WIG20 spada w okolice 1.700 pkt. PlayWay mocno w górę po wynikach

Omawiane walory: , , , ,

Strach przed pandemią i ryzyko związane z listopadowymi wyborami prezydenckimi w USA psują nastroje na rynkach akcji. Spadki nie omijają Warszawy, gdzie prawie połowa spółek tanieje.

playway, mostalwar, tbull, cdprojekt, kghm, komentarz, akcje, indeksy,

Mapa rynku. Źródło: ATTrader.pl

Obawy przed pandemią wróciły. Rosnąca w Europie liczba osób zarażonych koronawirusem ponownie psuje nastroje na giełdach. Dotyczy to też Polski, gdzie tylko dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1.552 nowych przypadkach COVID-19 i kolejnych 30 zgonach. Łącznie z powodu koronawirusa zmarło już w Polsce 2.513 osób.

Humory inwestorom dodatkowo psuje nocna, pierwsza z trzech, debata prezydencka Trump – Biden. Jej, jak to się określa „chaotyczny” przebieg, stał się nie tylko przyczynkiem do rozważań o tym, kto wygra listopadowe wybory prezydenckie w USA, ale również do tego czy wyniki wyborów nie będą kwestionowane, co mogłoby pogłębić niepewność na rynkach. Debata przypomniała więc o istnieniu ryzyka politycznego, spychając w dół notowania kontraktów terminowych na amerykańskie indeksy. W ślad za nim podążyła większość europejskich giełd. W tym parkiet przy ulicy Książęcej.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

O godzinie 11:45 indeks WIG20 spadał o 0,7 proc. do 1.706 pkt., ściągany w dół przede wszystkim przez CD Projekt (-2,7 proc.) i KGHM (-2,2 proc.). Traciły też pozostałe indeksy. Łącznie spadały akcje 49,2 proc. wszystkich notowanych w Warszawie spółek, podczas gdy drożały walory 32 proc. z nich. W kolejnych godzinach są raczej małe szanse na poprawę nastrojów na GPW. Perspektywa przeceny na Wall Street będzie ściągać w dół warszawskie indeksy. I nic tu nie pomogą ewentualne lepsze od prognoz dane z amerykańskiego rynku pracy, które zostaną opublikowane o godzinie 14:15 (raport ADP). Potencjalne lepsze od prognoz dane nie anulują bowiem strachu związanego z pandemią i polityką.

Nie wszyscy inwestorzy jednak mogą czuć się rozczarowani środową sesją. W tej grupie są m.in. akcjonariusze PlayWay i Mostostalu Warszawa. Obie spółki rosną po wynikach.

Akcje PlayWay drożeją o 11,2 proc. do 555 zł, atakując już dziś poziom 578 zł i tym samym wracając w pobliże lipcowego historycznego szczytu na 590 zł. W efekcie w nieco ponad tydzień kurs spółki, po tym jak zawrócił z poziomu 420 zł, odrobił prawie całość strat wygenerowanych podczas 2-miesięcznej korekty.

W II kwartale PlayWay zarobił netto 128 mln zł, a wypracowany zysk EBITDA wzrósł o 124,8 proc. rok do roku do 52,5 mln zł i był o 86,3 proc. wyższy od rynkowych prognoz. Przychody spółki powiększyły się ponad dwukrotnie i wyniosły 66,6 mln zł. Były też o 61,5 proc. wyższe od konsensusu.

Równie dobrze zostały przyjęte wyniki Mostostalu Warszawa, co zostało nagrodzone wzrostem cen akcji o 6,9 proc. do 4,78 zł (niestety przy śladowym obrocie). W II kwartale Mostostal wypracował 3,31 mln zł zysku netto wobec 8,8 mln zł straty rok wcześniej. Jego przychody wzrosły natomiast do 358,65 mln zł z 323,56 mln zł.

Nie wszystkie raporty finansowe spółek spotkały się z równie pozytywnym odbiorem. Akcje T-Bull spadają o 3,8 proc. do 22,50 zł. Spółka pochwaliła się, że w I połowie 2020 roku wypracowała 1,09 mln zł zysku netto wobec 0,16 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny obniżył się jednak do 0,38 mln zł z 0,42 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o CDPROJEKT, kghm, mostalwar, playway, tbull)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR