W lipcu członkowie rady nadzorczej kupili akcje Kruka za 0,5 mln zł

Omawiane walory:

Członkowie rady nadzorczej windykacyjnej grupy w ciągu ostatnich dwóch tygodni wydali ponad 500 tys. zł na akcje swojej firmy. Procentowy udział nabytych papierów w kapitale zakładowym jest symboliczny, ale dla inwestorów to pozytywny sygnał na miesiąc przed publikacją raportu półrocznego.

W drugiej połowie lipca w akcje giełdowego Kruka zainwestowali członkowie rady nadzorczej spółki. O pierwszych transakcjach usłyszeliśmy w poniedziałek. Łącznie przedstawiciel rady nabył 650 akcji po średniej cenie 90,05 zł za jeden walor oraz 1.100 po średniej cenie 91,77 zł. W sumie wartość kupionych papierów wyniosła 159,5 tys. zł. Kolejne transakcje zawarto w ostatnich dniach lipca: 730 akcji po 91,43 zł za sztukę, 1.000 akcji po 91,40 zł i 2.200 po 90,21 zł za akcję. Tym razem łączna wartość nabytych papierów opiewała na 356,6 tys. zł.

Udział nabytych papierów kapitale zakładowym jest symboliczny i nie przekracza nawet 0,5 proc., ale niewątpliwie jest to pozytywny sygnał dla inwestorów. Angażowanie własnych środków przez osoby mocno związane ze spółką i mające dostęp do informacji poufnych świadczy o optymistycznym postrzeganiu perspektyw spółki.>> Zobacz aktualną analizę fundamentalną i wskaźnikową spółki

Transakcje na koniec lipca w tym wypadku to ostatni moment na kupno lub sprzedaż papierów przez osoby posiadające dostęp do informacji poufnych. Kruk 1 września opublikuje raport za I półrocze 2014 roku. Zgodnie z ustawą, tzw. okres zamknięty przy publikacji raportu półrocznego obejmuje miesiąc przed przekazaniem raportu do publicznej wiadomości.

Niedawno akcje Kruka znalazły się w portfelu na III kwartał analityków BESI. Najnowsze zalecenie analityków brzmi kupuj z ceną docelową na poziomie 112,30 zł. BESI zwraca uwagę, że Kruk osiąga wysoki dwucyfrowy wzrost zysku netto i EBITDA dzięki inwestycjom w nowe portfele NPL. Wsparciem są też niskie stopy procentowe, które zapewniają niski koszt finansowania. Z kolei do rekordowego wyniku inwestycyjnego w tym roku ma przyczynić się zakup dużego portfela kredytów hipotecznych od Getin Noble Banku.

– Dodatkowo, Kruk generuje stopę zwrotu z kapitału własnego (ROE) na poziomie ponad 25 proc., zachowując całość swojego zysku. Analitycy zakładają, że w przyszłym roku Kruk wypłaci swoją pierwszą dywidendę, za czym będą głosowały fundusze emerytalne (posiadające ok. 52 proc. akcji). Pomoże to spółce utrzymać wysoką stopę ROE, która stopniowo spadnie do poziomu 24 proc. w 2018 roku. – podano w raporcie (PAP).

>> Więcej informacji na temat działalności grupy Kruk oraz jej wyników finansowych znajdziesz na specjalnej stronie dedykowanej spółce. >> Odwiedź microsite grupy Kruk w serwisie StockWatch.pl

W piątek akcje windykacyjnej grupy symbolicznie tracą na wartości. Znacznie lepiej prezentują się notowania Kruka w szerszej perspektywie. Od początku roku akcje spółki dały zarobić blisko 5 proc., a na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy ponad 33 proc.

wykres_Kruk

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Kruk, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR