Zmiana w zarządzie CD Projektu

Omawiane walory:

Oleg Klapovskiy złożył rezygnację z funkcji członka zarządu CD Projektu, ze skutkiem na dzień odbycia najbliższego walnego zgromadzenia spółki.

(Fot. spółka)

Spółka podała, że rezygnacja umotywowana jest potrzebą pełnego zaangażowania w pracę w ramach zarządu spółki zależnej – GOG sp. z o.o., w tym dalszy rozwój serwisu GOG.com oraz pracę nad nowymi projektami, które wpłyną na dalsze funkcjonowanie zarówno sklepu, jak i platformy.

Odliczanie czas zacząć – omówienie sprawozdania finansowego CD Projekt za rok 2018 >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Klapovskiy wesprze trwający od października ubiegłego roku proces reorganizacji W GOG-a. O zmianach na zapleczu cyfrowego sklepu głośno zrobiło się pod koniec lutego br., gdy zagraniczne serwisy opisały sprawę zwolnienia kilkunastu osób. Według spekulacji, redukcja kadr miała być wynikiem „kłopotów finansowych”, co ostatecznie nie znalazło potwierdzenia w faktach. Łukasz Kukawski, Head of Global Communications w rozmowie z redakcją StockWatch.pl podkreślił, że roszady miały charakter wyłącznie techniczny. Dodał, że od października zespół GOG-a istotnie zwiększył liczebność i wciąż szuka nowych pracowników.

W czwartek na zamknięciu sesji akcje CD Projektu potaniały o 5,8 proc. do 207 zł. Wczorajszą przecenę można potraktować w kategoriach korekty wcześniejszych wzrostów. Od publikacji wyników i konferencji prasowej z ubiegłego tygodnia kurs akcji podskoczył o kilkanaście procent. Do historycznego szczytu akcjom CD Projektu wciąż brakuje niewiele.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR