WIG20 z trudem odrabia straty, w grze CD Projekt i Biomed-Lublin

Omawiane walory: , ,
Silne odbicie na akcjach CD Projektu ciągnie WIG20 w górę. Bez tego, pomimo dobrych nastrojów na rynkach globalnych, indeks ten testowałby poziomy z wtorkowego zamknięcia. Gorąco dziś jest też na akcjach Biomed-Lublin i CI Games.
cdprojekt, biomedlub, komentarz, akcje, indeksy,

Źródło: ATTrader.pl

Zazieleniło się w środę na GPW. W południe WIG20 rósł o 1,2 proc., odrabiając większość wczorajszych strat. Nieco mniejsze wzrosty były udziałem pozostałych warszawskich indeksów – mWIG40 o 0,49 proc., a sWIG80 0,29 proc. Większa równowaga panowała za to, jeżeli chodzi o liczbę spółek rosnących i spadających. Drożały bowiem akcje 42,6 proc. wszystkich notowanych na GPW spółek, podczas gdy taniały walory 39,5 proc. z nich.

Wzrosty rodzimych indeksów wpisywały się w poprawę nastrojów na giełdach europejskich, a wcześniej na parkietach w Azji. Na świecie poprawa klimatu inwestycyjnego była budowana na nadziejach na szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Te pojawiły się po tym, jak Moderna poinformowała, że „u wszystkich 45 pacjentów zaobserwowano silną odpowiedź immunologiczną” po podaniu szczepionki. Dodatkowo humory inwestorów w Europie poprawiają nadzieje na szybkie uzgodnienie, podczas zbliżającego się szczytu Unii Europejskiej, szczegółów ws. Funduszu Odbudowy.

Zwyżki na europejskich giełdach wspierają indeksy w Warszawie, ale w głównej mierze wzrost w górę indeksów WIG20 i WIG, napędzany jest przez silne odbicie na akacjach CD Projektu. Po trzech godzinach handlu drożeją one aż o 6 proc. do 375,8 zł, przerywając kilkudniową serię spadków. Odbicie jest tak silne, bo zwrot kursu nastąpił z poziomu czerwcowego minimum (352,20 zł).

Na gruncie analizy na wykresie dziennym CD Projektu, taki zwrot nie tylko zapowiada ruch w kierunku 400 zł, ale też możliwy atak na strefę oporu 416,50-417,70 zł, jaką tworzy historyczny rekord z maja i szczyt z czerwca br.

Skok notowań CD Projektu w większości odpowiada za przedpołudniowy wzrost indeksu WIG20, w którym rosły kursy tylko 9 z 20 spółek. Tym samym mocno też przykłada się do wzrostu reprezentujące szeroki rynek indeksu WIG. To, czy oba indeksy poszybują w drugiej połowie sesji wyżej, czy może jednak cofną się, będzie jednak już zależało od nastrojów na rynkach globalnych. Te zaś będą kształtowane przede wszystkim przez publikowane dziś przed sesją na Wall Street kolejne raporty amerykańskich banków. Raporty za II kwartał br. opublikuje m.in. Goldman Sachs i Bank of NY Mellon.

CD Projekt nie jest jedyną „gorącą” dziś spółką przy ulicy Książęcej. Inną gwiazdą sesji jest Biomed-Lublin. Jego akcje tanieją o 6,2 proc. do 12,10 zł, przy trzecich najwyższych obrotach na rynku. Wyższych niż na akcjach Lotosu, PGNIG, czy KGHM-u.
Spadek na akcjach Biomedu, które jeszcze przed godziną 10:00 podrożały do rekordowo wysokiego poziomu 14,35 zł (+11,2 proc.), jest reakcją na znaną jeszcze przed sesją informację, że spółka odstąpiła od przeprowadzenia oferty akcji serii R „w wyniku braku uzyskania satysfakcjonującej dla spółki ceny emisyjnej oraz mając na uwadze obserwowany w ostatnich dniach dalszy dynamiczny wzrost kursu akcji spółki w notowaniach na GPW”.

Skaner „gorących spółek” na stronie StockWatch.pl , każe dziś jeszcze zwrócić uwagę na akcje spółek: SoftBlue (+22,9 proc.), CI Games (+15,3 proc.), BioMaxima (+14 proc.), Varsav Games Studios (+13,2 proc.), MedApp (+12,1 proc.), Photon Energy (-6,8 proc.), 01Cyberaton (-7,6 proc.), Art Games Studio (-4,6 proc.), Lentex (-4,2 proc.) i Rainbow Tours (-3,3 proc.).

Gorące wzrosty na GPW. Kliknij, aby powiększyć.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BIOMEDLUB, CDPROJEKT, CIgames, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • sWIG80 i mWIG40 mocno w górę, nowe rekordy Dino i Biomedu

  Małe i średnie spółki kontynuują odreagowanie czwartkowego załamania. Pomogły lipcowe indeksy PMI i ...wzrost liczby zachorowań na Covid-19. Dużo bardziej wstrzemięźliwy jest WIG20, który przed południem zyskiwał 0,56 proc. Na tle innych blue chipów wyróżniały się tylko rekordowo drogie akcje Dino Polska.

 • Czarne konie sezonu wyników za II kwartał

  Historycznie to będzie jeden z najciekawszych sezonów raportowych od lat. Tylko nieliczne spółki z GPW pokażą pozytywne niespodzianki w sprawozdaniach. StockWatch.pl sprawdził, kto zdaniem ekspertów może okazać się czarnym koniem sezonu wyników za II kwartał.

 • GPW odreagowuje czwartkowe załamanie, w grze XTB i CI Games Warszawski rynek akcji podnosi się po czwartkowym nokaucie. Wydatnie w tym pomogło zachowanie Wall Street. Przede wszystkim odbijają giełdowe maluchy. Szczególnie te, które doświadczyły największych strat. Losy sesji nie są jednak jeszcze przesądzone.
 • CI Games podpisał umowę na dystrybucję SGW Contracts 2 i negocjuje umowę współwydawniczą LotF 2

  CI Games podpisał z Koch Media umowę na dystrybucję Sniper Ghost Warrior Contracts 2 w większości europejskich krajów. Wcześniej spółka zawarła podobne umowy na inne ważne kraje. Jednocześnie spółka negocjuje warunki umowy współwydawniczej na Lords of the Fallen 2 z dużym, globalnym graczem. Kurs akcji studia rośnie w piątek rano o 7,29 proc., a za jedną akcję zapłacimy 1,56 zł.

 • CD Projekt skupił z rynku pierwsze akcje własne

  Producent gier szybko zabrał się za realizację buy backu. Już pierwszego dnia od uruchomienia programu spółka skupiła z rynku 69 tys. akcji. Średnia cena wyniosła 403,36 zł za sztukę.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR