Węgierski koncern paliwowy odwołał walne z powodu koronawirusa

Omawiane walory:

MOL odwołał walne zgromadzenie zaplanowane na 16 kwietnia br., którego przedmiotem miał być m.in. podział zysku netto za 2019 r.

mol, walne, akcje

Fot. fb/MOL

– W związku z sytuacją wywołaną epidemią koronawirusa (COVID-19) i w zgodzie ze stosownymi przepisami oraz publicznie dostępnymi informacjami, spółka niniejszym ogłasza, że nie widzi możliwości odbycia WZ 16 kwietnia 2020 r. – czytamy w komunikacie.

Spółka zobowiązała się monitorować sytuację i ogłosić datę walnego zgromadzenia w późniejszym terminie.

Odwoływanie walnych zgromadzeń akcjonariuszy z powodu pandemii to już wyraźny trend wśród spółek. W ostatnim czasie taką decyzję podjęły zarządy m.in. Agory czy Creepy Jar.

Węgierski koncern MOL prowadzi działalność w zakresie wydobycia i przerobu ropy naftowej (aktywa produkcyjne ma w 8 krajach, posiada też 4 rafinerie i 2 jednostki petrochemiczne). Od 2004 r. jest notowany na warszawskiej giełdzie. Miał 18,1 mld USD skonsolidowanych przychodów w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT mol, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • MOL miał 41,5 mld HUF straty netto w II kwartale 2020 r.

  MOL odnotował 41,5 mld HUF skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 77,8 mld HUF zysku rok wcześniej.

 • Prognozy wyników za IV kwartał DM mBanku

  Sezon publikacji wyników za IV kwartał i cały 2019 r. powoli się rozkręca. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak końcówka minionego roku wypadła w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.

 • 13 najhojniejszych propozycji dywidendowych marca

  Przymiarki do tegorocznego sezonu dywidendowego trwają w najlepsze. Tylko w marcu konkretne propozycje przedstawiło blisko 40 spółek z GPW, a kolejnych kilkanaście zasygnalizowało zamiar ogłoszenia rekomendacji w najbliższych tygodniach. Wśród nich jest aż 13, gdzie stopa dywidendy przekracza 5 proc.

 • MOL proponuje 142,5 HUF dywidendy na akcję z zysku za 2018 rok

  Zarząd MOL zarekomendował przeznaczenie na wypłatę dywidendy łącznie 107.284.482.158 HUF z zysku za 2018 rok. Oznacza to w sumie 142,5 HUF na każdą akcję.

 • 14 spółek, które w tym sezonie mogą sprawić niespodziankę

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał spółki, które w tym sezonie raportowym mogą pochwalić się dużo lepszymi od konsensusu rynkowego wynikami. Wśród czarnych koni dominują przedstawiciele sektora przemysłowego, paliwowego oraz medialnego.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR