PPL ogłosił squeeze-out 339.496 akcji Baltony, notowania na GPW zawieszone

Omawiane walory:

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze ogłosiło zamiar nabycia akcji Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego Baltona w drodze przymusowego wykupu. W związku z tym GPW zawiesiła od dziś notowania akcji spółki.

balotona, squeeze-out, akcje,

(Fot. Spółka)

– W wyniku zakończonego w dniu 26 lutego 2020 r. wezwania do zapisywania się na sprzedaży wszystkich akcji spółki Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Baltona, ogłoszonego w dniu 15 października 2019 r. przez Przedsiębiorstwo Państwowe ‚Porty Lotnicze’, PPL nabyło łącznie 10.548.086 akcji zwykłych spółki stanowiących 93,7 proc. kapitału zakładowego spółki, uprawniających do wykonywania 10.548.086 głosów i reprezentujących 93,7 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki, w tym 10.543.286 zdematerializowanych akcji na okaziciela oraz 4.800 niezdematerializowanych akcji imiennych. Tym samym PPL uzyskało status podmiotu dominującego wobec spółki, w wyniku czego nabyło pośrednio 368.995 akcji zwykłych na okaziciela stanowiących 3,3 proc. kapitału zakładowego spółki, uprawniających do wykonywania 368.995 głosów i reprezentujących 3,3 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki, które to akcje są posiadane przez spółkę jako akcje własne – przypomniano.

W rezultacie PPL posiada łącznie, bezpośrednio i pośrednio, 10.917.081 akcji zwykłych, uprawniających do wykonywania takiej samej liczby głosów i reprezentujących 97 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Pozostali akcjonariusze spółki posiadają łącznie 339.496 akcji spółki stanowiących 3 proc. kapitału zakładowego, uprawniających do wykonywania 339.496 głosów i reprezentujących 3 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

W związku z tym PPL zażądało od akcjonariuszy mniejszościowych PHZ Baltona sprzedaży wszystkich posiadanych akcji Baltony po cenie 6,95 zł za jedną akcję.

Dzień rozpoczęcia przymusowego wykupu ustalono na 1 kwietnia 2020 r., a dzień wykupu na 6 kwietnia 2020 r.

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w związku z powyższym zawiesił obrót akcjami PHZ Baltona od 1 kwietnia br.

Grupa kapitałowa Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Baltona zajmuje się sprzedażą towarów w sklepach wolnocłowych zlokalizowanych przede wszystkim w portach lotniczych oraz na przejściach granicznych. Od 2012 r. Baltona jest notowana na rynku głównym GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT baltona, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR