StockWatch.pl

ZA Puławy rekomendują wypłatę 1,76 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

Omawiane walory:

Zarząd Zakładów Azotowych Puławy będzie o rekomendować akcjonariuszom wypłatę 1,76 zł dywidendy na akcję z zysku za 2018 r. 

(Fot. spółka)

Zarząd ZA Puławy proponuje przeznaczenie na dywidendę kwoty 33,64 mln zł. Stawka na akcję wynosi 1,76 zł, co przy obecnym kursie daje stopę w okolicach 2 proc. Pozostała część ubiegłorocznego zysku w kwocie 90,75 mln zł ma trafić na kapitał zapasowy.

W ubiegłym roku akcjonariusze ZA Puławy zdecydowali o przeznaczeniu 85,25 mln zł z zysku netto za 2017 r. na dywidendę, co oznaczało wypłatę w wysokości 4,46 zł na akcję (DY=3,57 proc.). Rok wcześniej stawka na akcję wynosiła 6,20 zł. Rekordowa wypłata miała miejsce w 2016 r. Wówczas Puławy wypłaciły aż 10,50 zł dywidendy na akcję, co dało stopę 4,7 proc.

>> Grunt pod dobry wynik – omówienie wyników Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy po IV kw. 2018 r.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. W piątek kurs akcji spółki spada o 5,33 proc. do 88,80 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Pulawy, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com