomocą wielu, komplementarnych kanałów komunikacji (sms, email, push, komunikatory OTT). Obecnie z usług Grupy Vercom korzystają takie podmioty, jak Allegro, OLX.pl, Answear.com, Rossmann, Żabka, mBank, IKEA. Siedziba spółki mieści się w Poznaniu, natomiast biura zlokalizowane są w Warszawie, Pradze oraz Berlinie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o vercom)

 • Vercom z programem motywacyjnym na lata 2021-2024

  Spółka technologiczna, dostarczającej chmurowe rozwiązania w modelu CPaaS (Communication Platform-as-a-Service), ogłosiła program motywacyjny na lata 2021-2024 dla kluczowych menedżerów oraz wszystkich pracowników Grupy. Zakłada on m.in. osiągnięcie 37 mln zł znormalizowanej EBITDA w 2021 r. oraz istotny wzrost kapitalizacji. Jego głównym celem jest budowa wartości spółki oraz umożliwienie pracownikom partycypacji w tym wzroście.

 • DM BOŚ rozpoczął wydawanie rekomendacji dla Vercomu od zalecenia kupuj

  Sobiesław Pająk, analityk DM BOŚ, w raporcie z 30 maja rozpoczął pokrycie akcji VERCOMu od długoterminowej rekomendacji fundamentalnej kupuj oraz krótkoterminowej rekomendacji relatywnej względem rynku na poziomie neutralnie. Wycena w horyzoncie 12-miesięcznym to 62,50 zł za walor.

 • Vercom skokowo poprawił zyski i przychody

  Spółka technologiczna dostarczająca chmurowe rozwiązania w modelu CPaaS (Communication Platform-as-a-Service), osiągnęła w minionym kwartale bardzo dobre wyniki. Przychody wzrosły o 67 proc. rdr i wyniosły 38,5 mln zł, EBITDA zwiększyła się o 38 proc., do 7,7 mln zł, a zysk netto urósł o 28 proc. i osiągnął wartość 5,8 mln zł. Dynamiczny wzrost skali biznesu to efekt pozyskania nowych klientów, rozwój skali biznesu obecnych klientów i dosprzedaży im nowych usług oraz przejęcia ProfiSMS.

 • Vercom zadebiutuje na rynku głównym GPW w czwartek

  Akcje VERCOM zadebiutują na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w czwartek, 6 maja.

 • Vercom pozyskał w ofercie 180 mln zł. Redukcja zapisów w transzy detalicznej wyniosła 92,4 proc.

  Spółka dostarczająca chmurowe rozwiązania w modelu CPaaS (Communication Platform-as-a-Service) przydzieliła akcje oferowane w publicznej ofercie akcji. Cena emisyjna została ustalona na 45 zł, co oznacza, że do spółki trafi 180 mln zł, a wartość całej oferty wyniosła 225 mln zł. Redukcja zapisów w transzy detalicznej wyniosła 92,4 proc.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR