Zarząd Erbudu proponuje przeprowadzenie skupu akcji własnych za 20 mln zł

Omawiane walory:

Zarząd Erbudu zaproponuje zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu przeznaczenie do 20 mln zł na nabycie akcji własnych spółki po cenie 120-160 zł za akcję oraz utworzenie kapitału rezerwowego w wysokości 25 mln zł, który zostanie przeznaczony na sfinansowanie nabycia akcji własnych.

erbud, akcje, skup, budownictwo,

Zarząd Erbudu proponuje przeprowadzenie skupu akcji własnych za 20 mln zł

– Celem nabycia akcji własnych będzie ich umorzenie i następnie obniżenie kapitału zakładowego spółki – czytamy w komunikacie.

Zarząd proponuje udzielenie przez walne zgromadzenie upoważnienia dla zarządu do określenia liczby akcji własnych będących przedmiotem nabycia przez spółkę oraz ceny nabycia jednej akcji własnej, przy czym ustalona cena ma być nie niższa niż 120 zł i nie wyższa niż 160 zł.

– Jednocześnie zarząd spółki informuje, że nie podjął decyzji o wznowieniu stosowania polityki dywidendy – czytamy dalej.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

W rozmowie z ISBnews na początku kwietnia prezes Dariusz Grzeszczak mówił, że Erbud skłania się raczej do przeprowadzenia w tym roku skupu akcji własnych, niż wypłaty dywidendy.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 228 mln zł w 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Erbud)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR