Węgierski koncern paliwowy odwołał walne z powodu koronawirusa

Omawiane walory:

MOL odwołał walne zgromadzenie zaplanowane na 16 kwietnia br., którego przedmiotem miał być m.in. podział zysku netto za 2019 r.

mol, walne, akcje

Fot. fb/MOL

– W związku z sytuacją wywołaną epidemią koronawirusa (COVID-19) i w zgodzie ze stosownymi przepisami oraz publicznie dostępnymi informacjami, spółka niniejszym ogłasza, że nie widzi możliwości odbycia WZ 16 kwietnia 2020 r. – czytamy w komunikacie.

Spółka zobowiązała się monitorować sytuację i ogłosić datę walnego zgromadzenia w późniejszym terminie.

Odwoływanie walnych zgromadzeń akcjonariuszy z powodu pandemii to już wyraźny trend wśród spółek. W ostatnim czasie taką decyzję podjęły zarządy m.in. Agory czy Creepy Jar.

Węgierski koncern MOL prowadzi działalność w zakresie wydobycia i przerobu ropy naftowej (aktywa produkcyjne ma w 8 krajach, posiada też 4 rafinerie i 2 jednostki petrochemiczne). Od 2004 r. jest notowany na warszawskiej giełdzie. Miał 18,1 mld USD skonsolidowanych przychodów w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT mol, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Prognozy wyników za IV kwartał DM mBanku

  Sezon publikacji wyników za IV kwartał i cały 2019 r. powoli się rozkręca. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak końcówka minionego roku wypadła w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.

 • 13 najhojniejszych propozycji dywidendowych marca

  Przymiarki do tegorocznego sezonu dywidendowego trwają w najlepsze. Tylko w marcu konkretne propozycje przedstawiło blisko 40 spółek z GPW, a kolejnych kilkanaście zasygnalizowało zamiar ogłoszenia rekomendacji w najbliższych tygodniach. Wśród nich jest aż 13, gdzie stopa dywidendy przekracza 5 proc.

 • MOL proponuje 142,5 HUF dywidendy na akcję z zysku za 2018 rok

  Zarząd MOL zarekomendował przeznaczenie na wypłatę dywidendy łącznie 107.284.482.158 HUF z zysku za 2018 rok. Oznacza to w sumie 142,5 HUF na każdą akcję.

 • 14 spółek, które w tym sezonie mogą sprawić niespodziankę

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał spółki, które w tym sezonie raportowym mogą pochwalić się dużo lepszymi od konsensusu rynkowego wynikami. Wśród czarnych koni dominują przedstawiciele sektora przemysłowego, paliwowego oraz medialnego.

 • 4 nowe rekomendacje dla gigantów z branży paliwowej

  DM mBanku w raporcie z 29 czerwca zaktualizował zalecenia i ceny docelowe dla czterech najważniejszych spółek z branży paliwowej. Biuro w swoim scenariuszu makro rekomenduje przeważanie spółek z ekspozycją na segment E&P, a więc PGNiG i MOL-a, kosztem Orlenu.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR