StockWatch.pl

Zmarł Jerzy Wiśniewski, prezes PBG i Rafako

Omawiane walory: ,

Zmarł Jerzy Wiśniewski, założyciel, prezes i główny akcjonariusz PBG oraz szef Rafako.

Zmarł, Jerzy, Wiśniewski, prezes, PBG, Rafako

Jerzy Wiśniewski, prezes PBG i Rafako. (Fot. Mat. prasowe)

– Odszedł wizjoner, który całe swoje zawodowe życie poświęcił rozwojowi kraju, angażując się w realizację inwestycji istotnych dla Polski. Stawiał czoła wielu wyzwaniom i przeciwnościom. Wielki patriota, który umiłowanie ojczyzny rozumiał jako ciężką pracę dla jej rozwoju i pomyślności. Odszedł człowiek wielkiego serca, który bez rozgłosu pomagał ludziom, uważając, że dobroczynność jest przywilejem, a nie obowiązkiem. Mecenas sztuki, miłośnik historii, człowiek wielkiej pasji – dodało PGB w komunikacie prasowym.

PBG i Rafako poinformowały, że ich działalność jest kontynuowana w sposób niezakłócony. Zarząd, działający poprzez pozostałych jego członków jest uprawniony do reprezentowania spółki oraz prowadzenia wszystkich spraw związanych z jej działalnością.

Jerzy Wiśniewski działalność gospodarczą rozpoczął w 1994 roku, tworząc przedsiębiorstwo świadczące usługi w branży gazowniczej. Rodzinną firmę rozwinął w grupę kapitałową skupioną wokół przedsiębiorstwa PBG, której spółki realizują od roku 2004 największe w Polsce inwestycje na rynku budownictwa gazowego, kubaturowego oraz energetycznego.

W niecałą dekadę wielkopolski biznesmen stworzył jedną z największych firm budowlanych w kraju i wszedł na listę 100 najbogatszych Polaków. Dobra passa skończyła się w 2011 r., kiedy hiszpańska firma OHL zawiesiła negocjacje w sprawie odkupienia od jego PBG specjalizujących się w budownictwie drogowym Hydrobudowy i Aprivii. Dzięki tej transakcji PBG miał nie tylko pozyskać 500 mln zł, których potrzebował na ekspansję w budownictwie energetycznym, ale przede wszystkim wycofać się z rynku budownictwa drogowego, w wejście którego ocenił jako „największy błąd w życiu”. Rok później przez branżę budowlaną przetoczyła się potężna fala upadłości, która zmiotła z rynku Hydrobudowę i o mały włos nie pogrzebała PBG. Mimo fatalnej sytuacji finansowej firm, Wiśniewski pozostawał optymistą. W jednym z wywiadów powiedział „dajcie żyć, a wszystko odrobię”.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PBG, rafako, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Konsorcjum ARP i Rafako wystartowało w konkursie NCBR na opracowanie e-autobusu

  Agencja Rozwoju Przemysłu, RAFAKO oraz RAFAKO Ebus wystartowały w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na opracowanie i dostawę innowacyjnych pojazdów bezemisyjnego transportu publicznego. Dzięki utworzeniu konsorcjum spółki mają większą szansę na zakwalifikowanie się do kolejnego etapu konkursu NCBR.

 • PBG pozwało PGNiG, domaga się kwoty 118 mln zł

  PBG złożyło pozew wzajemny przeciwko spółce Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG), w którym dochodzi od PGNiG roszczeń powstałych w związku z wykonywaniem dwóch umów w sprawie realizacji inwestycji, wynika z komunikatu spółki. Łączna kwota dochodzonych roszczeń to 118,08 mln zł wraz z ustawowymi odsetkami od dnia wniesienia pozwu do dnia zapłaty.

 • Jerzy Wiśniewski staje na czele zarządu Rafako

  Rada nadzorcza RAFAKO powołała Jerzego Wiśniewskiego na stanowisko prezesa. W skład zarządu na stanowiskach wiceprezesów wejdą również: Agnieszka Wasilewska–Semail oraz Jarosław Dusiło.

 • Bessa zbiera krwawe żniwo. Wrze na spółkach gamingowych, Rafako i Altus TFI

  Warszawska giełda kończy tydzień w nerwowej atmosferze. Przed południem wszystkie główne indeksy są na minusach. Największe straty notuje mWIG40, który walczy dziś o utrzymanie się powyżej okrągłego poziomu 4.000 pkt.

 • Enea i Energa poparły wybór GE Power i Alstom Power do budowy bloku C w Ostrołęce

  Zgromadzenie wspólników spółki Elektrownia Ostrołęka wyraziło zgodę na rozstrzygnięcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pt. "Budowa Elektrowni Ostrołęka C o mocy ok. 1000 MW" poprzez wybór konsorcjum GE Power i Alstom Power Systems jako generalnego wykonawcy, podały Energa i Enea - udziałowcy Elektrowni Ostrołęka.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR