Wezwanie na akcje Baltony przedłużone do 26 lutego

Omawiane walory:
Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze znów wydłużyło termin składania zapisów w wezwaniu na akcje Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego Baltona do 26 lutego 2020 r.
balotona,wezwanie,port,lotniczy

(Fot. Spółka)

Temat wezwania na akcje Baltony ciągnie się od połowy października ub.r. Wówczas to PPL przedstawiło ofertę kupna wszystkich akcji spółki po 6,95 zł za sztukę. Jeszcze w grudniu wzywający wydłużył zapisy, ponieważ nie ziścił się warunek prawny w postaci uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji.

Baltona i PPL toczą spór o należności obejmujące naliczone przez Porty Lotnicze kary umowne oraz należności odsetkowe, związane z umową najmu powierzchni na Lotnisku Chopina w Warszawie. Negocjacje w tej sprawie nie przyniosły efektów.

– Odbyło się spotkanie pomiędzy PPL a spółką, w trakcie którego strony nie wypracowały rozwiązania polubownego […], pomimo propozycji składanych przez emitenta. Jednocześnie emitent informuje, że kwestionuje naliczone kary umowne zarówno co do zasady, jak i wysokości a naliczone przez PPL należności odsetkowe zostały zapłacone przez spółkę w pełnej wysokości […]. W ocenie emitenta procedura wypracowania polubownego rozwiązania, […] pozostaje otwarta, niemniej jednak jest to kwestionowane przez PPL – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Według wyliczeń Baltony, wartość kwot spornych objętych procesem uzgodnieniowym wynosi ok. 10,5 mln zł, a wartość spornych roszczeń czynszowych, których dotyczy opinia zewnętrznego podmiotu wynosi ok. 15,9 mln zł.

Grupa kapitałowa Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Baltona zajmuje się sprzedażą towarów w sklepach wolnocłowych zlokalizowanych przede wszystkim w portach lotniczych oraz na przejściach granicznych. Od 2012 r. Baltona jest notowana na rynku głównym GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT baltona, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR