W 2015 roku MCI Management wyszedł już z pięciu inwestycji

Omawiane walory: , , ,

W I kwartale aktywa netto na akcję funduszu wzrosły r/r o ponad 23 proc. do 17,22 zł. MCI spodziewa się utrzymania dwucyfrowego przyrostu i wartości 19,75 zł na koniec roku.

W pierwszym kwartale Grupa MCI wypracowała 47,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Największy udział w wyniku miało przeszacowanie wartości certyfikatów inwestycyjnych funduszy MCI.TechVentures (o 23,9 mln zł) i MCI.EuroVentures (o 22,1 mln zł) oraz wzrost wartości certyfikatów inwestycyjnych funduszu MCI.CreditVentures 2.0 (o 3,4 mln zł). Wskaźnik aktywów netto na akcję Grupy MCI, wyniósł na koniec I kwartału 2015 r. 17,22 zł, co oznacza wzrost o 23 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.>> Sprawozdanie finansowe MCI znajdziesz tutaj

Wycena certyfikatów inwestycyjnych funduszy, których właścicielem jest MCI Management, wyniosła na koniec marca 2015 r. 1,421 mld zł, co oznacza wzrost o 28 proc. względem stanu na koniec I kwartału 2014 r. Aktywa netto (NAV – Net Asset Value) wzrosły w ciągu roku o 23,7 proc. do poziomu 1,08 mld zł. Od początku bieżącego roku do momentu publikacji niniejszego sprawozdania, fundusze inwestycyjne, których certyfikaty posiada MCI, zrealizowały 5 wyjść z inwestycji na łączną kwotę ponad 400 mln zł, w tym m.in. z Netii i Private Equity Managers.

To pierwszy raz kiedy grupy MCI i PEManagers będą publikować swoje wyniki osobno. Cieszę się, że możemy zaprezentować akcjonariuszom MCI znaczący wzrost aktywów netto na akcję oraz wysoki zysk netto. Nieustannie naszym strategicznym celem jest budowanie wartości dla naszych akcjonariuszy poprzez systematyczny wzrost wskaźnika NAV na akcję oraz kursu akcji. – powiedział Cezary Smorszczewski, prezes zarządu MCI Management SA.

Debiut Windeln.de na frankfurckiej giełdzie. (Fot. mat. prasowe)

Debiut Windeln.de na frankfurckiej giełdzie. (Fot. mat. prasowe)

Wyniki za I kwartał nie obejmują profitów z częściowego wyjścia z inwestycji w Windeln.de oraz Wirtualną Polskę, które miały miejsce w kwietniu (choć zawierają wzrost wyceny tych spółek portfelowych, podobnie jak ABC Daty). Akcje pierwszej spółki sprzedawano w ramach IPO po cenie 18,50 euro/sztuka. Windeln.de to niemiecki internetowy sklep detaliczny i platforma działająca w modelu flash sales, czyli wyprzedaży promocyjnej produktów dla niemowląt i dzieci. Z kolei akcje Wirtualnej Polski sprzedawano po cenie 32 zł/sztuka i trafiły do obrotu na warszawską GPW. Obecnie papiery serwisu internetowego są wyceniane na 35 zł, czyli 9,3 proc. powyżej ceny z oferty pierwotnej. Potencjalne zyski z rynkowej wyceny debiutantów prawdopodobnie pojawią się w kolejnym kwartale.

MCI prognozuje, że wartość aktywów netto na akcję ukształtuje się na poziomie 19,75 zł na koniec 2015 r. Względem obecnego wyniku prognoza zakłada wzrost o blisko 15 proc. W okresie marzec 2014 r. – marzec 2015 r. kurs akcji MCI wzrósł o 28 proc. Wskaźnik P/BV wynosi obecnie poniżej 0,80, co oznacza, że MCI nadal wyceniana jest przez inwestorów z dyskontem wobec wartości księgowej spółki. Fundusze inwestycyjne, których certyfikaty posiada MCI Management, planują zwiększyć skalę inwestycji w tym roku. Na ten cel zamierzają przeznaczyć około 400 mln zł do końca roku, pochodzące także z emisji obligacji. >> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom MCI Management

We wtorek akcje MCI odrabiają poniedziałkową przecenę i zyskują 0,6 proc. Jeden walor wyceniono na 13,6 zł. W szerszej perspektywie stopa zwrotu z akcji funduszu wypada znacznie lepiej. Akcjonariusze tylko w tym roku zyskali 32 proc., a na przestrzeni dwunastu miesięcy ponad 53 proc.

wykres_mci

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT mci, netia, PEMANAGER, Wirtualna, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR